Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az baj ha egyszer-kétszer...

Az baj ha egyszer-kétszer odaütünk a kutyának, illetve, ha egy kicsit fél a gazdától?

Figyelt kérdés
Fél éves kutyáról lenne szó
2014. jan. 31. 18:48
 1/8 anonim válasza:
100%
miért akarod verni szerencsétlen kutyát ? te beteg vagy ember
2014. jan. 31. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Akkor üssél oda, ha valami hatalmas rosszaságot csinál. De akkor is csak figyelmeztető jelleggel, ne verd agyon szerencsétlen kutyát.


De ha hülyeségekért odacsapsz nem mész semmire. Nem is értem a kérdést komolyan.


Egy kölyök ezek nélkül is elfogad főnöknek. Különben meg egy idő után megszokja a verést is, és leszarja. Tudod mit jelent a természetes tekintély? Olvass utána.

2014. jan. 31. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha a kutya fél a gazdàjàtól az sosem jó. Tény egy kamasz kutyàval nem biztos hogy egyszerű, de az koràntsem egészséges ha a kutyàban a gazdàja félelmet ébreszt. Ugyanakkor vékony hatàr húzódik a gazda tekintélye és a kutyàban ébredő félelem között kevésbé hozzàértő személy szàmàra. A kutya testbeszéde elàrulja milyen a kutya aktuàlis lelki àllapota, vagyis hogy valóban fél/retteg-e a kutya... ha az utòbbi, célszerübb màs nevelési módszereket alkalmazni.
2014. jan. 31. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
én soha nem bántottam a kutyát...nem is vagyok ijesztő karakter, sőt inkább a babusgatós sokszor..mégis van tekintélyem, és amenniyre kell, tart tőlem...értsd tisztel.
2014. jan. 31. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
88%

Az baj, ha fél. A félelem és a tisztelet nem ugyan az és veréssel véleményem szerint csak az előbbit lehet elérni, az utóbbit nem. Egyszer-egyszer jó időben, jó helyen (és okkal) hatásos lehet egy keményebb figyelmeztetés, de attól nem fog félni a kutya. Akkor fog félni, ha nem tudja, miért fog kapni legközelebb (ergo az sem értette, hogy a múltkor miért kapta).


Azt már ne is említsük, hogy miért jó az a gazdának, ha a kutyája fél tőle (kivéve persze ha feszültség-levezetőnek van tartva).

2014. jan. 31. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
77%

Ha kap egy-egy pofont, az nem baj. Ha fél tőled, az igen. Ha félelmet mutat, amikor tudja, hogy büntetés jön, az megint normális. De ha pl. meg akarod simogatni és elhúzza a fejét, az gáz.

A büntetést soha nem szabad dühből csinálni, az okozza ugyanis a félelmet. Egyszerűen csak ez a viselkedés ezzel a retorzióval jár és pont, de attól még nem kell durva érzelmeket közvetíteni a kutya felé. Belenyaltál a kajámba, kapsz egy pofont, aztán majd legközelebb nem nyalsz bele. Ennél tovább nem kell vinni, nem kell személyes sértésnek venni, ha a kutya "rosszalkodik", csak meg kell neki mutatni tárgyilagosan, hogy mit szabad és mit nem. Ezt lehet energikusan csinálni, meg lehet mérgesen, ha tizedjére is megcsinálja ugyanazt pofátlanul, de soha nem szabad aránytalanul erőteljesen büntetni, mert hülyének is fog nézni a kutya, meg kiszámíthatatlannak is, tehát legalábbis tartani fog tőled, egy idő után pedig félni is.

2014. jan. 31. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Zowie ***** válasza:
67%
Baja nem lesz ha néha odacsapsz de csak nagyon kirívó esetekbe. Én egyszer vertem el "nagyon", amikor hozzám került 3 hónaposan és nekem támadt. Igen szó szerint nekem támadt amikor felzabált a földről egy csontot és el akartam venni. Felemeltem, hogy elvegyem tőle és vicsorgott, harapott, torokra jött úgy kellett két kézzel eltartanom magamtól, életembe nem láttam még ilyet be is paráztam, hogy mi lesz később ha felnő. De veréssel nem lehet nevelni mert csak elvadítod. Kaptam annó én is a telepen amstaffos gazdáktól nevelési tanácsokat(mindnek a kutyája szájkosárral, rövid pórázon), amit inkább nem fogadtam meg mert felállt a hátamon még a szőr is és inkább a magam feje után mentem, aminek meg is lett a pozitív eredménye. Rengeteg könyvet elolvastam a fajtáról, a nevelésről stb és neked is ezt tanácsolom, mielőtt kezet emelnél rá. Hidd el jobb érzés ha "tisztel" a kutya és nem fél tőled.
2014. jan. 31. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem érdemes, utána nehezebben szerzed vissza a bizalmat. Én is jártam amúgy, hogy a lázadó kamasz kutyámat túl erősen fogtam, és egyértelműen tartott tőlem, pedig életében 2 pofont ha kapott (hidd el hanggal i lehet ugyanolyan hatásosan szidni), na hát nem könnyű ilyenkor felépíteni a bizalmat.
2014. jan. 31. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!