Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meg kell indokolni, ha egy...

Meg kell indokolni, ha egy kiskutyát kiállítási célra szeretnék venni?

Figyelt kérdés
Már évek óta vágyom az említett fajtára, kiállításokra is el szoktam látogatni, szóval elméletben tudom mi hogy megy. De még nem volt saját kutyám, szóval gyakorlatom az nincs. Kaphatok így egy kiállítási minőségű kicsit?
2014. jan. 26. 23:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen. "indokolni" kell. Általában , ha kiállításra szánod a kiskutyát, a tenyésztő olyan egyedet ajánl, amelyikről úgy véli, meg fog felelni a számodra. A szerződésben is beírnak olyan pontokat is, ami hobbi célra eladott kutyáknál nem szükséges. Plusz néhol az árban is különbségek szoktak lenni.
2014. jan. 26. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kaphatsz,de mivel nem lesz ivartalanítva vsz.a szerződésben lehetnek majd olyan elemek,amik rögzítik milyen feltételek mellett kaphatod meg így a kutyát.Persze van,aki simán ad neked egy kutyát,feltételek nélkül.Tenyésztőtől függ.
2014. jan. 26. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Én akár abba is belemennék hogy társtulaj legyek. De szeretnék a későbbiekben komolyan foglalkozni ezzel a fajtával, de ez ugye még odébb van, hisz jelenleg a nullán állok :) Ezt elmondhatom a tenyésztőnek?
2014. jan. 26. 23:33
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha komolyabb terveid vannak a jövőre nézve, miért ne mondhatnád el a tenyésztőnek? Főleg, ha kiválasztasz megadnak egyet, akinél tervezel kiskutyát venni. A tenyésztő nem egy elérhetetlen valaki. Emberből van , és a legtöbbje szívesen segít, adja át a tudását olyannak, aki tőle vesz kutyát.
2014. jan. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha komolyan gondolod és ezt a tenyésztő is látja rajtad, akkor segíteni fog neked elindulni, hiszen neki is érdeke, hogy a kutyái minél jobb helyezést érjenek el , mert ez neki egyfajta visszajelzés arról, hogy amit csinál az jó, eredményes, szép munka. Talán én voltam figyelmetlen, de a leírásban nem találtam meg, hogy milyen fajtával szeretnél foglalkozni. Mivel írtad, hogy nem volt még kutyád, nincs gyakorlatod, fontos tudni, hogy milyen fajtát választottál, mert bizonyos fajták egyáltalán nem ajánlottak kezdő kutyásnak. Ilyen például az Amerikai Staffordshire Terrier, a Dobermann, a Bulldogok, stb. Ezek a kutyák tapasztalatot és szigorú, következetes nevelést igényelnek, amit egy kezdő kutyás nem biztos, hogy megfelelően tud biztosítani. Épp ezért, azok a tenyésztők akik ilyen fajtákkal foglalkoznak, csak is ellenőrzött körülmények közé, hozzáértő gazdiknak adják oda a kölyköket. Természetesen beszélgess a tenyésztővel, mondd el neki, hogy mit szeretnél, mik a terveid, biztos vagyok benne, hogy ha lát benned fantáziát, akkor támogatni fog, hogy elindulhass.
2014. jan. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!