Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezekben a hideg napokban...

Ezekben a hideg napokban miket lehet gyakorolni a kutyákkal anélkül, hogy megfagynának? Ültetés, fektetés, helyben maradás mennyire ajánlott?

Figyelt kérdés

2014. jan. 27. 09:33
 1/9 anonim ***** válasza:
hát nálunk a kutyasuliban mikor hó volt és ment a fektetés egyetlen egy kutya "feküdt" le (a rövidszőrűek közül), de az is úgy hogy inkább meghajlás volt (a hasa 10cm-re a hó fölött) mondta is a tréner hogy a rövid szörű panelkutyáktól most ennél többet ne is várjunk :D
2014. jan. 27. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Kutya méretétől,szőrétől függ.A fektetés illetve pozícióban tartás nem feltétlenül a fagyokban ajánlott.Nem is fogja rendesen,vagy szívesen megcsinálni egy fázós kutya,az pedig fontos,hogy ne legyenek zavaró tényezők a tanulásnál,különösen az elején.
2014. jan. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ilyen hidegben is , gondolom, sétálnak, játszanak kint a kutyák legtöbbjei. Ezen közben is lefekszenek, hemperegnek, leülnek .Sőt, ha hó van, a legtöbb kutya élvezettel túrja bele magát. Gyakorlásnál sem fognak megfagyni, ha nem viszi túlzásba a gazdi.
2014. jan. 27. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy milyen kutya. Mivel az enyémek képesek kint aludni a hóesésben úgy, hogy betemeti őket a hó, így velük értelemeszerűen mindent lehet csinálni. Egy kis szőrtelen, csupaszhasú, lakásban élő kölyökkel nem szabad. Látszik az a kutyán, hogy fázik-e vagy sem.
2014. jan. 27. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én játék közben szoktam ezeket a feladatokat becsempészni, párszor, rövidet. Vagy pl. ültetem, aztán futhat a labdáért, vagy fektetem és aztán kapja a labdát. Szabályos apportot szoktuk gyakorolni, keresős játékot játszunk. Szóval inkább olyanokat, amelyekben mozog a kutya.
2014. jan. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok.


Azt kifelejtettem, hogy a másik kutyám viszont eléggé fázós, így őt általában ilyenkor sétálni viszem, mert labdázni nem szeret, meg úgy semmilyen játékkal se játszani, így ő a séta alatt tud mozogni.

2014. jan. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
én agybajt kapok ettől, hogy hidegben nem hozzák az emberek a kutyákat futtatóra. így többet labdázunk a kertben. enyém is rövid szőrű, de nem mutatja a fagyás jeleit :D amíg mozog, nem fázik.
2014. jan. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
ja bocs, gyakorlás. hát próbáld ki. szerintem ha lefekszik, nem fog megfagyni..csak látod rajta.
2014. jan. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Hovarju ***** válasza:

Nekem panelban lakó labrador keverékem van. Nálunk egy deka hó sincs.

A délutáni sétán kihasználtuk, hogy nincs lent senki kutyás.

Betonon gyakoroltuk a lábnál követést, fekvést, oldalra dőlést, helyben maradást.


Hogy ne fázzon és ne unja a gyakorlatokat, a pózolások közt labdáztam vele a füvön.

2014. jan. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!