Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám nagyon sokat iszik...

A kutyám nagyon sokat iszik és így nagyon sokszor bepisil, mi lehet a baj? (pedig szobatiszta)

Figyelt kérdés

Észrevettük,hogy az idős kutyánk elég sokat iszik és bepisil nagy mennyiséget.

Kedve jó,étvágya is jó.

Ma megyek dokihoz bűzmirigy meg körömvágás miatt rá kérdezek,de addig kíváncsi vagyok van e ötletetek mi lehet a gond.


Amúgy változó ez az egész,van amikor nem iszik sokat és nem pisil be,van amikor napjában többször is.

Volt amikor 1,5 órát sétáltunk sokat pisilt feljöttünk,ivott és fél óra múlva bepisilt :/


2014. jan. 31. 11:13
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
53%
Idős kutya, lehet, hogy inkontinens.
2014. jan. 31. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
100%
vesebetegség?
2014. jan. 31. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
100%

Cukor?

Bármi lehet. Okvetlen beszéld át a dokival.

2014. jan. 31. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
20%
Mit takar az idős?
2014. jan. 31. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 A kérdező kommentje:
12 éves.
2014. jan. 31. 11:45
 6/38 A kérdező kommentje:
kistestű
2014. jan. 31. 11:46
 7/38 A kérdező kommentje:

Ezekhez milyen vizsgálatok kellenek?

Mert pénzem sajnos nem sok van :(

2014. jan. 31. 11:51
 8/38 A kérdező kommentje:

Utána olvastam, a cukor betegség és a vesebetegség is ha hamar nem kezelik akkor annak vannak tünetei pár napon belül, de a mi kutyánknál már 1-2 hónapja van ez. Anyum most mondta,mert elég sokat dolgoztam alig voltam itthon aztán a szüleim foglalkoztak jó részt a kutyával.

Aztán itthon vagyok 1 hete és feltűnt a dolog :/


Mind1 majd megkérdezem a dokitól ma mi a teendő

2014. jan. 31. 12:04
 9/38 Firestorm ***** válasza:
53%

Nehogy azt hidd,hogy a vesebetegségnél olyan gyorsan jön elő a többi tünet...

Nekünk is az idős kutyánk sokat ivott és sokat pisilt (yorki 13 éves volt),de ez amiatt nem tűnt fel nekünk,mert világ életében nagy ivó és pisilő gép volt.Szóval nem tudjuk mikor kezdődött a valódi betegség.

Egyik este elkezdett hányni megállás nélkül,úgy hogy reggel és délután még semmi baja nem volt.Elvittük azonnal dokihoz,aki felírt neki hányáscsillapítót meg antibiotikumot.Úgy tűnt javul a helyzet,jobb kedve lett,aztán következő nap délután ismét elkezdődött a hányás,irány vissza a dokihoz,aki vett tőle vért és infúzióra tette,sajnos az infúzióról hamar le kellett venni,ugyanis rettentően rosszul viselte zihált.Haza hoztuk,csak feküdt egész nap nem evett,csak inni akart.Pisilni nem pisilt 1,5 napig,aztán nagy nehezen sikerült neki sötét barnát.Este hívott a doki a legrosszabb hírekkel,hogy a kutyának leálltak a veséi,már nincs mit tenni egy ilyen idős kutyával,aki rosszul viseli már a kezeléseket.

Meg kellett hoznunk a döntést,hogy hagyjuk még 3-4 napig szenvedni és úgy meghalni,vagy segítünk neki elmenni.Következő este bevittük az orvoshoz és a kezeink közt lett elaltatva.Mai napig megszakad a szívem látni azt amit akkor láttam,hogy az aki 13 évig hű társam volt,mindenkivel kedves jó kutya,akit kiskutya óta neveltem,gondoztam mára már egy megőszült öreg beteg állat lett,ahogy a fiatal kori huncut fény mára már csak megkopott rég,ahogy kihunyt a szemében az élet fénye.


Szóval tedd meg,hogy kérsz egy vérvételt,amivel a veséit is megnézik,hogy az esetleges bajokat elkerüljétek.

2014. jan. 31. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 A kérdező kommentje:

Remélem semmi komoly.


A vesebetegséghez meg a cukorbetegséghez is kezelés hiányában,fáradékonyság,étvágytalanság,kóros fogyás,hányás stb stb jelentkezik.


Mivel 1-2 hónapja fent áll ez és eszik rendesen,a kedve ugyan olyan jó mint volt.


Csak sokat iszik,sokat pisil van, remélem inkontinenciája van,az nem súlyos és gyógyszerrel kezelhető.

2014. jan. 31. 12:38
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!