Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék kutyát válsztani. A...

Melcsiii2012 kérdése:

Szeretnék kutyát válsztani. A három kutya közül melyik alkalmas 3 éves kisöcsim mellé ( nem harapja meg, nem karmolja meg) : TOY USZKÁR, PAPILLON, BOLOGNEESE?

Figyelt kérdés
2014. jan. 28. 19:11
 1/9 anonim ***** válasza:
60%

Olyan kölyökkutyát garantáltan nem fogsz találni. Nem akarlak lelombozni, de egy kölyök rosszalkodik... A rágcsálás és ugrálás meg eleinte szinte kötelező tartozék, mint a becsusszant pisik és kakik... felnőtt korban ezek a zsebkutyák meg csak akkor szoktak "elérhetővé" válni, ha baj van velük valahol...

A kölyök a legjobb megoldás, de a babát sem kell túlfélteni, kiskutyák még sosem ettek gyereket... de nézz szét inkább menhelyen... ott is vannak szép kutyusok, azokról legalább tudnak mondani neked 1-2 dolgot... esetleg fajtamentőknél

2014. jan. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
43%
Felnőtt, nyugodt kutyát válassz menhelyről, úgy nem lehet gond!
2014. jan. 28. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
60%

Nem fajtafüggő,hogy harap vagy karmol-e,hanem a nevelésén múlik.

De kölyökként minden kutya harapdál és karmolászik,nincs kivétel.


És a kutyaválasztásnál a kutya igényit is figyelembe vesszük,melyik fajta jelleme illik a legjobban hozzánk és a családi életbe.

Fajtamentőknél érdeklődjetek egy idősebb (4-5 hónapostól felfelé) kutyáról,azok már nem harapdálnak,jó eséllyel már szobatiszták,mégis lényegében kölyöknek számít.

2014. jan. 28. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Hovarju ***** válasza:
60%

Alapvetően nevelés kérdése, hogy hogyan viselkedik a kutya. És nem csak a kutyát kell nevelni, a 3 évesnek is meg kell tanítani hogyan bánjon a kutyával.


Ha e három fajta közül kéne választani és a bologneset ajánlom. A másik kettő nekem nagyon törékenynek és kicsinek tűnik. Vagy ha már uszkár, akkor törpe vagy közép.

2014. jan. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Csakis megbízható tenyésztőtől, nem olcsó helyről, szaporítótól, így tuti jó alapanyagot fogsz kapni, aztán már tényleg csak rajtatok múlik, hogyan nevelitek. Cavalier King Charles spánielek is elég megbízhatóak kisgyerekekkel. De úgy gondolom, ha tenyésztőtől veszed, akkor mindegy, hogy melyik kutyafajtát választod a 3 közül.
2014. jan. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
43%

Én is azt mondom, hogy inkább fogadjatok örökbe egy felnőtt vagy növendék kutyust akiről már tudják, hogy milyen a jelleme, hogyan viselkedik kisgyerekekkel! Hidd el rengeteg aranyos, különleges kutyus van akiket örökbe lehet fogadni!

[link] itt lehet méret, nem stb alapján keresni

Vagy itt van pl ő: [link] (a leírásból nem sok minden derül ki, de ha szimpatikusa kutya akkor lehet érdeklődni)

Ő is nagyon cuki szerintem: [link]

2014. jan. 29. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ja és még annyi hogy egy kölyök kutyát nektek kell nevelgetni, tanítani, és ez nem olyan egyszerű feladat!
2014. jan. 29. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kedves 6-os!


Az általad linkel kutyákat megnéztem, hát ez a Pakolás egy tündér kutya lehet, őt még én is magamhoz venném:)

2014. jan. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
:)) szerintem is cuki, bár nekem általában inkább a rövid szőrű kutyusok tetszenek, mondom ezt puligazdiként :D
2014. jan. 29. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!