Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kiskutyám állandóan láb...

A kiskutyám állandóan láb alatt van. Folyamatosan a lábunkat rágcsálja, ha cip van rajtunk akkor is, ha papucs, zokni, akkor is, de a meztelen lábujjakat is nagyon szereti rágcsálni. Hogyan lehetne erről leszoktatni?

Figyelt kérdés

2014. jan. 29. 11:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
67%
Szó nélkül elrúgod és otthagyod/grabancrázás és szintén otthagyod. Elrúgni jobb talán, ha folytatja akkor mehet a grabancrázás.
2014. jan. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Mármint, ezt mikor csinálja? Ha mittomén, zokniban mennél a lakásban a-ból b-be, de nem tudsz tőle haladni, vagy mikor épp nyugalomban vagytok, ültök, álltok? Mennyi idős a kutya?


Előbbi esetben egyszerűen tovább kell menni. Ne félj attól, hogy rátaposol, mert ha egyszer megtörténik, akkor általában többször nem fog. xD A probléma megoldva. :D


Utóbbi esetben:

Én nagyon csúnyán ránéznék a kutyára, és rámorognék. Nekünk ennyi mindig elég volt ahhoz, hogy a kutya eltávolodjon tőlem, és nyugton hagyjon. Egy idő után rájön, hogy ezt a viselkedést mindig a morgás követi, és ilyenkor arrébb kell mennie. A legtöbb kutya viszont közel szeret lenni a gazdihoz, ezért ezt a cselekvést elhagyja.

De ezt egy csomó más módszerrel is lehet kezelni.

2014. jan. 29. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Rongyot adsz magad helyett ės azt hūzogatjátok.Ha zaklat megfogod a grabancát leszeded magadról ės rászõlsz úgy,hogy komolyan vegye.Csak a mėrtėkét kell a rászolásnak kitapasztalni,ami az ûvøltésen keresztül bármi lehet.Ha jól csinálod,azonnal abbahagyja.A másik,hosszú távon hatékony megoldás,hogy nem veszel tudomást rõla,amíg ugrãl,rángat.Viszont amint lenyugszik rongyozhatsz vele.A kaját is így add.Ámig ugrál,éhezik.Ha leül és nyugton figyel rád,megkaphatja.Gyorsan leesik majd neki,mit vársz tőle.
2014. jan. 29. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
16%
Első anyádat kéne elrúgni te idióta.
2014. jan. 29. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Kedves 2-es! A kiskutya decemberi születésű, és még a konyhában van hely kialakítani neki. Akkor csinálja ezt, amikor ülő helyzeteben vagyunk. Mindegy h zokni van a lábamon, vagy cipő, mindig talál rágnivalót. Viszont ha felállok és elindulok vmerre, akkor is betalál, csak akkor a nadrág szárába kapaszkodik, először manccsal, aztán a fogaival. Mindegy mekkorát lépek, akármilyen óvatosan is, biztos h mp alatt a lábam alatt van. Többször ráléptünk már emiatt, volt h elég komolyan, de nem tanul belőle :( Odébb rugdosni... Olyan pici még, arrébb szoktam gurigatni :D Vagy elhessegetem... Tudom keményebben kellene, majd igyekszem :/ Köszönöm a rongyos tippet is! Kipróbáljuk!
2014. jan. 29. 12:13
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz semmi baja attól hogy arrébb rúgod, ha "hesegeted" akkor rohadtul elérte amit akart, mert VELE FOGLALKOZOL. Tök mókás lehet neki, ezért csinálja újra meg újra. Szó nélkül arrébb rúgod ÉS (ez nagyon fontos) otthagyod. De ha ez se megy, sajnos gyanítom nagyon hamar a fejetekre fog nőni... Következetesség, fegyelem.
2014. jan. 29. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Brabus, csak nem egy csivava vag mini yorki boldog tulajdonosa vagy, aki olyan cuki mikor vicsorogva és acsarkodva tépi le rólad a nadrágot? :)
2014. jan. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Kettes vagyok, a menet közbeni cibáláshoz tudok hozzászólni.

A kutya megérzi, ha óvatoskodsz vele. Én ezt a saját bőrömön tapasztaltam:

Párom mindig ugyanabban a tempóban ment, akár a lába alatt volt a kutya, akár nem. Ha rátaposott, úgy ment tovább, mintha mi se történt volna. Az eredmény: a kutya nem volt a lába alatt, nem ugrált fel rá, csak áhítattal imádta.

Én mindig kerülgettem a kutyát, ha elém ment, megtorpantam, óvatoskodtam, hogy jajj olyan pici, és ha rálépek, és ha véletlenül megrúgom... Eredmény: a kutya gyakran akadályozott az előrehaladásban, és nem egyszerűen felugrált rám, hanem dobbantott rajtam.


Mikor ezt sikerült felfognom, én is elkezdtem átgyalogolni rajta. Ma már nekem sincs a lábam alatt.

2014. jan. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

Ezt pofánrugással nem fogod tudni elintézni, sajnos itt is látszik, hogy az embereknek foggalmuk sincs arról, hogy hogyan is gondolkodik egy kutya és hogyan is lehet kezelni.

Írj mail a kovacstomi187@freemail.hu címre és lépésről lépésre és elmondom mi a teendő különböző viselkedésproblémáknál.

Egyébként meg akit érdekel a kutyázás, az Jan Fennel könyvet nyugodtan olvasson el, vagy menjen fel a népszigeti kutyasuli honlapjára.

2014. jan. 31. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Első vagyok, a kutyám középfokú engedelmességi vizsgát tett, már folyik az ÖV képzése, szerintem icipicit én is értek a kutyaneveléshez. :)
2014. jan. 31. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!