Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi várható el egy 4 hónapos...

Mi várható el egy 4 hónapos kutyától?

Figyelt kérdés
Értem ezalatt, hogy ha nálatok lenne egy 4 hónapos kutya miket tanítottatok volna neki? Mire nevelnétek? Mit várnátok el tőle?
2014. jan. 26. 11:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Először is azt hogy nem szabad ugrálnia! Van aki aranyosnak tartja de te sem örülnél ha mész pl születésnapra és a szép ünneplő ruhádat összeugrálja a sáros mancsaival. De a lábhoz, marad, ül, pacsi szavakat is tanítgasd. Mindent szépen sorjában :-)
2014. jan. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Ő még csak annyit tud, hogy ha mondom neki, hogy ül, akkor szót fogad, már jutalomfalat nélkül is. Illetve bármit csinál és rászólok, hogy NEM, akkor azonnal abbahagyja a tevékenységet. Igyekszem sokat foglalkozni vele és igazán jó kutyává nevelni.
2014. jan. 26. 12:37
 3/6 anonim ***** válasza:

-ül, fekszik, gyere

-ha valahova nem mehet be, azt tartsa be

-ne rongáljon, a játékait rágja

-tudjon egyedül is lenni


Szerintem ezeket folyamatosan kell csinálni, igazából eredménye csak kamaszkor után lesz.

2014. jan. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én a következőket várnám el egy négy hónapos kutyától (aki már 2 hónapja nálam van):

1. jöjjön, ha hívom

2. ne ugráljon, ne harapjon, ne rongáljon, tudjon egyedül lenni, legyen szobatiszta

3. figyeljen a gazdára, és akarjon megfelelni

4. ne féljen az emberektől, kutyáktól, legyen érdeklődő és jól motiválható


Ezek mind olyan elvárások, amik nem feltétlenül jönnek maguktól, de egy kölyöknél két hónap alatt megfelelő neveléssel el lehet érni, hogy pl ha félt az emberektől, akkor most már ne féljen.

2014. jan. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

A mosógkonyhába nem mehet be, de nem zár az ajtaja. Mindig megpróbál beosonni, de ha rászólok, akkor egyből meggondolja magát. A hívom, jön. A nevére is figyel. Ha hívom és a mosókonyhából jön ki, akkor már a hegyes füleit hátralapítva somfordál ki. Ellenben nem jön oda, ha egy helyiségben vagyunk, pl 2 méterre áll tőlem és úgy hívom. A bútorokat nem bántja, a csipogós játékokat imádja. Itthon egyedül jól elvan. A szobatisztaság nem megy, de ez maximálisan az én hibám, csak én tehetek róla, hogy nem szobatiszta a kutya.


Köszönöm a válaszokat!

2014. jan. 26. 16:06
 6/6 anonim ***** válasza:

A szobatisztaság egy folyamatos tanulás:) Szerintem kevés 4 hónapos kutya szobatiszta már.

Az egy dolog, hogy mit várok el tőle, de minden kutya más és más, és nem tragédia, ha megszeg egy szabályt, legalább még egyszer meg tudja erősíteni a gazdi.

2014. jan. 26. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!