Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon erosen harap a kiskutyá...

Nagyon erosen harap a kiskutyánk!? Mivel lehetne leszoktatni errol?

Figyelt kérdés
Rászolok hangosan hogy "NEM" és utána vagy arrébb lokom vagy ott hagyom és elmegyek. Már egy hete csinálom ezt de valamit biztos rosszul csinálok mert úgyanúgy harap. Valakinek nincs valami jó tanácsa? Megkoszonném!
2014. jan. 28. 18:12
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
Majd belejön a gátolt harapásba. A kutyához nem egy hét, hanem majd' 20 év türelem kell.
2014. jan. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
47%
kend be vajjal a kezed, és megtanulja egy kicsi idő után, hogy a gazdit nyalni szabad, harapni nem. Vegyél neki játékot, nézd meg mi az a keménységi skálán ( papucs vagy fa) és az szerint keress, mondjuk enyém szeretni a gumi csirkét, mert nyafog is.
2014. jan. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Vannak játékai, azokkal játszik is, de ha megakarom simogatni már akkor elkezd játszani és harap és nagyon erosen, tiszta seb a kezem. :(

Néztem videókat is, hogy hogyan kéne leszoktatni a harapásról és ott is azt mondják hogy rákell szólni és otthagyni oket.. :/

Koszonom az eddigi válaszokat!

2014. jan. 28. 19:10
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen, ezért kellett volna 8 hetesen elhozni, hogy megtanulja a tesóktól és az anyjától a gátolt harapást... Így most rád hárul e nemes feladat.

Annyit tehetsz, hogy ha erősen megharap, akkor visíts vagy nyüsszents fel, ahogy a kiskutyák is szoktak fájdalmukban, aztán hagyd magára a kölyköt, rázd le, bármit csináljon. Néhány percig hagyd magára, utána össze fogja kötni hogy "erősen harapok = fáj a másiknak és nincs játék".

2014. jan. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Koszi szépen a választ!
2014. jan. 28. 19:37
 6/10 anonim ***** válasza:

Időpont ma 19:35

Nem kell kábítani a kezdő kutyagazdákat, hogy 8 hét után elhozott kölyök nem fog harapni.

Fog. A 10-12 hetes is fog. Hiszen nekik eddig az alomban ez volt a játék. A gazdának kell megmutatnia, milyen erősségű fogást tolerál. És egyáltalán, engedi-e harapással játszani.

2014. jan. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

#6:

Nem kábításnak szántam, persze hogy minden kiskutya harapdál egy kicsit, hisz ők így fedezik fel a világot. Csak nagyon nem mindegy milyen erővel teszi azt. Ha az alomban megtanulja, hogy ha izomból belemélyeszti a fogát a tesóba, az nem túl jó buli, akkor valószínű hogy a gazdi kezét sem fogja véresre harapni.

2014. jan. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A tesók, meg a mama még kutyanyelven tanítja, és épp az 6-8 hetes korban a legfogékonyabb erre, tehát az a legjobb, ha az tanítja, aki leginkább ért hozzá, vagyis a kutyák.

Én picit másképp csináltam az enyémmel, mint ahogy te, meg ahogy a többiek írják. Egy erős harapásnál felnyüsszentem, megmerevedtem. Ahogy kihátrált, rögtön folytattam a játékot, ezzel megerősítve, hogy igen, ezt várom el tőle, ezért cserébe mehet a buli újra. Eleinte 10, aztán 20 másodpercenként kellett jelezni neki, mostanra már nagyon ritkán lépi át a fájdalomküszöböm.

2014. jan. 28. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
30%
Nem tudom miért pontoztatok le engem a vajas ötlettel amikor Cesar Milan mondta az egyik videójában, de hát ha ti ennyire ostobák vagytok, hogy lepontozzátok más véleményét akkor pontozzátok le ezt is, köszönöm.
2014. jan. 29. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekünk volt egy kutyánk (sajnos most halt meg, 2éves kora előtt), na ő a 3. kutyánk, és a harapása felért egy ...kb dínóéval:D Nekünk nem segített se a rászólás, sem az otthagyás, sem a vajjal kenegetés, egyedül az használt, hogyha vizipisztollyal lelocsoltuk mikor harapni akart. Csak ez vált be. Nem félt a víztől utána, nem volt lelkibeteg csak..lenyugodott, tényleg olyan volt, mintha a víztől megnyugodott volna:D Nagyon sajnálom szegényt, nála jobb kutyát senkinek nem kívánhatnék:)
2014. jan. 29. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!