Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért mondják egy félős...

Miért mondják egy félős kutyára rá hogy ideggyenge?

Figyelt kérdés
szerintem ez mind a szocializáció hiányának tudható be csupán. mivel elég arra gondolnom hogy minden vad állat fél. ez a tulajdonság minden állatban benne van. akkor ők mind ideggyengék?
2014. jan. 28. 21:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%

A kutya azért már jó pár millió éve nem vadállat, hanem háziasított.

Nem feltétlen ideggyengeség, de pl egy kölyökkutyánál az a normális, ha eleven, kíváncsi, nyitott a külvilág felé. Ha félős, visszahúzódó, az már annak a jele, hogy ott valami nagyon nem volt oké... Ez lehet azért mert a kedves szaporító úgy tartotta ahogy, de ez nevelhető. Az ideggyengeség már komolyabb, mert az utód X %-ban örökli a szülők temperamentumát.

2014. jan. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
én nem ismerek olyan állatot aki nem fél. de embert se nagyon aki. sőt állíthatom bátran nincs olyan ember aki ne félne. akkor miért pont a kutya lenne az az állat aki nem ismeri a félelmet? am ugy az sztem sem normális ha egy kutya szinte mindentől fél
2014. jan. 28. 21:47
 3/11 anonim ***** válasza:
74%

Egyetértek. Szerintem ez csak egy "skatulyázás" egy sablon.

Ha azt mondják egy kutyára, vagy másra, hogy "ideggyenge" akkor kész el van könyvelve hibásnak. Nem kell gondolkozni, jobban megnézni ki/mi ő, mi történt vele, milyen élete volt/van, nem kell megismerni, nem kell törődni vele.


Ezért modják ezt, mert egyszerű, és agyatlanul lehet puffogtatni ezt a kifejezést.

2014. jan. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ez a kifejezés egy ideje az "alacsony ingerküszöbű" szinonimája lett, meg a hozzá nem értő kiképzők joker kártyája. Nagyon ritka az olyan kutya, amelyiknek ténylegesen orvosilag gond van a fejével.
2014. jan. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
96%

Nem csak a félősre mondják,arra mondják,aki valóban az.

A félősség csak egy dolog.


Nekem volt ideggyenge kutyám,még fiatal kutyás éveim elején az egyik ismerősömtől kaptam egy kiskutyát.A szüleit ismertem,nekem úgy tűnt rendben vannak.A kölyköket 7 hetesen választotta el az anyjától 7,5 hetesen került hozzám.

(Igen,szaporítótól van,de ezt akkor még nem tudtam)


A kölykön kb. 4 hónapos korára kijött mindenféle idegrendszeri hiba.Bizonyos szituációkban nem úgy reagált,ahogy egy kölyöknek kellett volna,folyamatos szocializációs és szoktatás mellett pedig 5 hónapos korára minden más kutyára rátámadt.Nem bohókásan kölykösen,véresen komolyan.Szomszédunk kutyájának (amstaff) úgy nekiment,hogy egy darabot lecsípett a füle végéből...Házi trénertől kezdve,rehabos foglalkozásig mindenhova elmentünk vele,annyit javult a helyzet,hogy felügyelet mellett,bizonyos kutyákkal elvolt.Nem játszott velük meg semmi,de nem akarta széttépni.


Teljesen abnormálisan viselkedett kicsi korától kezdve...


Majd kiderült,a lány,akitől hoztam,megtartotta az egyik testvérét magának,és nála is hasonló gondok jelentkeztek,látszólag minden ok nélkül nekiment az anyjának,majd minden más kutyának is.

Igaz,ez a lány semmit nem próbált ellene tenni,se kutyaiskola se semmi...egyszerűen tovább adott rajta.


Nekem ehhez nem volt szívem,a kutya nálunk maradt,majd egy megbízható kutyakiképző ismerősöm magához vette,hogy egyedüli kutyaként folyamatos hozzáértő kezekben tovább fejlődjön.

Sajnos van egy határ,ami után ezek a kutyák nem képes tovább fejlődni.

Megjegyzem,az emberekkel annyira kedves,hogy kenyérre lehet kenni:)


Egyébként a kutya nem vadállat,és mint látod,az ideggyengeség nem azt jelenti,hogy a kutya fél.Hanem hogy nem normálisan reagál adott helyzetekben és ez a reakció indokolatlan.A nevelés és a szocializáció ellenére is.

2014. jan. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert vannak olyan dolgok, amiktől nevelés nélkül sem fél egy átlag, normális kutya.

A vadállattal való érvelés pedig azért teljesen téves mert nekik a túlélésük múlik azon, hogy megijednek és elszaladnak, a kutyának viszont semmit sem kell túlélnie, mivel a gazda ágyában alszik (költői túlzás) és minden nap elérakják a kaját... Pont azért lett belőle jó HÁZIállat, mert levetkőzte a vadállati tulajdonságait, és ezért nem lehet igazán együttélni igazi vadállatokkal.

2014. jan. 28. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
76%

Nekem volt ideggyenge kutyám, odafigyeltünk a szocializácójára nem volt elkényesztetve de nem volt ridegtartásban sem. Házba bent volt folyamatosan. Sose volt az a túl stabil kutya, egyik napról a másikra viszont rohadtul el kezdett félni mindentől emberektől tárgyaktól hangoktól tőlünk. De ez mind úgy történt hogy egyiknap este elaludt akkor még "normális volt" magához képest persze kövi reggel meg elkezdte ezt... (ben aludt a lakásban a helyén este nem volt semmi extrém ami kohozhatta volna belőle ezt)


Amúgy jogos az aki azt mondja hogy ráhúzzák arra is akinek extrémen alacsony az ingerküszöbe de simán rá is lehet húzni én szeretem a kutyákat, de az ilyen kutyák emberi környezetben sem életképesek ráadásul kérdés hogy az ilyen kutyának mi a jobb élni és egész életébe rettegni a lehulló falevelektől (mert ilyet is láttam már) vagy nem élni.. mert az ilyen kutyákat fel lehet hozni évek munkájával elviselhető szintre de ez megint kérdéses hogy kinek jó

2014. jan. 29. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha most az alacsony ingerküszöbű kutyákra mondtad, hogy nem jó nekik élni, akkor szívesen bemutatnám neked egyszer az idősebbik kutyámat. Egy éves volt, amikor megismertem a menhelyen, a kinyújtott kéztől rettegett, a zörgő falevelektől is, a széltől, az emberektől, a zajoktól, mindentől. Azért volt alacsony az ingerküszöbe, mert kevés inger érte, az is rossz volt, mert verték, ennyi. Másfél év múlva hazavittem, addigra már gond nélkül utazott tömött buszon millió ember között, ma meg egy falat száraz kenyérért bárkivel simogattatja magát, és egyébként a kutya meg nem mondja róla, hogy hogy nézett ki. Persze, melós rendbe rakni, de nem kell hozzá több év, esetleg 1-2, mire úgy kutyaformája lesz, és utána élhet még tizet. Csak tudni kell, hogy hogyan kezelje az ember az ilyen kutyát, mert az ingerküszöb növelhető, és nem kell hozzá mágusnak lenni.
2014. jan. 29. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Azt a kutyát nevezzük ideggyengének akinél ez a küszöb nem vagy csak nagyon nagyon nehezen és csak elég kevéssé növelhető.


A szocializáció hiánya miatti félelem az teljesen más ahhoz türelem kell meg némi rutin :)

2014. jan. 29. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én azt vettem észre, hogy az érzékeny kutyákra is szokás ráhúzni ezt az ideggyenge kifejezést. Vagy éppen a nehezen oldódókra.

Az én kutyám- minden szocializáció ellenére- a nála nagyobb kutyáktól tart. Annyira, hogy futna haza. Ez kb az első alkalommal van így, utána elkezd feloldódni, és a végén szépen együtt tudnak sétálni.

2014. jan. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!