Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak ha rám vicsorog...

Mit csináljak ha rám vicsorog a kutyám?

Figyelt kérdés
Ma ellopot egy cukorka papírt és amikor el akartam tőle venni nem morgot de vicsorgot nem mertem bele nyúlni a szájába féltem hogy meg harap mit kellet volna csinálnom?Elnézést a helyesirási hibákért telefonról vagyok.
2014. jan. 26. 14:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem szokásom veréssel fegyelmezni kutyát, de mondjuk erre az én reakcióm biztosan egy hirtelen visszakézből odavágott pofon lett volna, a papír azonnali elkobzása mellett. Mi az, hogy a saját kutyád visszamorog rád? Ott komoly vannak a nevelés minden területén, ez csak jéghegy csúcsa, ami neked most szemet szúrt.
2014. jan. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Újságpapírral vágd szájon és mérgesen kiabáld: Pfuj! Aztán vedd el tőle a papírt. A hangot legyen fenyegető, azt értik.

Az enyémnek akár bele is nyúlhatok a szájába, nem morog és nem is harap. Csak vigyorog, pedig egy évesként fogadtam örökbe, de jól szocializált kutya ilyen.

2014. jan. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy nagy hibát elkövettél. Féltél a saját kutyádtól.
2014. jan. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Mankesz ***** válasza:
Meg kell mutatnod neki, hogy a falkavezér Te vagy. Mert most egyértelműen ő az. Nem kell egy ujjal sem hozzányúlni, rengeteg pszichológiás módszer van, amit alkalmazhatsz. Nekem moszkvai őrkutyám van, 85 kilós, és nála bevált ez a módszer, pedig nagyon domináns. Kezdd a gesztusevéssel. Az orra előtt egyél. A farkasfalkában mindíg az alfaállat eszik először, és miután ő jóllakott, utána esznek az alárendeltek. Aztán, ha örül neked, mikor hazajössz, ne vegyél tudomást róla. Nézz át rajta, bármit tegyen is. Ha csak rászólsz, már elérte a célját. elismerted, hogy ő a főnök. Jan Fennel-nek van egy Kutyapszichológia című könyve, abban mindent megtalálsz.
2014. jan. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Lefordítom a szitut:

Te: Hé köpd ki azt a papírt!

Kutya: Nem, ez már az enyém!

Te: Ja, jó akkor oké.


Itt ez történt. Se több, se kevesebb.

Bepróbálkozott, bevált neki.

Ha vicsorog erélyesen rászólsz, szétfeszíted a száját és kiveszed a papírt.

Ebből megtanulja, hogy így is úgy is elveszed a papírt, egyszerűbb ha magától kiköpi.


Nincs veszve semmi, legközelebb már tudod mi a teendő. Az első vicsorgó morgásnál én is megszeppentem, mert váratlanul ért. A következőnél már előző miatt is kapott.. Többször nem is fordult elő.

2014. jan. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én az utcán felszedett kenyérdarabot vettem ki a szájából, eldobtam, pfuj, kis pofon, hiába morgott. Most már nem is próbálkozik.
2014. jan. 28. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Háát more kerázol a saját kutyádto? A gyumráig lenxultam vona ha velem ilyet csinána ..
2014. jan. 29. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!