Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vissza tudja szerezni a...

Vissza tudja szerezni a kutyát tőlem a volt tulaja?

Figyelt kérdés
December végén magamhoz vettem egy kutyát ideiglenesbe, mivel elég rossz körülmények között élt (egy kis kennelbe volt már 2 éve bezárva), állandóra viszont nem is tudom és nem is akarom megtartani, mert célom, hogy minél több kutyán segíthessek, ha őt megtartom, úgy már nem jöhet hozzám több kutya ideiglenesbe. A kutya a volt tulajánál töltött 2 év alatt nem volt egyszer sem oltva, chipezve sem volt. Most kitalálta a volt tulaj, hogyha én oda akarom adni valakinek, akkor inkább majd ő visszaveszi. Én ezt semmi szín alatt nem akarom, hiszen mint mondtam, azért vettem magamhoz, mert úgy ítéltem meg, hogy egy nagy mozgásigényű fajtának kínzás a kis kennelben, kiengedés nélkül élni. Egyébként számos viselkedésproblémája volt, mikor idekerült hozzám, amiket szépen kikezeltünk. Arra vagyok kíváncsi, hogy a volt tulaj tehet-e valamit? Örökbefogadási szerződést nem írtunk, de a kutya chipje és oltási könyve az én nevemen van.
2014. jan. 26. 09:12
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

Hát, egyik láncon van, másik egy kis kennelben, 2 meg el van engedve. Lehet, hogy a lánc és a kennel mérete megfelel a törvénynek, ezzel nem tudok mit tenni. De szerencsére nem túl okos emberek, úgyhogy ha arra kerül a sor, hogy vissza akarja venni, akkor megmondom, hogy feljelentem, amiért nem volt a kutya oltva/ chipelve, ettől szerintem beijednek. A kiscsaj (11 éves) bújtja fel szerintem az öreganyját, mert ők tudni akarják mi van a kutyával. Eddig nem érdekelte őket, érdekes módon, hogy mit szenved azon a szűk helyen.

Most még megpróbálom szépen intézni a dolgot, de

2014. jan. 26. 11:59
 12/24 A kérdező kommentje:

nahh elküldte:S


szóval ha tovább kötözködik, akkor megfenyegetem a feljelentéssel.

2014. jan. 26. 12:00
 13/24 anonim ***** válasza:

Nem kell rá tanu, ez nem szerződés, hanem nyilatkozat, amiben kijelenti, hogy a kutya tulajdonjogáról lemond.

Ha úgy akarják megírni, mint egy örökbeadási szerződést, abba bele lehet fogalmazni, hogy a kutyát másnak át nem adhatod, ha mégis szeretnéd, akkor a kutyát csak az örökbeadó adhatja át másnak, tehát neki vissza kell adnod. Ha így akarják, az nem jó, szóval szerintem a legegyszerűbb, ha hazudsz és azt mondod, úgy megszeretted, hogy megtartod, mondjanak le róla. Ha aláírták, már késő bánat.


Ez a feljelentéses dolog nem hiszem, hogy működhet. A chipet bizonyítani lehet, az oltás hiányát viszont nem (elveszett az oltási könyve), meg mégis ki foglalkozna azzal, hogy nem volt a kutyában chip? Senki. És még akkor is le tudja tagadni, hogy az övé volt a kutya.


Ha visszaadod, a rossz tartási körülményeket bizonyítani kell és ha hajlandó változtatni rajtuk, akkor a kutya ott maradhat.

2014. jan. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Kiderült az ügy. Be leszünk perelve, én konzultáltam a Szánhúzó Alapítvány egyik tagjával (mert egy huskyról van szó), aki elmondta, hogy egyedül adásvételi szerződés igazolhat tulajdonjogot hivatalosan, de az neki nincs. A chip nem is átírásra került, hanem egyből az én nevemre lett kiállítva, ez is engem támogat. Úgyhogy állok elébe a pernek.
2014. jan. 26. 14:29
 15/24 anonim ***** válasza:
ezek szerint huskyról van szó. drukkolok, majd meséld el a fejleményeket!!!
2014. jan. 26. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
Valószínűleg évekig el fog tartani az ügy, mint úgy általában a perek, de nem is bánom.
2014. jan. 26. 17:21
 17/24 liliann13 válasza:
#13 Az oltás hiányát is lehet bizonyítani (az állatorvosnak nyilvántartást kell vezetni az oltott, illetve nem oltott ebekről). Úgyhogy nem lehet kifogás, hogy az oltási könyv elveszett. A hivatalos (rendőri, állatvédők,...) megkeresésre ezt az információt ki is kell adnia (mármint a dokinak).
2014. jan. 26. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Hátha nem kell ügyvédet fogadnod - jogsegély szolgálatok:


Fehérkereszt (+ civil állatvédelmi ombudsman): [link]


HEROSZ: [link]


Fauna: [link]


Befogad-LAK ("olyan esetről tud, ahol véleménye szerint ügyvédi segítségre van szükség, lépjen velünk kapcsolatba"): [link]

2014. jan. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Köszi, Valletta. Ma már kiperkáltam 10ezer ft-ot egy ügyvédnek, szerencsére ő felvilágosított dolgokról engem, amivel a rendőrök megpróbáltak bevinni a sűrűbe. Megérte, úgy vagyok vele.
2014. jan. 28. 12:42
 20/24 anonim ***** válasza:
Na és mi a tényállás?
2014. jan. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!