Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen cuccok kellenek egy új...

Milyen cuccok kellenek egy új kutyushoz?

Figyelt kérdés

Össze szedtem mi kell de félek valamit kihagytam. A kutyussal suliba,oviba és agilytizni szeretnék járni esetleg fly ball.

Keverék kutyusom lesz egy menhelyről közepes méretű.

Milyen dolgokra lesz szükségem?



2014. jan. 29. 17:10
 1/6 anonim ***** válasza:

Nyakörv,póráz,tálak,bolhairtó csepp/nyakörv,táp,fekhely

A tápokról még annyit,hogy ne vegyél Pedigree, Chappi,Friskies tápokat. Sokkal jobbak a prémiumok,lehet hogy először soknak tűnik DE jóval kevesebbet kell neki adni belőle. Nekem a kutyusom először konzervet kapott napi adag kb. 170 Ft ,most Brit Premiumot kap,körülbelül 80 Ft naponta.

Ha kérdésed van a tápokkal kapcsolatban,szívesen segítek.

Remélem segítettem.

2014. jan. 29. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen :)

Arról hogy milyen táppal fogom etetni még nincs fogalmam :/

2014. jan. 29. 18:07
 3/6 anonim ***** válasza:

Króm címtartó kutyáknak Gyártó: Trixie

Nyakörv bolha és kullancs ellen S 38cm

Kétoldalú Szögletes kefe 17x11cm

Puppy Makadamia Kölyök Sampon 250ml

Pupz Kék S póráz 180cm

Training Pads Kutyapelenka 14db 60x60cm

EDUC Low Calorie jutalomfalat 50g

Speed Clicker Akusztik trainer Kék 6cm

Kutyapiszok-zacskó tartó csont Kék

Kutyapiszok-zacskó utántöltő Kék 1db

Modern Art SportDog nyakörv XS 15-25cm

Acana Puppy Small Breed 2,27kg

Marino kutyapárna 60x50cm

Boomer Ring Vaníliás gumijáték 12cm

DogIt Sípolós Plüsslabda 10cm

Squeezz Ball Medium

Woof professzionális fémtál 0,45L

Woof professzionális fémtál 0,9


Mi ezeket vettük meg kezdésként, az E-mailból másoltam ki a szöveget. Ami felesleges volt: Training Pads Kutyapelenka 14db 60x60cm és EDUC Low Calorie jutalomfalat 50g<--- ez helyett sajtot használunk

2014. jan. 29. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

hát nálunk:


1.nyakörv/hám és póráz (marha sokat dilemmáztam milyen legyen, végül a legjobban ez jött be: bőr/műbőr közepesen vastag nyakörv, sima póráz...majd idővel flexi is lett, de általában azt is fixen tartom, nem nagyon engedem el vele)


2.biléta, akár taglife is lehet az nagyon profi, de nekünk sima neves-telefonszámos van


3. bolha nyakörv/cseppek, ami tetszik széles a választék


4.táp....nah nálunk ez egy kálvária volt, mert nem volt annyi pénzem (egyetemista vagyok), hogy prémiumot egyen, ő egy mentett kutyus így mindig moslékon élt sajnos...tehát alulról próbálkoztam a kajákkal mert azokat ette...a végén kikötöttünk egy kompromisszumos és nagyon jó megoldásnál: Romeo Excellence (Aldiban kapható). Szuper ez a táp, de az én kutyám nem nagy aktivitású...Ajánlanám még a Decathlonos Outdog100 és afeletti tápokat, direkt sokatmozgó kutyusoknak vannak, és beltartalmilag elsőosztályúak, ezt nagyon sokan mondták nekem...persze ha megteheted, akkor etethetsz Acana, Orijen stb-el, ezeket szokták ajánlani, esetleg a Britet. Nálunk keverve eszik tápot és konzervet.


5. tál a kajának és külön a víznek


6. sampon...hát itt is nagyon bő a választék, nekünk a legegyszerűbb van és teljesen megteszi...egyik-másik bolhairtó samponról rosszakat hallottam, bőrviszketéses hámlásos stb tünetekkel, azt ajánlják, hogy a sampon legyen sima kutyasampon...vagy sokan esküsznek még (külföldi dokik is) a johnson babasamponra.


7. fésű/kefe...mi sok sok mindent kipróbáltunk, kettő maradt: egy gumikefe a rövidszőrűmnek, és a hosszúszőrű végső átfésülésére, és egy karmos kefe, ami aljszőr bontó a nagy, hosszúszőrű kutyának. Sokan a kétoldalú kefére esküsznek, nekünk nem volt rá szükség.


8. Nálunk mindig van otthon egy adag fültisztító oldat, betadine, körömvirágkrém/lukács féle kék krém/mancskrém és egy adag hipoallergén bébipopsitörlő csak a kutyának...ezek bármikor kellhetnek


9. fekhely/kutyaház, nem tudom kinti-benti lesz-e:)


10. játékok, amenniyt csak akartok


11. mi is vettünk egy ilyen csontalakú kutyakakizacsitartót zacsival (intersparban 500 ft, mindenhol máshol 1000-1500 vagy több:D)


12. esetleg szájkosár kellhet még


13. menhelyi kutyusnak én adnék egy adag immunovetet, ami megerősíti az immunrendszerét, és adnék neki lazacolajat, a szép szőrért, esetleg mivel sportolni szeretnétek vele zöldkagyló port/tablettát/kivonatot vagy vmi izületvédőt...


ennyi szerintem, talán semmit nem hagytam ki:)

2014. jan. 29. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat természetesen a házba lenne kis ágyban az ágyam mellett és ha van kedve mellém is jöhet :)))

Alig várom hogy lássam *.*

2014. jan. 29. 22:50
 6/6 anonim ***** válasza:
megmutatod?belinkeled?
2014. jan. 30. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!