Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 6-8 hetes kiskutyát menhelyről...

6-8 hetes kiskutyát menhelyről. Mi a legjobb módja?

Figyelt kérdés

Sajnos elég fiatalon, 7 évesen nemrég meghalt szeretett keverékkutyánk súlyos betegségben, ami az egész családot nagyon megviselte. Hogy pont most van e itt az új kutya megszerzésének ideje, ezt nem tudom, mert hol egyikünket fogja el az irtózatos kutyavágy, hol a másikumnakt, hol mindenkit, hol pedig úgy érezzük, várjunk még, de ez a kérdés nem erről szól, majd érezzük az idejét. (Nem lesz soká, az biztos). Menhelyről szeretnénk kutyát örökbefogadni, de mindössze 6-8, maximum 10 heteset. Ennek több oka van. Mikor drága kutyánk 6 hetesen hozzánk került, elég sötét élethelyzetben voltunk, és a kiskutya örökmozgása, fejlődésének figyelése, a közös játék azzal a pici lénnyel, a szobatisztaségra nevelés, a csínytevések, a kellemetlen, de mégis kellemes kötelességel, a szinte babázásig fajuló gondskodás tudta a családot kihúzni egy mélypontból. Most, hogy üresség van otthon, gyakran idézzük fel a kiskutya hozzánkkerülésének idejét és hónapjait, ezért a családban teljes az egyetértés, hogy pici kutyát szeretnénk. Fajtája nem érdekes, lehet bármely keverék, csak ne nagytestű, mert a körülményeink kistestűt engednek. A menhely sem kérdés, örömmel hozunk onnan kutyát. Sokan mondják persze, hogy miért kell kicsi, és az idősebb, egy két éves is ugyanolyan örömet okoz, és én ebben nem kételkedem, de az emberek élethelyzetei nem ugyanolyanok. Ha egyedülálló férfi lennék, akinek kell egy kutyatárs, akkor az első keveréket örökbefogadnám az első menhelyről, aki szimpátiát érez irántam. De most kiskutya kell nekünk.


A kérdés pedig az, hogy menhelyről, hogyan lehet ilyen korú kiskutyát szerezni? Napok óta nézem a menhelyeket Budapesten, Pest megyében és elérhető városokban, de nagyon ritka a kiskutya. Alig akadtam egybe egybe, pedig írják, hogy gyakran egész almokat adnak le. Valószínűleg a kicsiket viszik el lehgamarabb. Mit tudok tenni? Írjak leveleket menhelyeknek, hogy amit kistestű kölykök kerülnek be értesítsenek? Szoktak ilyet csinálni? Vagy naponta nézegessem az összes menhely örökbefogadható kutyáit? Ebbe viszont bele lehet fásulni egy idő után. Jóideje nézegetem, és már kezdek. Attól félek, hogy elfáradok benne, és veszek valami eladó, fajtiszta kiskutyát, és nyomasztani fog, hogy nem menhelyről hoztam. Kérlek, próbáljátok megérteni a kérdésem lényegét, mikor válaszoltok, és ne általános kutyaörökbefogdási etikáról legyen szó. Nagyon szeretnénk már kutyát.


2014. jan. 30. 10:33
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom hol laksz, de itt (Debrecenben) rengeteg kölyökkutyát lehet elhozni a menhelyről. Viszont nem tudom mikor adják ki őket, mert azt írják, hogy az oltási programjuk befejeztével lehet őket elhozni.

Szerintem keresd meg a helyi menhelyet, vagy a környékbelieket, hogy milyen gyakori náluk a kiskutya, illetve meg tudnának-e ereszteni egy e-mailt, telefont, ha bekerül hozzájuk. De azt számítsd bele, hogy egy keverék kölyöknél még viszonylag nehéz megítélni, hogy kistestű marad-e :)

2014. jan. 30. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
2014. jan. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
80%
A menhelyek nem adnak ki ilyen fiatal kutyákat. Nyolc hetes kor alatt a törvény se engedi, de általában akkor szokták csak új gazdihoz adni őket, amikor már minden oltást megkaptak, tehát olyan 3-4 honapos koruk között.
2014. jan. 30. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
A menhelyeknél sokszor nincs idő arra, hogy minden új lakóról fotókat és leírást tegyenek fel a netre, ezért érdemes őket személyesen felkeresni, vagy telefonálni. Ha már így kapcsolatba lépsz velük, de épp nincs kiskölyök, akkor jelezd, hogy amit kiskölyök kerül hozzájuk te szívesen gondját viselnéd. Fel lehet ajánlani, hogy amíg tart a kötelező oltásprogram, addig is felvállalod a kiskutya etetési, chipezési és oltási költségeit, hidd el, hogy örülni fognak, mert ezzel is kevesebb teher lesz a vállukon.
2014. jan. 30. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:

szia, én egy rosszcsont terriert találtam Neked:


[link]


sok sikert, biztos összejön, szerintem is lehet kérni emailben, hogy értesítsenek, ha alom érkezik.

2014. jan. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Nagyn köszönöm az eddigi válaszokat! Egy munkatársam mondta most éppen, hogy március végén, április elején érdemes igazán keresgélni, mert az aktuális tüzelési időszakból akkor születnek majd garmadával a kiskutyák, akiket leadnak. Fajtisztáknál persze mindegy, ott pároztatják őket, de keveréket szeretnénk, az előző is az volt. Mi minden további nélkül vállaljuk az oltási időszakot is, igen felelős kutyatartók vagyunk, ráadásul a kutyánk másfél éve tartú súlyos betegsége és a rendszeres gyógykezelés, napi gógszerezések és ápolások miatt igen kiterjedt és nagyon jó, személyes állatorvosi kapcsolatrendszerrel rendelkezünk. A meghalt kutyánkról sem tudtuk pontosan a kifejlett méretét, mikor hozzánk került, de azért a fajtiszta kölykökhöz képesti méretéből, és tappancsméretből be lehetett lőni, hogy kb mekkora lesz. 10-12 kilós lett végül.
2014. jan. 30. 11:53
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Itt nézz körül, ők kölykökre specializálódtak: [link]

Nemrég az Illatosról vettek egy alomnyi kölyköt, hárman közülük még gazdikeresők, de biztos van nekik több is.

2014. jan. 30. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
8 hetes kora előtt ne hozzatok el semmilyen kutyát! (A törvény is ez!)
2014. jan. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm ismét! A 8 és 10 hét is megfelel természetesen. A 6 hét onnan jött, hogy az előző külföldön került hozzánk, és ott 6 hetesen már a Pet Shop ba kerülnek ketrecekbe, amit amerikai filmekben néha látni is, a miénk is onnan származik. Elég sanyarú körülmények között tartják és árulják őket, még a nagy bevásárlóközpontok pet shopjaiban is. Nálunk nem szokás ez, de Amerikában, Kanadában ez van. 6 hetesen a kirakatba kerülnek ketrecekben vagy üvegkalitkákban. Mi is úgy szerettünk bele, mert megesett rajta a szívünk, ahogy véletlenül megláttuk egy ilyen boltban. Előtte nem volt kutyánk. Így kell elképzelni:

[link]


Elég embertelen árúsítási módszer, és az egész észak-amerikai kontinensen ez megy.

2014. jan. 30. 12:19
 10/26 anonim ***** válasza:

Én Romániában láttam ilyet, rémes. :(

Nem is tudom, hogy nem tiltották még be olyan országokban, ahol azért elég erős az állatvédelem.

2014. jan. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!