Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fajtatiszta vs fajtiszta....

Fajtatiszta vs fajtiszta. Miért kell beszólogatni emiatt?

Figyelt kérdés
A fajtiszta a népies elnevezés. Teljesen mindegy, hogy ki hogy nevezi, ettől még valószínűleg tudja mindenki, mi a faj és a fajta között a különbség. Szerintem annyira szánalmas, hogy most ez lett a divat a gyakorin... Tudomásul kell venni, hogy a magyar nyelv nem mindig logikus, csomó szó van, amin vitázni lehetne.Én sem figyeltem a különbségre mielőtt megtaláltam az oldalt, nem azért, mert buta vagyok és nem tudom, mi a különbség a faj és a fajta között, hanem, mert ezt szoktam meg és soha nem gondoltam végig a szó szerinti jelentést. Régen ez volt az elfogadott elnevezés, sokan még ma is így hívják, főleg idősebbek.Miért baj ez?
2014. jan. 31. 15:37
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
23%

Én is ezt szoktam meg.Én azt mondom fajtiszta, a fajtatiszta számomra idegen szó. :D

Ha valaki beszól, azt hagyni kell, ha neki ez a jó. :)

2014. jan. 31. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
78%

Ha azt az elvet követné mindenki, amit Te írsz, akkor bármelyik szó helyett lehetne másikat használni.

Mindkét szónak megvan a maga külön jelentése és nem összekeverendő. Az nem mentség, hogy Te így tanultad meg.

Bele kell törődni, hogy rosszul tudtad és ezután használd helyesen!

2014. jan. 31. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
15%
én se tudom egyszer én is így írtam és kaptam egy egész wikipédiás bejegyzést, hogy mi a kettő között a különbség. És csak azért írtam én is úgy, mert nekem még a mamám így mondta, meg a környezetemnek se volt vele baja(persze tudom, hogy mit jelent). Ez csak egy hülyeség, itt szeretnek mindenbe beleszólni:) tisztelet a kivételnek.
2014. jan. 31. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
79%

Még annyi, hogy tisztában vagy a 2 szó jelentésével? A faj, az maga a kutya...tehát minden kutya fajtiszta, hisz apja-anyja kutya.

A fajon belül vannak fajták...német juhász, uszkár, vizsla...stb. Ők csak akkor fajtatiszták, ha mindkét szülőjük német juhász, uszkár, vizsla...stb.

Ez nem divat kérdése...ez tény!

2014. jan. 31. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
38%

Hoppá, akkor most jövök rá, hogy az szó, hogy fajgyűlölet nem is létezik és helyesen fajtagyűlöletnek kell mondani.


Használd nyugodtan a fajtiszta szót, mindenki megért kivéve a nyelvtannácikat.

2014. jan. 31. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 A kérdező kommentje:
Írtam, hogy tisztában vagyok vele. Tudom, hogy a kutya a faj, a puli meg a fajta.
2014. jan. 31. 15:48
 7/39 sippara ***** válasza:
61%
Bezzeg ha elkezdenénk a szuka kifejezés helyett az almáspitét használni, akkor meg az lenne a baj, pedig NYILVÁN mindenki tudja, mi a különbség a kettő között.......
2014. jan. 31. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
87%
A népies kifejezés és a helytelen szóhasználat között nagy különbség van. Ez ugyanis két különböző JELENTÉSŰ szó. Ha azonos lenne a jelentésük, akkor rá lehetne fogni, hogy népies, de így nem.
2014. jan. 31. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
92%
Az a bosszantó,hogy sokszor olyanok használják hibásan,akik szaporítani akarják a kutyájukat.Ennyit sem tudnak,akkor minek akarnak almot legyártani?
2014. jan. 31. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
58%
A legjobb:fajkutya. :D
2014. jan. 31. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!