Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnan deríthetem ki a kutyám...

Honnan deríthetem ki a kutyám korát?

Figyelt kérdés
Azaz ink. mikből. Valami jellemzőkre gondolok. És még nem szeretném állatorvoshoz vinni.

2014. jan. 26. 09:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
A fogaiból, vagy ha kölyök, akkor azért úgy ránézére is lehet tippelni, de ha nem vagy rutinos és nem tudod, mit kell nézni, akkor hiába nézegeted, vidd dokihoz. Meg egyébként is vidd dokihoz, kapjon féreghajtót, bolhairtót (mindkettő veszéles emberre is), oltásokat, chipet, mindent, amire egy kutyának szüksége van, meg hát nézzen rá az állatorvos, hogy nem beteg-e. Eleve ha találtad (gondolom azért nem tudod a korát), lehet, hogy chipes és van gazdája.
2014. jan. 26. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
85%

Hogy érted, hogy "még nem szeretném állatorvoshoz vinni"? Gondolom befogadott kutya, ha nem tudod hány éves. Az első utadnak az állatorvoshoz kéne vezessen! Ő meg tudja mondani, de ő is csak saccolni tud.


Milyen fajta? Akkor láthatod a szőréből, ha tudod, hogy milyen fajta.. esetleg a kis pofájánál őszül már, vagy a kiállásából is, hogy idős-e. Szeleburdi, mozgékony, kíváncsi, agya mint a szivacs, tanulékony? Fiatal lehet. De nem fogod tudni megsaccolni, hogy most 5 vagy 6 éves-e. Állatorvos mindenképp és nem csak a kora kiderítése végett!

2014. jan. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
arról nem is beszélve, hogyha van chipje azt be kellene olvastatni, ha nincs és meg akarod tartani, akkor oltások, féreghajtás!
2014. jan. 26. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Az őszülés nem mérvadó, a 10 éves kutyám 1 évesen pont ugyanilyen ősz volt, mint most.
2014. jan. 26. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Menhelzes kutya, kiskutya, van chipje és egyéb oltásokkal rendelkezik, de még nem vihetem állatorvoshoz. Csak februárban.
2014. jan. 26. 12:00
 6/17 anonim ***** válasza:
miért ne vihetnéd állatorvoshoz? a menhelyen meg szerintem kaptál oltási könyvet, abban minimum saccra benne van a kora
2014. jan. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Igen, de aszerint 3 hónapos és aki látta és ért a kutyákhoz azt mondta, hogz min 5
2014. jan. 26. 13:31
 8/17 anonim ***** válasza:
tejfogai vannak még vagy most váltja őket?
2014. jan. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Hát szerintem nagy része tejfog, de lehet, hogy 1-2 állandója is van.
2014. jan. 26. 14:20
 10/17 anonim ***** válasza:
Ha már van maradandó foga, akkor képtelenség, hogy 3 hónapos legyen! Mindenképp vidd állatorvoshoz, mert ő a fogai alapján most igen pontosan meg tudja mondani a korát! Egyébként ha 3 hónapos lenne, akkor amúgy is vinned kéne oltatni. Nem értem miért nem szeretnéd, vagy miért nem lehet.
2014. jan. 26. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!