Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Férges a kutyám! Elkaphattam...

Férges a kutyám! Elkaphattam tőle?

Figyelt kérdés

A kutyus hétvégén került hozzánk, az Illatos útról, ott kaptunk féreghajtó tablettát. Tegnap megette, reggel meg érdekes dolgot láttam a kakiban...Szerintem döglött féreg lehetett (nem sok, pár darab), de sehol nem találtam hasonló képet a neten...Mintha reszelt almát kapott volna és az lett volna benne (almát kapott ugyan egy falatot, de nem reszelve).

Aznap, amikor elhoztuk, akármennyire figyeltem, talán sikerült belenyalnia a számba, amikor fölvettem (rögtön köpködtem utána :/). Lehet tőle bajom...? Igyak kamilla teát, kakukkfüvet vagy mi?

Természetesen rendszeresen féreghajtózni fogom, meg másik doki is látta már (sintértelepes orvosnak amúgy se hiszek...) és jól van amúgy.


Ja és elég fosos a széklete, meg pukizik jó büdöseket, de a telepen valami undorító péppel etették őket, gyanítom az jön ki belőle apránként.



2014. jan. 29. 13:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%
Az illatos úti orvosoknak hisznek.Akik ott dolgoznak,foggal körömmel küzdenek az állatokért,annyi pėnzből,meg azzal a kajával,ami van.És csak amikor már nem tudják melyik szervezethez leadni a be nem férő állatokat,van végső esetben altatás.Baja meg jó immunrendszerű embernek ritkán lesz,egyél sok hagymát,illetve kérhetsz te is féreghajtót a háziorvostól.Ha tudod,tegyél el mintát vagy fotózd le,ami kijött a kutyábõl.Egy ideig még mehet a kutya hasa,a tápváltástól is.
2014. jan. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Akiteki ***** válasza:
100%
Nem. Hacsak nem eszed meg a székletét vagy nem kapsz vérátömlesztést a kutyádtól. Minden kutya férges, ezért kell legalább fél évente féreghajtót adni nekik.
2014. jan. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
75%

Ugyanígy jártam a tacskómmal, konkrétan férgeket hányt mikor hozzám került. Persze egy gyenge pillanatomban felugrott és a számba nyalt. Ez 5 éve volt, semmi bajom. Egyébként én is paráztam.


(Már lószar is volt a számban, meg fejen hugyozott ló. Ellenben ismertem olyat, aki nem élt állatokkal és mégis elkapott egy kis bélférget. Hm...ezek szerint ez nem a kutyán múlik. Vagy pont ez alakítja ki a védettséget? Ki tudja... )


Egyél fokhagymát.

2014. jan. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Akiteki ***** válasza:
74%
A fokhagyma a vámpírok ellen hatásos, a bélférgeket nem érdekli. De attól még ehet, egészséges.
2014. jan. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Akiteki ***** válasza:
100%
Gyerekkoromban én is elkaptam. Pedig sem kutyánk sem macskánk nem volt. Volt ellenben nem ellenőrzött disznóhús.
2014. jan. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)


Csak hogy tudjátok, milyen értelmes emberek nézegetik ezt a kategóriát, az előbb kaptam egy szívhez szóló levelet:

**************************************

Az üzenet küldője: Nevem___

Az üzenet címzettje: Ismeretlen kérdező

Az elküldés időpontja: ma 14:03

Az üzenet oka: A kérdés: Férges a kutyám! Elkaphattam tőle?

Az üzenet szövege: szánalmas vagy

***************************************



Úgy látszik egyesekre ragályos a féreg, de az agyukat támadja meg XDDD

2014. jan. 29. 14:43
 7/13 anonim ***** válasza:
76%

Akiteki, a fokhagyma kb. 1000 millió forrás szerint is kiváló féregűző, évszázadok óta használják erre, még az orvos is mondta, no komment a lepontozást...


Ha nem értesz hozzá ne beszélj baromságokat. Legalább vetted volna a fáradságot,. hogy ráguglizz...Istenem.


[link]

2014. jan. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Jól van, ne veszekedjetek :D


(Én személy szerint mindenkit felpontoztam.)

2014. jan. 29. 15:06
 9/13 anonim ***** válasza:
Ismerős kutya évek óta nem volt oltva,féregtelenítve.És a kislány,aki mindig játszott vele,férges lett.
2014. jan. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Mondjuk a kislány ki tudja melyik végébe nyúlkált a kutyának...


"Az illatos úti orvosoknak hisznek.Akik ott dolgoznak,foggal körömmel küzdenek az állatokért,annyi pėnzből,meg azzal a kajával,ami van."


Pont azért nem hiszek az ottani dokinak, mert igyekeznek lepasszolni más/jobb helyre a kutyákat. Én is füllentenék ezt-azt, ha kilátásban van egy jobb élet neki.

2014. jan. 30. 15:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!