Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elengedes?! Segitseg!

Elengedes?! Segitseg!

Figyelt kérdés
Nem merem elengedni a kutyam, egyszeruen nem megy... Mindig porazon setaltunk aztan az egyik baratnom kapott egy kutyist es azota egyutt setaltatjuk oket. Imadjak egymast, odaig eljutottam, hogy a zart sportpalyan el mrem engedni az enyemet is, hogy szaladgaljanak. Ott gyakoroltunk sokat. Pl. A palya egyik vegen voltunk a masik kutya a masik vegen es elindultunk az enyemmel fele. Ha aztmondtam neki, hoMgy allj meg megallt es csak akkor ment oda a masik kutyahoz ha engedtem. Viszont ha mar jatszanak nem igazan tudom magamhoz hivni. Meg az enyem egyszer megindult a kijarat fele, bar akkor csak en voltam ott vele, hiaba van bezarva a kapu rendesen bepanikoltam. Mutana kimentunk a baratnommel a kozeli retre ahol lehet vegig setalni. Elengedte a kutyajat, vegul ravettem magam, hogy jo ellengedem az enyemet is, vegig remegtem, betegesen figyeltem, masodpercenkent szoltam neki, majd elkezdtek jatszani es futottak az ut fele. Annyira bepanikoltam, hogy az nem igaz. Ratettem a kutyamra a lporazt es azt mondtam, hogy soha tobbet nem engedem el. Baratnom mondta, hogy o is megijedt, de bizik a kutyajaba. Azota is poraz nelkul setalnak es mar, ha nem figyelne a kutyara akkor se menne el. En meg a felelmem miatt nem fogok soha eljutni idaig... Mit tegyek? Hogy kuzdhetnem ezt le? Ha nem engedem el gyakorolni se tudunk se semmi...
2014. jan. 31. 22:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Detto így vagyok én is :/
2014. jan. 31. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy tudom, hogy egyetlen egy dolog kene...az, hogy ne feljek, mert a kutya megerzi. De nem tudok nem felni:///
2014. jan. 31. 23:01
 3/11 anonim ***** válasza:
Hosszú póráz.
2014. jan. 31. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Meg persze rendes kutyasuli/kiképző, ha van rá mód. De hosszú pórázzal addig is mehet is a kutya, tanítani is tudod, meg el is kezdhetsz megbízni benne, jó cucc az az átmeneti időszakra.
2014. jan. 31. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én is nagyon féltem első szabadon engedésnél. De már tudom, hogy a kutyusomnak esze ágában sincs elszökni. Engedd szabadon párszor, akkor ne nagyon hívd vissza ha játszik. Nálunk volt egy kb 3 hétig tartó 'csakazértis' korszak, akkor az működött ha hátat fordítottam, és elindultam az ellenkező irányba (lassabban,mit a rendes tempónk). 5 másodpercen belül ott volt a kutya is.

Bízz a kutyádban!

2014. febr. 1. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én amikor először elengedtem a határban, direkt úgy szerveztem hogy egy teljesen behívható kutyával mentünk ki.

Mivel a másik kutyára nagyon figyelt ezért ha az bement a gazdájához akkor ő is jött.

Szépen gyakoroltuk a behívást, és ma már nyugodt lélekkel engedem el bárhol.

Nem lenne rossz, ha keresnél olyan kutyát, aki behívható, és együtt engednéd el őket.

2014. febr. 1. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat!:)) fuuu miota hasznalunk hosszu porazt, le is merem tenni a foldre, mert tudom, hogy azt meg tudom fogni, de levenni nem merem...es azert nem jo mert tekredik mindenhova. Baratnom kutyaja, mar teljesen behivhato, ot nem hagyja ott az enyem se, de az baj, hogy vele is csak a zart sportpalyan engedem el es ezt is hetek alatt ertem el neha meg most is megijedek, hiaba zart oriasi hely es felek, hogy messzire megy. Meg multkor mondom elindult a kijarat fele mikor csak en voltam vele es sztem otthagyott volna:( Mert ha ketten vagyunk hiaba bot labda meg akarmi nem koti le es ne
2014. febr. 1. 11:33
 8/11 A kérdező kommentje:
Szoval jobban szereti a folyamatos setat, erre tokeletes a ret, de ott meg felek:/ Baratnom meg erre annyit mondott, hogy eleinte neki is voltak elrohanasok, meg, hogy odament a kutyaja emberhez vagy mas kutyahoz, de ettol nem parazott be, ugyanugy engedte es csak igy tanulta meg.
2014. febr. 1. 11:35
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem engeded el, mert parázol, de ha parázol, sose fog visszamenni, úgyhogy egyetlen megoldás van: ne parázz. Bízz benne, bízz a kapcsolatotokban, bízz magadban. Ha valamelyik része nem megy, akkor dolgozz azon. Legyen rendben a falkavezérség, legyen lemozgatva a kutya, legyen biztonságos a hely, ahol gyakoroltok, és ennyi, nem kell túldramatizálni.
2014. febr. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

A behívás alapszabályai:

- sose kergesd a kutyát ha meg akarod fogni

- ha nem jön oda, akkor az ellenkező irányba kezdj el futni

- ha elengeded akkor ne csak a séta végén tedd rá a pórázt hanem közben is sokszor hívd be, tedd rá, majd engedd el - ha csak a végén fogod meg, könnyen kialakul h akkor nem megy oda hozzád, mert tudni fogja h akkor van vége a sétának

- sokszor játssz olyat vele (csakis biztonságos helyen (lehetőleg nem elkerítetten) - pl. erdő, mező, hatalmas park ahol nincsenek autók), h amíg ő mást csinál elbújsz -> a kutyában minél fiatalabb korban el kell kezdeni tudatosítani, h neki kell vigyáznia arra h el ne hagyjon téged és nem te vigyázol rá.

- szintén sokszor csináld séta közben, h hívod a nevén, amikor látod h felvette veled a kontaktot, elkezdesz rohanni a másik irányba és közben hívod majd iszonyatosan megdicséred

- legyen egy konkrét parancs a behívásra és az ne a neve legyen! Ez olyan parancs amire azonnal, hezitálás nélkül jönnie kell!

- ha nem jön, akkor SOSE hívd többször, menj oda és fogd meg! Ha kell akkor ilyen esetben - amikor látod rajta h nem akar odajönni és a megfogásból is kergetőzés lenne, tereld el a figyelmét. Mondd neki "figyel, figyel" (nem árt ha ismeri ezt a vezényszót :o)), majd kapjon egy teljesen ellentétes parancsot pl. "ül", "fekszik" bármi - amit tud a kutya és szeret. Amikor ezt végrehajtotta odamész hozzá megdicséred. Majd pórázra veszed, tesztek néhány lépést. Leülteted, elengeded és pár másodperc múlva azonnal behívod. Nagy dicséret és újra mehet játszani.

- olyan helyzetben sose add ki a behívás parancsot amikor nem vagy benne biztos, h végre tudod hajtatni a kutyával - pl. heves játékban van más kutyákkal - ha mégis hívod és nem jön, akkor csak azt erősíted benne, h "anya hívhat, akár többször is, nem kell mennem ha nem akarok"


Nagyjából ennyi. És tanulja meg, neki kell vigyáznia arra h te ne veszítsd el!

2014. febr. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!