Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire elfogadható pincébe...

Mennyire elfogadható pincébe zárni éjszakára egy 8 hetes kölyök kutyát?

Figyelt kérdés
Ismerőseim, most vitték haza a kutyust, aki eddig kóborka volt. De a házba nem mehet be, így egyetlen lehetséges meleg hely a pince maradt.
2014. jan. 26. 18:25
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
67%
Jobb, mintha kizárnák a hóba/fagyba. Szerintem ha tiszta a pince, nincsenek benne olyan dolgok, amik kárt tehetnek a kiskutyában, akkor alapvetően nincsen vele gond.
2014. jan. 26. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
43%
Szia! Gondolom míg az állatorvos meg nem vizsgálja, hogy nincs- e pl. valamilyen fertőző betegsége (még elég pici, oltásai nincsenek),addig helyesnek tartom. Főleg, ha ahogyan írod, meleg van. Boztosan csináltak neki egy puha kis vackot is. :D
2014. jan. 26. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
58%
Jobb mint a fagy.
2014. jan. 26. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
66%
Átmeneti megoldásnak jó, de azért ne az legyen a végleges lakhelye, pláne kölyökként. Ha meg akarják tartani, barátkozzanak a gondolattal, hogy be kéne engedni a házba, mert szüksége van a falka közelségére, hogy magabiztos felnőtt kutya legyen belőle.
2014. jan. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Számukra csak házat őrizni kell a kutya, nem játszó pajtásnak. Náluk csak akkor mehet be, ha esetleg fél a vihartól, olyankor átmenetileg meghúzhatja magát. Az előző kutyák is így voltak.
2014. jan. 26. 20:10
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
F***nak az ilyennek kutya, nem is értem, a riasztó olcsóbb, és nem is tesznek vele tönkre egyetlen életet sem :(
2014. jan. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Ezekben a hidegekben ne maradjon kint sokat a kölyök. De egyedül a pincében sztem sokat sírhat majd, magányosnak és elveszettnek érezheti magát.

SOK foglalkozás, játék és társaság kéne neki :(

2014. jan. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
9%
A kutya kintre való, nem lakásba! Az őseik sem lakásban nevelkedtek, ezért nem is szeretnek kis helyen lenni, hanem kint a természetbe, ahol kedvükre rohangászhatnak,mozognak annyit amennyi nekik jól esik, nem pedig egész nap bezárva és a dolgukat is csak akkor végezhetik, ha éppen a gazdi ráér. Sok embernek ez nem tetszik, de épp hogy nem azzal teszi tönkre az állat életét, hogy nem engedi be a lakásba, hanem hogy beengedi, az állatok nem lakásba valók. Legyen kint egy háza, vagy a pincébe engedjék be ha extrém hideg van, de a legtöbb kutya még akkor sem akar majd bemenni, mert van szőre, ami teljes mértékbe megvédi a hidegtől. Nem emberek, hogy ruhákat keljen rájuk aggatni meg lakásban tartani.
2014. jan. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 Hovarju ***** válasza:
100%

Egy ennyi idős kölyköt én nem zárnék külön a családtól.

Megértem, hogy nálatok a kutyának a kertben a helye, de ebben a korban még szüksége van a szocializáció és a kötődés miatt a családra.


A fűtött garázs, jó megoldás a jövőbeni időre, de én én még tavaszig a közelemben tartanám, akár az előszobába, amíg az alapvető dolgokat megtanulja. Aztán tavasztól ki lehet szoktatni a kertbe.

2014. jan. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
78%
#8 Azért ezzel vitatkoznék. Egyrészt az első háziasított kutyáknak vajmi kevés köze van ma élő rokonaihoz, gondolj csak mondjuk egy mopszra. Másrészt a kinti tartásnál nem mindegy a bunda vastagsága sem. Szőrnek szőr ez igaz, de egy vizslát ne hasonlítsunk egy kauhoz példának okáért. Harmadrészt egy kutya nem fog egymagában rohangálni a kertben. Egy megfelelően lemozgatott kutya a gazda távollétében egész nap csak alszik. Erre pedig a legmegfelelőbb télen egy fűtött kis kuckó. Nem nagyon ismered a kutyákat, ha szerinted nekik kész szenvedés egész nap a meleg lakásban szunyálni... Végül pedig ami talán a legfontosabb, egy lakásban vagy kinti-benti kutyánál sokkal erősebb a kötődés, hiszen nincs elszigetelve a gazdájától pláne ilyenkor, amikor normális ember ki sem teszi a lábát a házból ha nincs rá nagyon nyomós oka. Semmi bajom a kerti kutyákkal, amennyiben ugyanúgy sétáltatva, tanítva vannak, van egy jól szigetelt meleg házuk és a fajtájuk is megfelel a kinti tartásnak. Ha ezekből viszont egy is hiányzik, azt kőkeményen büntetném, hiszen senkinek sem kötelező kutyát tartania.
2014. jan. 27. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!