Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyád van? Összetett...

Milyen kutyád van? Összetett kérdés, olvasd el?

Figyelt kérdés
Azt gondolom elég jó kis közösség a miénk itt a gyakorin:) Kíváncsi lennék kinek milyen kutyája van, miért pont az, és ha bármilyen lehetne (minden életkörülménytől függetlenül) akkor milyen lenne?
2014. jan. 28. 16:03
1 2 3 4 5
 1/42 Firestorm ***** válasza:

Nekem amstaff és pit szaporítótól mentett,régóta álma volt anyukámnak egy amstaff aztán ismerősünk sajnos szaporító és közölte,hogy ezt az utolsó előtti kölyköt nem tudja tovább tartani (5 hetes volt),nincs rá pénze.Tudtuk mit jelent ez nála,ha nem visszük el,akkor vagy utca vagy vízbe fojtás,így elhozta anya.Igaz keverék,de egy percig sem bánjuk!Ő az egyik legcsodálatosabb kutyánk.


Én,ha tehetném weimari vizslám lenne vagy magyar vizslám,Amstaff,Bullmasztiff :)

De még jobb lenne,ha feltudnám támasztanin a roti és kopó keverékünket,ő egy igazi álom,csoda kutya volt.

2014. jan. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 Firestorm ***** válasza:
Hozzáteszem,akkor még nem akartunk kutyát,mert gyűjtögettünk egy törzskönyves amstaff-ra és úgy voltunk vele,hogy majd akkor vesszük meg a tk-sat,ha már az öreg yorkink elment,nem akartuk stresszelni egy kölyökkel.Nem így alakult,nem tudtuk ott hagyni Daisyt,rossz belegondolni is,hogy már nem élne,ha akkor anya nem hozza haza.Természetesen ajándékba megkaptuk míg a többi tesóját 1-et leszámítva 20 ezerért adta el...
2014. jan. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
67%

Egy labrador-német vizsla keverék kislány és egy rottweiler kan kutyám van.


A labi-vizsla keveréket kaptam, a rottit pedig vettük, azért, mert zűrös környéken élünk és szerettem volna egy testőr kutyát.


Terve van véve a jövőben egy magyar vizsla és nagyon tetszenek még a dobermannok. Újabban a gordon/ír szetterek is tetszenek, ahogy az agarak is egyre inkább. Nehéz lenne választani...

2014. jan. 28. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
*tervbe
2014. jan. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
100%

Nekem két huskym van. Igaz nem tenyésztőtől, mert akkor még nem igazán tudtam még azt sem, hogy van különbség. Az egyik mentett, elég rossz helyről hoztuk haza.

Már nagyon régóta, kiskorom óta szerelmes vagyok ebbe a fajtába. Szerencsére illenek is hozzám, más fajtát már el sem tudnék képzelni magam mellett. Most tervben van a 3. husky is, persze tenyésztőtől, kiállitásra. Szóval szerencsésnek mondhatom magam, mert az álomfajtámat tartom és lassan 3-man is itt fognak rohangálni körülöttem.:)

2014. jan. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
100%
egy shar pei keverék kölyök az illatosról. megláttam a képét és muszáj volt elhoznom. én sem így terveztem, az álmom egy terápiás óriás uszkár. könnyebbség lenne, ha tenyésztenék az országban :D így most megvárom, míg összegyűlik rá a pénz, meg, hogy a rosszcsontból okos felnőtt kutya váljon.
2014. jan. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
100%
Bogyó kutya.Cuki keverék.Amikor megláttam,tudtam,hogy ő a tuti.Meg azt is,hogy nem könnyű eset.Sok kutyasuli és néhány év kellett az összeszokáshoz,de nála jobb kutyám,nem hiszem,hogy lesz.
2014. jan. 28. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
100%

Bichon Frise-m van.

Gyerek voltam,kutyát szerettem volna.Anyumék egyik ismerősénél volt egy bichon akivel nem sokat foglalkoztak így ingyen megkaptuk( kicsi szobakutyát akartak anyuék nekem)1,5 éves volt akkor,jó sok problémával,amit gyerekként nem tudtam kezelni,kutyasulira pénzünk nem volt.Aztán ahogy nőttem fel egyre jobban zavartak a viselkedési problémák így nagyon sokat olvastam,gyakoroltam vele és szerencsére leszoktattam a problémákról évek alatt.Egy problémát nem tudtam kezelni,a kutyákkal való kommunikációja nem az igazi,pórázon morog,ugat.Elengedve meg fél a kutyáktól.

Jelenleg 12 éves, nagyon szeretem,nem is bántam meg gyerekként,hogy 1,5 évesen hoztuk el.Csak annyiban,hogy eleve egy viselkedés próblémás kutyát kaptam,bár ez szüleim hibája volt.De ő általa kezdtem magam beleásni a kutya nevelésbe,kutya pszichológiába és már máshogy látok mindent a kutyákkal kapcsolatban.



Dobermann-t szeretnék.Most sem időm,pénzem,helyem nincs egy ilyen fajtára.A későbbiekben remélem minden megadatik,hogy lehessen egy ilyen fajtám :)

2014. jan. 28. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
100%

17:31-es vagyok


Sokan akik kutya vásárlás előtt állnak,de nem szeretnének kölyökkel járó felelősséget.Mindig mondom,hogy menhelyen,fajtamentésnél felnőtt kutyák is ugyan úgy fognak kötődni az emberhez.Hozzám is hamar kötődött pedig akkor gyerek voltam.Most meg én vagyok mindene ennek a kutyának:)

2014. jan. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:

Nekem van egy csivavám van, ő tenyésztőtől vásárolt.


A családi kutyus meg egy magyar vizsla, akit egy családtól hozott el anyukám még anno.


Anyukámék mindenképp magyar vizslában gondolkodtak, így örültek, amikor az ismerősnél született. Nekik nem is volt kérdés, hogy magyar vizsla legyen.


Én pedig rengeteg utánaolvasás után döntöttem a csivava mellett, pedig érdekes módon az elején elzárkóztam tőle. Már csak ki is mondani, hogy egy csivavám van... hát.. Aztán, amikor felfogtam, hogy csak rajtam múlik milyen kutya lesz belőle és egyre többet és többet olvastam a kutyafajtákról, eldöntöttem. Csivavám lesz. Lett is. Hihetetlen jófej kutya. Még azért kicsit rosszul esik, amikor valaki megkérdezi, hogy "jééé, patkány??", de már kezdem félvárról venni. Ráadásul én csivava gazdiként azt mondom, hogy a legtöbb csivava szerintem nagyon ronda. Az enyémnek pont nincs olyan keskeny pofája és irgalmatlan gülü szeme. Egyébként black-tan színe van. :)


Tyűű, ez hosszúra sikerült :)

2014. jan. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!