Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az ilyen hirdetéseken miért...

Az ilyen hirdetéseken miért nem akad meg a törvényalkotók szeme?

Figyelt kérdés

Ha egyszer törvényileg 8 hetes kora előtt, és chip nélkül nem is cserélhetne gazdát a kutyus, akkor miért jelenhetnek meg ilyen hirdetések nyilvánosan? Komolyan, csak felbőszítem magam, ha odamegyek nézelődni...Ez nálam egy hobbi, hogy nézegetem a hirdetéseket. Venni nem akarok, van egy mudim, és csak ő kell!!


[link]

[link]


A labradorosnál is mi az a szöveg, hogy igény szerint chippelve?? A csivisről meg ne is beszéljünk...5 hetesen..szegény kutyák..



Ennél a hirdetésnél meg látszik, hogy az egyik kölyök tacsi keverék. Nézzétek meg a fajta megjelölést: Bajor hegyi véreb XD Ez nem a vásárló/"fogyasztó" megtévesztése?

[link]


2014. jan. 30. 19:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szörnyű hogy vannak ilyen emberek! Sokszor azt sem tudják ki az apja/anyja de azért fajtisztának adják ki, hogy több pénzt kapjanak érte. Ezek a szaporítók. Fogalmuk sincs mi az oltás, féregtelenítés törzskönyv. Sajnos van amikor ezzel a leendő gazda sincsen tisztánan, hiszen kinézetre ugyanolyan mint a drágább, ez sokakat megtéveszt. Ès így egyre több a depressziós, félénk vagy éppen agresszív kutya.
2014. jan. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Én azt "imádom", hogy még az általuk szaporított fajta nevét se tudják helyesen leírni. Nameg, hogy állandóan "minőségi fajtisztát" árulnak...


Rettenet...

2014. jan. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

néhány gyöngyszem: bulterier, minijorki, stafort, bishon, németh vizsla, stattford, sicu, basett huond, begöl


amerikaibulldogmix (nehogymá ingyen, 15.000 Ft-ért árulja!)

2014. jan. 30. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Akiteki ***** válasza:
100%

Tudod, amíg van lószar, van légy is. Ha a sok hülye nem venné meg, nem szaporítanák.

Nem az alkotóknak, hanem a végrehajtó hatalomnak kéne intézkedni, de azok meg letojják és nem olvassák az ilyen hirdetéseket.

2014. jan. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Harmadik :D

Nálam a csúcs az volt, amikor mondta valaki hogy bejgli kutyája van. (beagle)

2014. jan. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Amíg a gazdi jelöltek nem lesznek igényesek, addig ez lesz.

Egyszerűen "mindenki" olcsón akar fajta tiszta kutyát venni.

Sajnos amíg nem változik a szemlélet, addig csak a kutyagyárak tudnak eladni kiskutyát (nagyon sokat). Egy alom felnevelése 5 hónap. Ha lebontjuk egy db kiskutyára, akkor a tenyésztőnek bent van kb 40 ezer forintjába egy kiskutya. Ez az alomszámtól függ. De az emberek nagy része csak 25-30 ezret akar kiadni egy kiskutyára. A szaporítóknak szinte alig van költségük, mert nem vesznek vitamint, minőségi tápot, egy vakcinát elosztanak két három kiskutyára.... Hiába szigorították a törvényt, a szabályokat, a kutyagyárakat nem fogják megtalálni, csak a bejelentett tenyésztőket fogják ellenőrizgetni, hiszen őket nem kell keresni, mert van esetleg MVH-s regisztrációjuk, a NÉBIH-nél nyilván vannak tartva, tud róluk a hatósági állatorvos, a NAV...

A gyárosok meg kitalicskázzák a kiskutyájukat a teherautóhoz, nem számít mennyi idős, csak vegye meg a nagykereskedő, illetve az olcsó áraikkal vonzzák a tudatlan vásárlókat, mert 5-6 hetesen fajtatisztának tűnik. Kb 6-7 hónapos a kutya, mire észre veszik, hogy már nem hasonlít semmire. Azért igyekeznek eladni minél hamarabb, mert 9 hetes kor körül már kezd látszani, hogy valami nem stimmel a kutyával.

2014. jan. 31. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Találtam egy angol agaras hirdetést, annyi szöveg van benne, hogy

"a kutya elvégzi a dolgát"


Ez meg mit jelent? Illegálisan vadásznak vele? Mert én csak erre tudok gondolni. Ez meg már törvénysértés.


itt van: [link]

2014. jan. 31. 08:39
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezek az oldalak szinte csak ilyenekkel vannak tele, valóban elég felháborító. Amitől még a hajam égnek áll "eladó, vagy értelmes dologra cserélhető" kb 1 hónapja voltam kint a gyáli piacon, ott is van egy kis rész ahol állatokat árulnak. Nagy hidegben csöpp oltatlan kiskutyákkal álltak kint vagy fél napot, mindenki összefogdosta a kis "fajtiszta" kutyákat, akikhez extraként még oltási könyvet is kínáltak... De ahogy előttem is mondták, amíg az emberek pénzt adnak ugyanazért a kis keverékért, akit akár el is hozhatnának egy menhelyről, addig olyan is lesz aki ontja magából őket. Sajnos itt tart ma Mo. állattartási kultúrája, persze ezzel nem foglalkozik a kutya sem, de a rovásírás az megy... Szomorú.
2014. jan. 31. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Igen, azon én is mosolyogni szoktam. "Értelmes dologra"...miért,egy kutya nem értelmes?


Nekem az a furcsa, hogy most hoztak rendeletet, hogy a NAV visszamenőleg ellenőrizni fogja a vaterázókat.

Az apróhirdetést feladókat miért nem? Annyi törvénysértést lehetne így nyilvánosságra hozni.

Vagy legalább az oldal üzemeltetője ellenőrizhetné a hirdetéseket...

2014. jan. 31. 09:56
 10/11 anonim ***** válasza:
Ellenőrzik őket is, van próbavásárlás is.
2014. jan. 31. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!