Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnam meggyőzni...

Hogyan tudnam meggyőzni anyukámat, hogy a dobermann nem véregző vadállatként születik?

Figyelt kérdés
Ha tudtok valami jó oldalt vagy képet vagy akármit ami segíthetne.

2014. jan. 28. 13:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Akinek ilyen a gondolkodása azt nehéz meggyőzni.

A youtube-on van millió videó,ahol dobi játszik cicával,vagy babával vagy bármivel és nem öl meg senkit.Mutogasd meg neki,de kétlem,hogy érdekelni fogja.


Akik fajta alapján ítélnek meg egy kutyát,azokat általában nem érdekli,hogy nincs igaza.Csak mondogatja a berögzült hülyeségét és kész.


Sajnállak,az én anyukám is hasonló,igaz ő minden kutyától fél,a bichontól a dán dogig,mert gyerekkorában érte egy trauma.

Nekem is csak onnantól lehetett saját kutyám,hogy elköltöztem otthonról,mivel anyukám szó szerint retteg a kutyától,hiába "tud róluk mindent" elméletben.

2014. jan. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
2014. jan. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Valóban nem, de:


Általában indokolatlanul áll agresszív kutya hírében, bár fontos hogy már kölyök kora óta határozottan és következetesen neveljük. Könnyen képezhetők, és engedelmes, hűséges házőrzők. Nemcsak bátrak, hanem éberek, mozgékonyak és energikusak is. Mivel erős állatok, mindig figyeljünk rá, ha kisgyerek közelébe kerül.


És elég termetes állat, 70 cm körüli a marmagassága. Nem gyereknek való.

2014. jan. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Olvastass el vele pár cikket. Egyébként nekem is most lett frissen dobim. Rettenetesen okos és olyan, mint egy nagy cica. Az én anyám is tartott tőle, hogy mivel bejárós és bent alszik éjszaka átharapja valaki torkát, de azonnal elmúltak az előítéletek ahogy a pici beilleszkedett. Iszonyat jófejek! Ha van elég időd és tapasztalatod a kutyanevelésben, akkor a dobi álomkutya! Ha nincs, akkor meg esélytelen hogy vegyél, mert önálló eléggé és ha te nem foglalkozol vele, majd ő foglalkozik magával, az meg nem jó neked.

Egyébként tényleg, nézess vele videót, olvastass vele róluk.

Ha meg fajtamentőktől hozod el, már úgyis egy egészen jól szocializált, kész kutyát kapsz, ráadásul életet is mentesz.

Náuk egyébként tudsz is érdeklődni a jellemükről, onnan hozhatsz egy cicadobit vagy egy mogorvábbat, ők ismerik melyik milyen, sőt még a szüleidet is meggyőzhetik, hogy nem a filmekben leírt főgonosz a dobi

2014. jan. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Anna9 ***** válasza:
Mostmár végre rendeletben is belátták, hogy a kutyák agressziója nem fajfüggő és ez így is van. Az agresszió akkor kerülhető el a legjobban, ha már kiskora óta nálatok van. Idősebb korában is simán örökbe lehet fogadni, de te akkor ezt inkább ne válald be. Ha a kiskutya tényleg kiskora óta nálatok van akkor semmi baj nem lehet vele.
2014. jan. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Szerintem csak mérges lessz rád ha feszegeted a témát. Hidd el az én anyukám is ilyen , főleg a dobbermannokról meg az amerikai bulldogokról van ez a véleménye. Sokáig nyúztam hogy szeretnék egyet, meg hogy csak sokat kell vele törődni stb de hiába
2014. jan. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
szerintem abból sok jó nem sül ki, ha rátukmálsz egy olyan fajtát, amitől fél. majd lesz dobid, ha elköltöztél. ha anyukád is akar kutyát, akkor meg válasszatok otthonra egy olyat, ami neki is tetszik.
2014. jan. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
26%
en ugy tudtam megszerettetni vele, hogy fogtam es haza hoztam, teccik nem teccik, mostanaba mar jatszanak is! :)
2014. jan. 28. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Egy dobit nem lehet így hazavinni,hogy tetszik,vagy nem tetszik.Főleg ha a család fele negatívan áll a kutyához,az abszolút nem jó légkör sem a kutyának sem a családnak.


Egyébként meg egy egészséges,igazi dobermann 100-120 ezertől indul,tehát potyára csak nem kéne beállítani egy ilyen kutyával.Mellesleg tenyésztő nem ad el önálló keresettel nem rendelkező,eltartott kiskorúnak kutyát,még a szerződést sem írhatja alá.


Első kutyának pedig egyáltalán nem való dobi.

És az sem igaz,hogyha kölyökként kerül hozzád,akkor biztosan nem lesz agresszív.

Lehet agresszív,ha nem ért hozzá a gazda.Teljesen mindegy,hogy mikor kerül az emberhez,ha valaki nem tud megnevelni egy ilyen kaliberű kutyát,akkor abból baj lesz.

2014. jan. 28. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Szilvi & Argos ***** válasza:
Ha a család nem megy bele, haza ne vidd a dobit, mert csak a kutya fogja megszívni! :(
2014. jan. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!