Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Két azonos fajtájú kutya...

Két azonos fajtájú kutya között ekkora különbség hogyan?

Figyelt kérdés
kicsit talán hihetetlen lesz, de 2 szuka beagle kutyáról van szó. egyik testvéremé másik az enyém (testvérem már külön házban él a családjával pár utcányira tőlünk) az ő kutyájuk kb 2 éves. hihetetlenül nyugodt. egészen sokáig sztem olyan 6 hónapos koráig ugatni se ugatott. (azóta se nagyon szokása) nem egy hiperaktív kutya, leginkább elfekszik, napozik, de egyébként egészséges, erős kutyus. és hihetetlenül barátságos. ezzel szemben az én kiskutyám, igaz még csak 3 hónapos múlt, de egy örökmozgó, hiperaktív, mindent szétrágok típus. ahogyan olvastam erről a fajtáról az enyém az a tipikus beagle. ezért is olyan hihetetlen a 2 azonos fajtájú kutya közötti különbség. tudom h az enyém soha nem lesz olyan nyugodt mint tesómé de azért egy picit csak megnyugszik ahogy nő ugye? most elég sokat ugat, főleg nekem, h ha pl nem figyelek rá játék közben mert elbambulok meg ilyenek :)
2014. jan. 27. 22:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ezen egyáltalán nincs mit csodálkozni.
2014. jan. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
de nem csak a koruk miatt kérdezem. Tesómék kutyája már ebben a korban (mint amiben most az enyém van) sokkal nyugodtabb volt.
2014. jan. 27. 22:08
 3/5 anonim ***** válasza:
97%
Almon belül is vannak különbségek. Ezért kell olyan helyről kutyát venni, ahol a tenyésztő ismeri a kölyköket, tudja, a vevőnek milyen temperamentumú kutyára van szüksége. Az embereknél is a testvérek között sokszor igen nagy a különbség a természetükben.
2014. jan. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
81%
A nevelésen is sok múlik azért. Nyilván a genetikát az sem módosítja, de sokat hozzáadhat ahhoz, ami eleve adott. Például ha már most hagyod, hogy az ugatásával kontrolláljon téged a kutya (pl. visszatereljen a játékhoz), akkor tutira nem fog visszavenni belőle, hanem egyre több dologra fogja használni a hangját. Egy frusztrált, stresszes beagle is sokkal aktívabb, "rosszabb" lesz, mint egy kiegyensúlyozott, jól nevelt, alaposan lemozgatott beagle. Ha ezekre odafigyelsz, sokat javíthatsz a helyzeten.
2014. jan. 27. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem bichon kutyusom van volt, mert anyámnak annyira szívéhez nőtt, meg apámnak is, hogy átvállalták inkább tőlem.

Na a lényeg ő egy olyan alomból, jött, ahol ő volt a legkisebb, és 3 nagy kutyával együtt is volt.

Viszont törődtünk vele, sose hagytuk egyedül.

Viszont én, mint falka vezér megmaradt neki, én keményen is fogtam.

Én ha rászolok bármit csinál megáll.

Nálad viszont a kutya uralkodik rajtad. Kutyadoki pár részét nézd meg hatásos lesz.


Nem rágott szét soha semmit, ha egyedül van hagyva több órára akkor sem. 2 macskával és tökéletesen kijönnek.

A múltkor valamiért úgy jött ki a lépés, szilveszterkor, hogy apám este 5-kor levitte, másnap csak délben keltek fel.

A kutya nem pisilt be és nem kakilt be. Ez nem kis teljesítmény.

Te ember vagy ő meg kutya se több, se kevesebb. Egyébként a kiskutyák uralkodnak legtöbbször a gazdin.

ÉS, amint lehet 6 hónapos kortól van kutya iskola kiskutyáknak is, tessék elvinni.


Soha nem kiabálj vele, hanem add ki a parancsot, majd ismételd meg. És segíts neki végre hajtani.

Lenyugszik.

És nagyon fontos a jutalmazás. Mind szóban, mind kutya csokival, vagy különleges hússal, ha megérdemli.

2014. jan. 27. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!