Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha ivartalanítás után a...

Ha ivartalanítás után a kiskutyám nyugodtabb lesz?

Figyelt kérdés
2008. júl. 18. 09:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Mennyi idős a kiskutyád???Milyen nemű?? (szuka, kan) ha szuka mennyi idős (nem ugyan mint az első kérdés)? kérlek válaszolj rá...
2008. júl. 18. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
3-4 hónapos, fiú
2008. júl. 18. 12:25
 3/11 anonim válasza:
0%
Ha ennyire rosszat akarsz neki.. mégis mért ivartalanítod? egyébként nem, tudod a kiskutyák ilyenek :D játékosak stb.. nem akarlak megbántani, de ha téged kiherélnének/kivennék a petefészked azt hiszem te sem örülnél főleg ha okvetlenül.. szóval szerintem hagyd a kutyádat, főleg ilyen fiatalon, még ivarérett sincs, akkor meg hova sietsz? ne foszd meg amit a természet adott neki!
2008. júl. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Én csak érdeklődöm, nem akartam ivartalaníttatni, csak sokszor hallom, hogy utána unalmasak, nyugisak lesznek az állatok.
2008. júl. 18. 15:06
 5/11 anonim ***** válasza:
75%
az ivartalanítással max annyiból lesz könnyebb helyzeted, hogy nem fog megszökni a kutyád, hogy "csajozhasson"és nem fog jelölgetni annyit...unalmas nem lesz, az én szuka kutyim(6,5 hónaposan lett ivartalanítva) pl. ugyanolyan játékos, mint kiskorában, pedig lassan 7 lesz:)
2008. júl. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
75%

A kutya alapvető természetét nem változtatja meg az ivartalanítás, viszont nem fogja hajszolni a szukákat, ergo nem fog szökni, nem fog mindent jelölgetni, és nem fog összeverekedni minden kan kutyával ha tüzelő szukát érez a közelben. Tehát mindenképpen ajánlott elvégezni, ezzel kellene, hogy kezdődjön a felelős állattartás... Semmi szükség a kutyák szaporítására, így is 200%-on működnek a menhelyek a véletlenül összejött, majd megunt, és kidobott almokból (én kötelezővé tenném az ivartalanítást legalább addig amíg a menhelyekről eltűnne ez a sok szerencsétlen állat). Sajnos Magyarország híresen nagy kutyaszaporító, az olyan gondolkodás miatt amit a 2. válaszadó képvisel, ők lesznek az lakalmi szaporítók. Valamint sok semmirekellő, mindenhez béna ember üzletszerűen szaporít, fittyet hányva a legalapvetőbb tenyésztési előírásokra, hogy aztán az occsó kutyáit nagy haszonnal tudja elpasszolni. Mind viselkedési, mind egészségügyi szempontból jót tesz az ivartalanítás. Csak mi emberek magyarázunk bele olyan hülyeségeket, mint a 2. válaszadó, hogy "jaj, ne fosszuk meg a szex örömétől", vagy "annyira szeretne anya lenni". Az ilyen emberek valószínűleg 5. osztálytól kezdve kimaradtak a biológia órákról, mert ha nem akkor tudnák, hogy az emberen kívül még kb 3 állat csinálja a szexet örömszerzés céljából, és ebben a kutya nincs benne, sőt nekik fájdalmas is maga az aktus az összeragadás miatt. A szuka kutyáknak meg nincsenek anyai érzelmei, csak az ösztön hajtja őket, a kölykei iránt nincs ragaszkodás, a 8-10 héten minden érzelemtől mentesen taszítja el őket maga körül...

Ha rászánod magad, mindenképpen chip-et is kérjél bele, ezzel könnyen azonosítható, és általában akcióban ingyen adják a műtét mellé.

2008. júl. 18. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
80%

Ameddig nem ivarérett nem tudják ivartalanítani.

Egy kicsit gondolkozz. Hogyha téged "ki ivartalanítanának", akkor utána te unalmas lennél?

Az altató hatása alá kerül a kutyus, valóban egy-két óráig "unalmas" lenne, de később megint csak játszana, futkározna. A pajkosságot nem tudod tőle megfosztani. Én egyébként ajánlom, hogy ivartalanítsd, hogyha nem szeretnél kölyköket. Sokkal könnyebben viseli a párzási időszakot, nem fognak tombolni a hormonok, nem akar minden áron egy csajt. :)

2008. júl. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
91%
Nekunk csak a macskak valtoztak meg miutan ivartalanitva lettek, nyugodtak, szelidek, nagyon edesek, mindig emberkozelbe szeretnenek lenni. A kutyank nem valtozott semmit, ugyanolyan kis vidam kutya maradt, akkor valtozott meg, mikor levagtuk a szoret, mintha elvesztette volna az onbizalmat...De az ivartalanitas nala nem jelentett sznte semmit.
2008. júl. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
68%
Az én kutyám ebben az évben lett ivatalanitva /áprilisban/,de nem változott rajta semmi,egy percig sem nyugszik,ugyan ugy játszik ahogyan ivartalanitás elött tette,nem vettem észre rajta hogy nyugodtabb lenne.
2008. júl. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
50%
lol, barmok mért szavazatok le? :D de szánalmas néhány ember ezen az oldalon..
2008. júl. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!