Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ételmegtagadás, ha nem vagyok...

Ételmegtagadás, ha nem vagyok épp ott?

Figyelt kérdés
Megtanítható egy kutya arra, hogy SEMMIT ne egyen fel a földről akkor sem, ha épp nem vagyok a közelben? És arra, hogy ha idegen akarja valamivel megkínálni, ne vegye el? Házőrzés miatt lenne fontos, hogy ne mérgezzék meg a kutyát. Persze lelőni még így is lelőhetik :(

2014. jan. 30. 16:07
 1/7 Firestorm ***** válasza:
100%

Ez az egyik legnehezebb dolog sajnos.

Menj el egy kutyasuliba vele,ott szerintem megtudják tanítani a kutyának,de nem vagyok benne biztos:/

2014. jan. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb kutya-gazda páros alkalmatlan erre. Erősen függ a kutya jellemétől is, de mivel az alap életösztöne a kutyának, hogy minden ehetőt megegyen akkor amikor megtalálja (és éppen még bír is enni, mert nincs teljesen tele), ezért nagyon nehéz ezt az ösztönt felülírni. Ráadásul minden egyes alkalom amikor mégis megeszik valamit, önmagában is pozitív megerősítésként működik. Az, hogy a gazda jelenlétében ne vegye fel a talált élelmet vagy ne fogadja el mástól, az már közel se ilyen nehéz feladat és viszonylag könnyen tanítható.
2014. jan. 30. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm, hogy válaszoltatok. Csak akkor - azon túl, hogy nagyon nagy öröm egy kutyával együtt élni - kifejezetten házőrzésre venni a mai világban totál értelmetlen ezek szerint. Hacsak nem a házban tartja az ember, és ha bejut a betörő, meglepődik a fogadtatáson :) Ez végülis nem rossz ötlet talán, így nincs ideje megkínálni a kutyát semmivel. A kertből meg elvisz, amit Elvis :)
2014. jan. 30. 16:40
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát mondjuk a pénzt, ékszereket, plazma tv-t meg ilyeneket nem is kertben kéne tárolni... :)
2014. jan. 30. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát mondjuk a fűnyíró, rotációs kapa, talicska, bicikli, szerszámok, miegymás nem is férne be a házba :P :D
2014. jan. 30. 17:20
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Árammal szokták ezt tanítani, vagy elektromos nyakörvvel, de az nem az igazi, mert sok kutya vágja, mikor van rajta és mikor nincs; vagy úgy, hogy kirakják a kaját a kertbe és áramot vezetnek bele, de kajás kutyánál sokszor el kell játszani, sokféle időpontban, gazda otthon van, nincs otthon, mittudomén, aztán azt is meg kell néha erősíteni, mert elkopik az emlék. És akkor még nem beszéltünk arról, hogy ha a tanulási folyamat alatt ő talál kaját a kertben, mert mittudomén, odadöglött egy pocok és megeszi, vagy a szomszéd néninek áthullott a kenyérhéja, akkor az egész műveletet dobhatod a kukába.
2014. jan. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 zsuzsabazsa ***** válasza:
100%
Ez a talált élelem megtagadása. Macerás megtanítani. Nem is maga a tanítása a nehéz, hanem a különböző időszakokbani élelem elhelyezése a területen, és a különböző helyekre. Várni míg a kutya rátalál és abban a pillanatban adni neki az árammal az impulzust amikor rászagol. Időigényes feladat.
2014. jan. 30. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!