Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Le fog szokni a 3 hónapos...

Le fog szokni a 3 hónapos kutya a harapdálásról, és jelent ez valamit a jövőre nézve?

Figyelt kérdés

Nagyon bokaharapgálós, kicsit ugatós a kiskutya (3 hónapos) az jelentheti azt, hogy felnött korára vad lesz, nem lesz családias? Gyerekekkel van együtt, nehezen tudják elhárítani most is, nem akarom hogy esetleg valami baj legyen később. Keverék, foxi, és lehet, hogy valami harci kutya is van benne, a színe olyan csíkos-sötétbarna.

Köszönöm a tanácsokat.



2014. jan. 27. 11:11
 1/5 anonim ***** válasza:
54%
Le fog szokni, ha megtanítod neki, hogy nem akarod a harapdálást. Úgy vélem, kevés ismereted van a kutyákról, nevelésükről és mégis, gyerekek mellé foxira hajazó kutyát vettél? Nagyon ajánlatos lenne vagy egy iskolába elmenned a kiskutyával, vagy alaposan utána olvasni a kutya nevelésének.
2014. jan. 27. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Harcikutya... :D Imádom a kifejezést, nekem is "harcikutyám" van. Régen ő is ráment a lábakra, úgy szoktattam le hogy minden alkalommal leráztam/lerúgtam nagyon határozott NEM! tiltással. Fél éves korára leszokott róla.
2014. jan. 27. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
79%

legalább a gyerekek is felelősséget tanulnak!

Ha harap, vedd el a lábad egy határozott "nem" vagy "fujj" kíséretében

Vonjátok el róla a figyelmét játékkal

Ha erre nem hallgat, nem figyel fel:

ha harap, a másik lábaddal érj a fenekéhez és "nem", "fujj" (soha ne rúgj bele!)

amit a gyerekek is meg tudnak csinálni:

ha harap, a nyakán a bőrt markold meg, húzd arrébb a kutyát és jöhetnek a vezényszavak, vagy szorítsd össze a pofáját óvatosan

foxi keverékkel tényleg nehéz lesz, azt viszont jegyezd meg, olyan nincs, hogy harci kutya. Harcra nevelt kutya van. Minden tőletek függ, staffiból is lehet kiscicát nevelni, meg csiviből idegbeteg gyilkológépet.

Neveljétek szigorúan, következetesen, szeretetben, és akkor a gyerekeknek is sok öröme lesz benne.

Sok boldogságot a picihez!

2014. jan. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A bokaharapdálás teljesen normális játék egy kölyökkutyánál. 2-3 hónapos korukban kezdenek el vadászósat játszani. Ez az. Rá kell szólni a lent megírtak szerint. 3 hónapos korától kezd önmaga ura lenni, kezdi a harapás erősséget és úgy lényegében a saját testét uralni. Az ugatásról is le lehet szoktatni, ha rászólsz és ha csendben marad megdicséred. Igazából mostantól lehet majd igazán nevelgetni, nagyon hamar le fog szokni, ha következetesen tiltjátok. Egy hónap múlva álom kutyus lesz...egy darabig, aztán kamaszkor picit megint odafigyelős, de megéri:)Kutyaovit mindenképp ajánlom, egymástól gyorsabban tanulnak a kölykök, és a szocializáció nagyon fontos!
2014. jan. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem vettem, hanem be kellett fogadnunk, különben elaltatják, vagy jobb esetben a menhelyen tengődik valameddig.
2014. jan. 28. 07:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!