Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Minden magyar kutyafajta...

Minden magyar kutyafajta bírja a magyarországi időjárást?

Figyelt kérdés
A télre gondolok :)

2014. jan. 29. 17:16
 1/9 kismateka válasza:
52%
Szerintem, igen !
2014. jan. 29. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%
Há má mér ne? :)
2014. jan. 29. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért a magyar agár meg a magyar vizsla nem annyira bírja a hideget meg a havat.


Az olyan vadászkutyák, mint ez a kettő, nagy becsben tartott kutyák voltak eredetileg, és tutira nem egy kis kerti kutyaházban éltek. Jómódú emberek tartották őket, szerintem bent a házban, vagy legalábbis fűtött helyen.


A pásztorkutyáink persze jól bírnak minden hazai időjárást, de ismerek pár vizslás gazdit, és azoknak a kutyái mind elég érzékenyek a hidegre.

2014. jan. 29. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem! A vadászkutya fajtáink rövid szőrűek, a régi uraságok is bent tartották őket a házban, mikor épp nem volt vadászat. Szalmával bélelt kutyaház kell nekik, és ajánlott legalább éjszakára beengedni őket a garázsba, előszobába. Az erdélyi kopó és a drótszőrű magyar vizsla bírja legjobban a hideget ezek közül, de a rövid szőrű magyar vizsla és a magyar agár nagyon fázós. Meg az emberrel való kapcsolat miatt is ajánlatos bent tartani őket.
2014. jan. 29. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hogyne, a kanapéról imádják nézni a hóesést. Meg kintről is, csak nem túl sokáig. Mármint a rövidebb szőrűek. De szerintem még a komondor is utálja, ha összefagynak a rasztái :)
2014. jan. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Semmilyen kutyafajta nem bír ki mindenféle időjárást. A legkeményebb alaszkai malamut is megfagy a hidegben ha nem tud magának meleg vackot csinálni a hóba és nincs meg a megfelelő tápláléka.
2014. jan. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Azért az én mudim nagyon szeret ilyenkor bejönni.:)
2014. jan. 30. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Persze, hogy szeret bemenni. :D De amitől a vizsla megfagy, attól a mudi erősebb lesz. :P xD
2014. jan. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
3.-4.-5.- köszönöm az értelmes válaszotokat ! :)végre magyarázattal együtt..
2014. jan. 30. 13:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!