Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Volt már féltékeny a kutyátok?...

Volt már féltékeny a kutyátok? Hogy oldottátok meg? SOS.

Figyelt kérdés
Van egy 7éves kutyusom akit szörnyű helyről mentettem, és ő ezért nagyon hálás. Én vagyok a mindene, nekem pedig Ő. Nagyon boldog vagyok, hogy lelki sebeit is sikerült valamennyire begyógyítani. Szeretnék kihozni menhelyről még egy kutyust (legalább ideiglenesen) viszont nagy az esély arra, hogy a kutyusomnak az ötlet nem tetszene, hogy osztoznia kell a szereteten. Kajáját nem félti, sőt inkább odaadja a másik kutyának csak ne bántsák. Egyáltalán nem agresszív csak attól félek, hogy magába roskadna. Ugyanannyira foglalkoznék vele mint eddig. Volt már rá példa, hogy amikor hazahoztam egy kóbor kutyát akkor játszott vele és boldogság volt. De volt olyan is, hogy félrevonult és szomorkodott. mintha félne, hogy őt már nem szeretem. Valaki volt már ilyen helyzetbe?
2014. jan. 29. 14:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem voltam még ilyen helyzetben, de szerintem az lenne a legjobb, ha magaddal vinnéd a kutyádat, és közösen választanátok új havert.
2014. jan. 29. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 sippara ***** válasza:
100%
Stabil falkában az új falkatag (legyen az kutya, macska, patkány, kanári, vagy kisbaba) érkezése nem lehet probléma, nem stabil falkába pedig nem hozunk új falkatagot.
2014. jan. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem voltam ilyen helyzetben. 2 saját kutyám mellett rendszeresen ideiglenesezem, nem hogy nem féltékenyek, de sokszor segítenek az új kutyának és nekem, hogy minden gördülékenyen menjen. Nélkülük sokkal nehezebb lenne.
2014. jan. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A kutyának sosem az jár az agyában,hogy őt már nem szereted.Ezek emberi gondolkodásmódok,egy kutya nem gondol erre.

Ha rendben van a viszony köztetek és nem csak a szeretetről szól a kapcsolat,hanem a fegyelem és tekintély is a megfelelő helyen van,akkor a kutyának kötelessége elfogadni az új tagot.

Ha nem fogadja el,az a te tekintélyed hiányát igazolja és nem azt,hogy a kutya lelki beteg.

2014. jan. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :)
2014. febr. 2. 20:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!