Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért korpás a kutyám szőre?

Miért korpás a kutyám szőre?

Figyelt kérdés
Brit Premium bárányos tápot kap. Néha adok pluszban joghurtot, olíva olajat, húst, levest.
2014. jan. 29. 18:39
 1/3 anonim ***** válasza:

mert hideg van...hidegben kiszárad a bőrük, és korpásodik, nagyon-nagyon sok kutyának.


ha legközelebb mentek dokihoz, érdemes rákérdezni, főleg ha pici sebek is megjelennek, az néha már ennél azért többre utal pl allergiára.


ami nekünk bejött az a gumis fésű naponta akár többször is (olyan mint amilyennel a pacikat szokták fésülni, tenyérre csatolhatós, vagy van kesztyű formájú), 2 naponta kap egy kis kanál olíva olajat a kajájába és ezen kívül én vettem neki egy Bobi szőrkondícionáló vitamint...még csak pár napja kapja, nem tudom használ-e majd valamit de ártani nem árthat:P


többen mondták anno nekem a nizoralos fürdetést, teafaolajat, lazacolajat stbstb...


a lazacolajat szívesen kipróbálnám, de jelenleg nincs rá pénzem:S viszont nagyon nagyon jókat hallani róla.

2014. jan. 29. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Lehet mi is kipróbáljuk a lazacolajat a következő hónapban:)
2014. jan. 29. 20:33
 3/3 anonim ***** válasza:

Sok minden miatt lehet korpás. Lehet valamilyen gyulladás a szervezetben, nem megfelelő emésztés, nem megfelelő táplálék, vedlés, bőrprobléma, stb...


Joghurt helyett inkább kefírt adj, vagy emésztésre jó pl. a kamillatea, édeskömény tea, méz és abba egy kis gyömbérpor (csipetnyi)...

2014. jan. 29. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!