Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg így kell elviselni...

Tényleg így kell elviselni még a következő kb 5-10 évet? Tényleg semmit nem lehet tenni?

Figyelt kérdés

Évek óta olvasgatok különböző fórumokon, többek között itt is, és más egyéb oldalakon, megoldást, vagy segítséget keresve arra a problémára, amivel nagyon sokan(!) küzdenek: a szomszéd kutyájának elviselhetetlen ugatására.

Ha beszélsz a szomszéddal, te vagy a rossz, mert hát hogy képzeled ezt? A kutyának az a dolga, hogy ugasson.

Ha valamit hivatalosan lépsz, vagy nem történik semmi, vagy a szomszédoddal leszel rosszban, vagy elviszik a kutyát, és elaltatják.

Igen, az ember a szomszédjával nem akar rosszban lenni, és az állatnak sem akar ártani. De a szomszéd miért nem gondolkodik ugyanígy. Arra nem gondol, hogy a kutyája miatt ő lesz rosszban a szomszédaival? Vagy arra, hogy a saját kutyájának árt, ha nem neveli és tanítja normálisan? Vagy, hogy tönkreteszi a szomszédai idegrendszerét?

Köteles valaki reggeltől estig, estétől reggelig kutyaugatást, sírást, nyüszítést, tutulást hallgatni? Nincs meg mindenkinek a joga ahhoz, hogy a saját otthonában nyugalma legyen? Miért kell csukott ablaknál aludni nyáron? Miért kell százezrekért hang-szigetelni a nyílászárókat? Miért kell füldugóval aludni?

Nem lenne egyszerűbb a kutyát, kölyökkorától kezdve nevelni, tanítani, szocializálni, hozzászoktatni az emberekhez, és az egyedülléthez?

Hol van itt a felelős állattartás?


2014. jan. 30. 11:44
 1/7 anonim ***** válasza:
46%

a szlovak no, talalt ra megoldast :)

mi lenne ha ossze baratkoznal a kutyu val?

foglalkoznal kicsit ha a szomszed ugyse teszi.

2014. jan. 30. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Sajnos alattunk is lakik egy tahó szomszéd, igazi segg.fej, köszönni nem tud, ricsajozik, stb. Van egy fekete kiskutyája, többen szóltunk már, hogy a kutyus sír, amikor sok időre magára hagyják. Én éjjel is hallom a szobámban. Nos, én inkább hallgatom a sírását, minthogy veszekedjek vele, mert akkor még ne adj isten elkótyavetyélné azt a kutyát és talán ,ég rosszabb helyen kötne ki... Itt legalább van neki otthona, meleg, gyerekek játszanak vele (néha jön a kislánya látogatóba).


Sajnos ugyanúgy nem neveli rendesen, de mondom én inkább benyomok néha egy füldugót.


És igen, sok ilyen ember van...Nálam is van most egy frissen érkezett, mentett kutyus, eléggé cirkuszol, ha elmegyek, de igyekszem leszoktatni róla mondjuk nekem szerencsére segítségem is van...

2014. jan. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Mikor kutyát vállaltam, számomra fontos volt, hogy úgy tartsam őket, hogy azzal a környezetemet (értelmes keretek között) ne zavarjam, és nem igazán értem azokat, akik nem így gondolkoznak.

Ugyanakkor, nagyon nehéz lehet kezelni egy olyan problémát, ami akkor áll fenn, mikor az ember nincs otthon, és elzárással nem megoldható.


Az a felelős állattartás, amiről te kérdezel, Magyarországon csak kevés kutyatartó számára ismert, és véleményem szerint csak komoly társadalmi összefogással lehetne elterjeszteni. A kutya-kérdés egy igen nehéz ügy, és olyasmi, amivel máshol sem boldogulnak jól.

2014. jan. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

13:07!

Én is inkább tűrök, ahogy írtam is, nem akarok rosszat senkinek, de magamnak sem, és a családomnak sem. De az idegeim nem tudom meddig bírják még. Azt is tudom, hogy a többi szomszédnak is az agyára megy a kutya. Viszont előbb-utóbb valakinél elszakad majd a cérna, aztán bedobják a mérgezett húst. Erre egy állatvédő hívta fel a figyelmemet, és javasolta, hogy beszéljek a kutya gazdájával. Valamelyik nap, valaki már bottal akarta a kutyát fegyelmezni, gondolom ő is ki volt már borulva. Persze az állat meghátrált, az ember pedig nem az utcáról, kerítésen keresztül tehetetlen volt. Mondjuk ez sem megoldás.

13:29!

Bárcsak mindenki így gondolkozna!

Viszont, azzal, amit írtál, hogy nehéz megoldani valamit, ha az ember nincs otthon, nem értek egyet. Írtam, hogy nagyon sokat olvastam már ezekről a problémákról. Erre is van megoldás. Nem is bonyolult. A kutya nevelésének az az alapja, hogyha az állat csinál valamit, annak következménye lesz. Pozitív, vagy negatív, mindegy, de a kutya ezeket megtanulja, és fegyelmezi magát. Csak az a baj, hogy a gazdi, ha nincs otthon, ő nem hallgatja, amit a kutyája művel egész nap, őt nem zavarja.

2014. jan. 30. 14:24
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ki és miért vinné elaltatni a kutyát?Hivatalból is max csak bīrságot szabnak ki rá,de mondjuk ettől mėg nem fog többet foglalkozni vele.Ha zavar,hogy ugat és nem akarod valamivel beetetni,vidd el naponta,vagy kétnaponta sétálni az ebet.Ugatni is kevesebbet fog.
2014. jan. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem enyhén szólva is nonszensz egy olyan megoldás, hogy a szomszédok foglalkozzanak a kutyával, ha őket zavarja, hogy ugat.


Kérdező, én azért írtam, hogy az ilyen szeparációs szorongás nevű problémát nehéz megoldani, mert a kutya nevelésének az az alapja, amit leírtál. :) Ugyanis, ha a gazda nincs otthon, mégis milyen következménye lenne a kutya egész napos üvöltésének a kutyára nézve?

Képzeld el, hogy egész nap üvölt a kutya, de mikor gazdi megy fel a lépcsőházba, elhallgat, és boldogan várja. Ekkor már teljesen fölöslegesen jön bármilyen következmény, a kutya nem fogja tudni, hogy az a baj, hogy ő vonyított.

Szóval, ezért nehéz, de nem lehetetlen. Ha most hirtelen megjavulna a szomszéd, és fejébe venné, hogy ő megoldja a problémát, akkor természetesen a kutya valóban megtanulna csöndben maradni - de nem rögtön, hanem kell valamennyi idő, mert ez általában szoktatásos módszerrel szokott történni.


Ezzel nem a gazdát szeretném védeni, mert egy normális gazdi, mikor megkapja a visszajelzést a szomszédtól, akkor utánajár a problémának, megkéri a szomszédokat, hogy legyenek még egy pici türelemmel, és elviselhető időn belül megoldja a vonyítás ügyet.

2014. jan. 30. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Pontosan ezt akartam írni a 16:54-es válaszolónak. Nem az én dolgom a szomszéd kutyájával foglalkozni. Ennyi erővel a gyerekeit is nevelhetném.

Kérdésedre válaszolva, sokaktól hallottam, és több helyen is olvastam már a vízipisztolyos módszerről. A gazdi előállít egy olyan szituációt, amiben a kutya azt hiszi, hogy egyedül van. Ezt a legnehezebb kivitelezni, de nem lehetetlen. Megbújik egy ajtó mögött, vagy a szomszédjánál, és amikor a kutya rázendít, vízben felhígított ecettel, vízipisztollyal spriccel a kutyára valamennyit. Az ecetszagot a kutya nagyon utálja, és megtanulja, hogy ez lesz a következménye a felesleges ugatásnak. Emellett teljesen ártalmatlan, csak a szemére kell vigyázni. Ebben az a legfontosabb, hogy a gazdi csinálja, de a kutya ne tudjon róla, mert ha tudja, akkor a továbbiakban is ugatni fog, ha egyedül hagyják.

De ennek sem nekem kellett volna utánajárnom.

2014. jan. 30. 17:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!