Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van mindenki a kutya...

Miért van mindenki a kutya fedeztetés ellen?

Figyelt kérdés
Itt GYK-n mindenki azt írja , hogy ne fedeztesse a kutyáját ( vagy szaporítsa )a kérdező ( ha olyan a kérdés)hanem inkább ivartalanítsa.Én pl. majd egyszer ha van rá lehetőség szeretném pároztatni a kutyusomat és megtartani egy kutyust, a többit terápiás kutyusnak, vagy szőre allergiásnak adni ( uszkár kutyám van ).Én is utálom a szaporítókat akik állandóan pároztatják a kutyusaikat, de vannak olyanok akik csak azért teszik, hogy legyen utódjuk a kutyusoknak ..vagy stb..tehát jó szándékkal...

2014. jan. 28. 23:44
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
84%

Én mikor megvettem a kutyám nem tudtam ezekről a dolgokról semmit.

Először felhívtam 1-2 kennelt azt mondták 150ezer egy kutya mondtam hogy ezek megvannak hülyülve expresszen láttam 30.ért is. Gyorsan meg is vettem ez volt két éve. Azóta a kutyára közel 500.000ft költöttem állatorvosi költség gyanánt, így utólag megérte volna a 150 rugós kölyök. Az orvosi ktgekből egyik se szerzett betegség, hanem egytől egyik örököltek.


Előttem már leírták a genetikai és tenyésztési ismeretek hiányát.


Az emberek szaporodásának korlátozása különben nem sokat fog váratni magára, talán még a mi életünkben bekövetkezik, sajnálatos lenne ha nem így lenne. Rengeteg még soha nem látott mennyiségű beteg gyerek születik (amivel nem is lenne baj csak életben is maradnak) mert régen ledobták őket a tajgetoszról vagy egszerűen elhagyták valahol esetleg belehalt a kül elváltozásokba amikbe ma nem)

Az a baj a beteg emberekkel hogy sok ilyen örökölt betegség dominánsan öröklődik. Ha ez ellen nem teszünk valamit akkor születés szabályozás nélkül az egész világ beteg lesz 50-100generáció múlva. Tudom emberi jogok meg ilyenek... Kérdés hogy mi a fontosabb a jogok vagy fajunk fenmaradása(BOCSI az offért)

2014. jan. 29. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha ismersz olyan embereket, akik felelős gazdái lennének néhány uszkárnak, az szuper! Szólj nekik, hogy van itt néhány ingyen: [link]
2014. jan. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Csak gondolj bele egy kicsikét. Lehet, hogy mázlid lesz, és csak egy kiskutya születik. De simán lehet, hogy nyolc. Nem tudhatod.

Ezeket etetni, oltatni, féreghajtani és szocializálni kell. Az oltás különösen sokba kerül. Két hónapig lesznek nálad. Ez idő alatt rengeteg pisit és kakát termelnek. Egy csomót rágnak. Két hónap alatt még meg is betegedhet az egész bagázs, az is csomó pénz. Vagy pl én ismerek olyat, akiknél a kölykök allergiás reakciót mutattak a vakcinára, nagyon durván feldagadtak tőle -orvos, stressz, költség.

A szukának pedig még a legnagyszerűbb kismamatápok mellett is kihullik a szőre, megviseli az egész.

Még tapasztalt tenyésztőknél is előfordul, hogy a szuka elpusztul ellés közben. Ezt sem lehet előre tudni. Képes vagy felnevelni a kölyköket egyedül? Mert az nagyon nehéz.

De az is előfordulhat, hogy a szuka egyszerűen nem képes gondoskodni a kicsikről. Van olyan, hogy nincs meg benne az ösztön, és nem tud mit kezdeni velük.

De a folytatás kedvéért, tegyük fel, hogy minden jól alakul.

Tehát ott állsz, x kiskutyával, aki nem kell senkinek.

Mert kicsi az esélye, hogy pont megfelelnek terápiás kutyának, vagy hogy egyáltalán, tőled akar valaki szerezni terápiás kutyát.

A kicsiknek lesz törzskönyve? Mert ha nem, akkor allergiás embernek se kellenek majd (mármint, olyannak nem, aki egy kicsit is tájékozott), mivel semmi nem bizonyítja, hogy tényleg uszkárok a kicsik.

A barátok, családtagok, akik addig lelkesedtek, és azt mondták, hogy nekik is kell kiskutya, hirtelen elszállingóznak. Ez általában így van.

Mi lesz a kiskutyákkal? Vadidegeneknek adod őket. Szerződés, minden nélkül. Talán annyira örülsz, hogy elviszi őket valaki, hogy olyannak is odaadod, aki nem szimpatikus. Az így elajándékozott kölyköknek pedig egy jelentős hányada végzi menhelyen, fajtamentőknél... vagy szaporítóknál...


Ha a saját kutyádat szereted, akkor ezeket mind végig kell gondolnod, mielőtt fedeztetnéd. Ha mindezek után is biztos vagy abban, hogy az esetleges felmerülő (és általában igen drága) problémákkal meg tudsz birkózni, akkor még mindig ott van, hogy a fajtának ártasz a tevékenységeddel. Sőt, nemcsak a fajtának, hanem az összes menhelyen lévő kutyának.


Ha a kutyád kiállítási eredményei, a vézenjére vonatkozó tesztek, és az egészségügyi szűréseinek eredményei azt mutatják, hogy a kutyád a fajtájának egy kiváló egyede, és van legalább egy tapasztalt tenyésztő, aki segít neked, csakis akkor van értelme fedeztetned. Máskülönben minden ilyen "jó szándékkal" történő kölykeztetés nagyon káros. Persze, ha az ember homokba dugja a fejét, még ringathatja magát abba a gondolatba, hogy ő "jó szándékú", de ez az a kérdés, amiben nem a szándék a fontos.

2014. jan. 29. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!