Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a kutyám rajta van a...

Ha a kutyám rajta van a tyúkon megfogta mi a teendő? Hogyan szedjem le róla?

Figyelt kérdés
a kutyám mindig ki engedi a tyúkokat nem bántja őket de kiengedi őket. de viszont ma mondtam neki most hogy ha már kiengedted őket tereld is be. a kutyám rosszul értelmezte valszeg mert elkezdte őket levadászni, egyet meg is fogott. (fogd meg parancsot ismeri amugy, embere is rátudom küldeni , persze nem ez a szórakozásom de jó ha ismeri). na szoval mikor már fogja hogyan tudom róla leparancsolni ? mert nem tudtam mit tegyek csak álltam :( végül a tyúk eltudott szökni mikor elszökött akkor fogtam meg a kutyám grabancát és jól leszidtam. a tyúknak nem lett baja azon kívül hogy stresszhatás érte és pár tollja kihullott. Köszönöm a segítséget!
2014. jan. 31. 14:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
hát először talán a fog meg helyet az ereszdet kellet volna megtanítiani neki..
2014. jan. 31. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Andizsuzsi ***** válasza:
Lehet, hogy a kutya grabancát akkor kellett volna megfogni, amikor rajta volt a tyúkon, nem amikor eleresztette. Az remek, hogy emberre rá tudod küldeni, de az ereszd, elég, hagyd abba stb. parancsok egyikét sem ismeri. Emberről hogyan tudod leparancsolni? Úgy kellett volna a tyúkról is.
2014. jan. 31. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
hát azt csak utána tudom :) azért is kérek tanácsot hogyan tanítsam meg neki az ereszd parancsot. anélkül hogy rúgnám ütném mert nem szeretném bántani.
2014. jan. 31. 14:49
 4/12 A kérdező kommentje:
amúgy az ereszd parancsot már rég tudja . mert azt ugy tanítottam meg neki hogy kötélel játszottunk mikor fogta hozzá tettem hogy fogd így azt gyorsan megtanulta. az ereszd parancsot pedig finom orrkoppintással és miután elengedte kapott jutit. az elég parancsot is ismeri igaz nem ebből áll hanem erélyes rászolásból. embernél teljesen más a helyzet . de tyúkoknál talán komolyabb mivel elő jön belőle a vadász ösztön.
2014. jan. 31. 14:58
 5/12 anonim ***** válasza:
70%
K_rva ügyes vagy, hogy első körben arra tanítod a kutyádat hogy hogyan essen neki bárkinek vagy bárminek, közben fingod sincs arról hogy szólj neki, hogy hagyja abba! *taps* Remélem egyszer majd valamelyik családtagodnak is így nekimegy aztán majd kapsz te is a pofádra, hogy hülyeségekre tanítod, ahelyett hogy engedelmességre nevelnéd. Menj el vele kutyaiskolába, ott majd helyre tesznek mindkettőtöket.
2014. jan. 31. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
91%
Vadász ösztön, az... tiszta jó hogy a kutya csak 50 000 éve háziasított és nem vadállat....
2014. jan. 31. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
volt kutya iskolába ! tükör iskolában letette az az alapszintű és középszintű képzést , majd ezután egy övre mentünk vele mert ingyenes volt. Szerinted én hogyan tanítom meg otthon egymagam övre ?
2014. jan. 31. 15:07
 8/12 sippara ***** válasza:
91%
Tehát van egy alap és egy középfokú vizsgája, ŐVztél vele tükör suliban, de képtelen vagy vele eleresztetni a fogott tárgyat/kart/tyúkot? Ott azért nem csak neked járna a taps, de az oktatótoknak is, keményen.
2014. jan. 31. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
tárgy, kar megy. itt a tyúk az ami, hát... de majd kiprobálom ujból másodszor nem fagyok le talán. :)
2014. jan. 31. 15:30
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha nem ereszti akkor nyisd szét a száját. Én ezzel kezdenék minden kutyás képzést: Hogy kell kinyitni a kutya száját, ha az nem akarja. Nagyon sok esetben létfontosságú. Akár feleszik valamit, akár elkapja a tyúkot. Én ehhez kötöttem az eresszd-et.
2014. jan. 31. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!