Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi baja lehet csivavámnak...

Zsuzsa7575 kérdése:

Mi baja lehet csivavámnak mikor egesz ejjel hanyt? Súlyos problema lehet?

Figyelt kérdés

2014. jan. 31. 08:58
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerinted ennyi infóból mit tudunk meg most komolyan??? Lehet: túlzabálta magát, megevett valamit amit nem kellett volna, mérgezés, bélgyulladás... Kb. a semmi extrától a fél percen belül meghal-ig AKÁRMI lehet...
2014. jan. 31. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Firestorm ***** válasza:
100%
Lehet akár vesebetegség is.Mi lenne,HA de tényleg csak HA felhívnád az állatorvost és megkérdeznéd tőle?
2014. jan. 31. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
állatorvosra vagy ügyeletre nem gondoltál? a folyamatos hányás náluk is kiszáradáshoz vezet, amitől elpusztulhat.
2014. jan. 31. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha figyelembe vesszük, hogy 1,5 max 2 kiló, akkor villámgyorsan kiszáradhat ha egész éjjel hányt.

Mit hányt? Savat? Gyomortartalmat? Habosat? Eszik, iszik? Kedve jó?

Amúgy én nem gondolkodnék, hanem elvinném orvoshoz.

2014. jan. 31. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Egyetértek az összes előttem szólóval, csak ismételni tudnám őket. Valószínű, hogy súlyos probléma, pláne ha nem csak egyszer hányt, hanem többször is.
2014. jan. 31. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

Addig amíg nem juttok oda az állatorvoshoz, itasd enyhén sós vízzel. Most tényleg az a legfontosabb, hogy ki ne száradjon. A többszöri hányás nem jó előjel.

Azért tényleg írhattál volna részletesebben a tünetekről.

2014. jan. 31. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 sippara ***** válasza:
100%
Utolsó, miért itassa enyhén sós vízzel? Hogy minél többet hányjon? Nem értem...
2014. jan. 31. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

szerintem összekeveri az infúzióval, ami ugyan nem sós, de egy laikus mondhatja a fiziológiás só oldatra.

viszont azt sem itatni kell, de ezt majd a doki megcsinálja, ha orvoshoz viszed.

2014. jan. 31. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Kiszáradás ellen szőlőcukros vizet kell adni. Az orvos is ezt ajánlja majd, miután elvitted, megvizsgálta, kezelte. Nálunk sima gyomorrontásra produkált ilyesmit, de amint észrevettem (éjjel volt) vittük is ügyeletre, mivel egy 2,5 kg-os élőlénynek nem kell sok a kiszáradáshoz. A netre csak addig mentem fel, amíg megnéztem hogy hol van legközelebb ügyelet....
2014. jan. 31. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen elvittem ugyeletre kapott gyogyszert ma reggelre minden okes vele valami virust osszeszedett de meg ma is viszem ellenorzesre biztos ami biztos
2014. febr. 1. 08:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!