Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez állatkínzásnak számít?

Ez állatkínzásnak számít?

Figyelt kérdés

Az utcánkban lakik egy nő. Volt neki két keverék kutyája egy szuka és egy kan. Őket az utcán tartotta télen nyáron. A szukát pár évvel később elütötteegy autó. A kan megmaradt. Ezzel a kutyával sok probléma volt, mert támadta a gyerekeket, meg akik féltek tőle. Ezért a lakók többször szóltak a nőnek, de már csak azért se tartja az udvarában. Majd az önkormányzat ( miután többször is ment a panasz ) kihívta a sintért és elvitték a kutyát. A nő megtalálta a gyepin, de lemondott róla mert ugye kérték a tartási díjat......

Most valahonnan szerzett egy szálkás szőrű tacsit. Ugyanazt csinálja vele mint az előző kutyákkal. Igaz ezt a kutyát éjjelre beengedi, nappal kint van. Nem támad, viszont két napja is a vasút állomáson szaladgált.

Mi a véleményetek, állatvédők el tudják kobozni tőle? Sajnálom csóri kutyát.


2014. jan. 29. 08:06
1 2 3 4
 21/31 Szilvi & Argos ***** válasza:
Sokan azt mondják, hogy "most már az állatvédők dolga", "minek vannak", stb...ROHADT SOK mentendő, sérült, rossz körülmények közt élő, kóbor kutya van, NEM tudnak időt, pénzt áldozni mindre! Saját munkájuk és családjuk mellett űzik ezt a "sportot"!
2014. jan. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 A kérdező kommentje:
20 as nem tök mindegy a kérdező neme? Nő gyülölő vagy? Egy pasi nem szeretheti az állatokat?
2014. febr. 6. 02:48
 23/31 A kérdező kommentje:

Nálunk az önkormányzat nem igazán mozdul egy kutya miatt. Még akkor se csináltak semmit amikor az előző kutya megharapta azegyik lakó gyerekét.....

Nem mindegy hogy egy szervezet vagy alapítvány jelenti be vagy magán személy. Egy alapítványnak nagyobb figyelmet adnak.

És megmondom őszintén rengetegszer összevesztem a nővel, hogy a kutyát ne az utcán tartsa. Majd ezek után zaklatták a családom, meg rajtunk ( a családomat beleértve ) kereste a kutyáját. Én még egyszer nem szeretném vigig járni ezt az utat.

2014. febr. 6. 02:57
 24/31 anonim ***** válasza:

Kérdező még mindig ezen rugózol? Az a kutya lassan nyugdíjba megy.


Nem vagyok nőgyűlölő, mindössze tipikusan női mentalitás, hogy kapod a megoldást, de ahelyett, hogy megfogadnád, még napokig jajgatsz itt. Kollektív sajnálatra vágysz, vagy mi a f...sz? Az az érzésem, hogy nem a kutyán akarsz segíteni, hanem szimplán unatkozol.

Tök igazad van, egy pasi is szeretheti a kutyákat, erre én vagyok a -távolról sem egyetlen- élő példa. De ha bajba jutott kutyát látok, nem zokogom tele a gyk-t fél hónapon keresztül, hanem cselekszem, vágod?


Kettőszázszor elpofáztuk mi a megoldás,méghozzá magyar nyelven.

2014. febr. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:

Itt kezdődik a probléma: mindenki nagyon szeretne segíteni az állatokon, mindenki hosszasan tudja ecsetelni mit is csinálna az állatkínzókkal...

De mikor gyakorlatban kéne cselekedni, akkor jönnek a kifogások: féltem a családom; én nem fogadhatom be, mert van már egy kutyusom/cicusom/gyerekem; panelban lakom; rengeteget dolgozom stb.

Szánalmasak az ilyen emberek. Nem kell segíteni, de akkor kussolva menj tovább, fordítsd el a fejed és ne mástól várd a segítséget!

2014. febr. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:

Befogadott kutyám már van. Három kutya mellé nem tudok berakni még egyet, plusz megint rajtam keresné az idióta gazdája. A másik meg nem akarok megint kiszurkált autógumikkal rohangálni a gumishoz. Azt a pénzt inkább az öreg kutyám gyógyszereire költöm.....

Igen leírtátok a javaslatot. Írni fogok egy állatvédő alapítványnak aztán lesz ami lesz. Amint időm engedi megteszem.

2014. febr. 7. 00:53
 27/31 anonim ***** válasza:

Betűzzem? T E T K Ó S O K!!!

Nekik írhattál volna már egy héttel ezelőtt is. Időd engedi??? Bmeg azt bezzeg engedi az időd, hogy itt jajgass. Ha ezt az időt hasznosabban töltötted volna, már rég meg lenne oldva a szitu.

2014. febr. 7. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:
Igen az időm. Az sajnos nem sok van egyenlőre. Nappal alszok éjjel melózok. Éjjel nem igazán akarok senkit se zaklatni. Majd ha lesz stabad napom akkor fel tudom őket hívni.
2014. febr. 8. 04:13
 29/31 anonim ***** válasza:
54%

Na menj a francba a kamu dumáddal! Ide van időd írni máshova nincs, ja persze...


Egy email nem csörög, mint a telefon, hogy felébressz vele valakit! Kábíts mást ezzel a rossz dumával. Két kib....ott hete gyártod a kifogásokat.

2014. febr. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 A kérdező kommentje:

Ha nem vetted volna észre mindig éjjel írok!

Egy emailhez kellenek a pontos adatok: pontos cím név stb. Azt nem írhatom bele hogy valaki az utcánkba ezt meg ezt csinálja a kutyáival! Te talán ide találnál így?

Amúgy a kérdésem csak annyi volt hogy állatkínzásnak számít e, és nem az hogy én mit és hogyan csinálok! Kicsit értelmezd a kérdést!

2014. febr. 10. 01:28
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!