Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez a hirdetés átverés?

Ez a hirdetés átverés?

Figyelt kérdés

[link]

Egyből gondoltam, hogy átverés, de aztán eszembejutott, hogy hátha csak egy jófej ember, aki nem akar pénzt kérni a véletlen született kiskutyáiért, hiszen nem tudná megtartani.

Túl naiv vagyok?



2014. febr. 1. 00:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szintén yorki hirdetésnél láttam, hogy a kiskutyák ingyen elvihetők, DE : kérnek egy minimális (!) 40.000 Ft-ot, amit csak azért kell kifizetni, hogy biztosan ne kutyakereskedőkhöz kerüljön a kutyus, hanem egy szerető gazdihoz. Gyanítom, hogy itt is hasonló derül ki, ha utánanézel.
2014. febr. 1. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ez kamu. Én nem egy ilyent láttam. Kíváncsiságból írtam e-mailt nekik, az is kb egy google fordítós sablon válasz volt, valami 30-40 ezres befizetéssel. Teljesen kamu. Fajtamentőket nézz meg, tőlük nem zsákbamacskát kapsz.
2014. febr. 1. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
Tuti kamu, a foto kb 2 eve kering a neten.
2014. febr. 1. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
El kell olvasni a hirdetés szövegét és kiderül, hogy kamu. Nem magyarul írták a szöveget, hanem gépi fordítás. Nem ilyen helyen kell kiskutyát keresni, hanem tenyésztőknél telefonon érdeklődni.
2014. febr. 1. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A hirdetėsek tele vannak nyomva,ezzel a stílusú szöveggel.Vannak olyan oldalak,amikre rá sem érdemes nézni,mert az első néhány oldal tele van ezzel a kamu hirdetéssel.Engem csak az érdekel,mi a célja?Vagy emelt díjas szám van mögötte,vagy valami más.Ami biztos az,hogy csalás.
2014. febr. 1. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
8%
Szerintem is kamu :( De ne csüggedj, lehet azért olcsón kifogni fajtiszta kiskutyát, csak figyelni kell :)
2014. febr. 1. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

fajtamentés,allatok.info,gazditkeresek.hu


ez kamu,más fajtánál is van ilyen,sokszor úgy néz ki h kiderül hogy külföldi,fizesd a kutya szállítását kb 15ezerért,majd felhív hogy elakadt a vámon,kell még fizetni,de a végén semmit se kapsz,esetleg egy kutyagyárból származó,yorkira nyomokban hasonlító,beteg kutyát.

2014. febr. 1. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Hát az. Hirdető adatai: Budapest, de Baranya térkép van megadva és egy biztosra nem magyar telefonszám, aztán a fordítós szöveg.
2014. febr. 1. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ezek a hirdetések már évek óta mennek. A lényege, hogy a vevő utalja át a kiskutyára az utazás költségét, mert pl. nekem ezt írták emailben: "majd jön a kutya hajóval"

Mikor válaszoltam rá, hogy én szeretném kiválasztani, hogyan tudnám megnézni, akkor eltűntek.

Most már minden megyében feladják, és nagyon sok fajtára. Ezekkel nem szabad foglalkozni. Csalók. Minden hirdetésük nagyon rossz magyarsággal íródott, ez a jellemzőjük. Mintha fordítót használnának.

2014. febr. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Alapból mindig gyanakvó vagyok, és most megint kiderült, hogy annak is kell lennem... Hihetetlen mi megy itt a "kutyabizniszben", mert lassan már ez is biznisz. Elszomorító...
2014. febr. 1. 15:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!