Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a fene történt?

Mi a fene történt?

Figyelt kérdés

Egy éves kutyám ma két olyan dolgot is csinált, amit soha előtte. Vannak szabályok itthon, elég sokan tartják jólneveltnek, én azért tudnék mit rajta csiszolni(meg persze magamon is.)

Lényeg a lényeg, ma lepisilt két embert is, persze azonnal tiltottam, illetve több ivartalanított kan kutyát is meg akart mászni(bár nem került arra sor, de nagyon kerülgette őket, arról is le lett tiltva).

Ivaros kan, amúgy elég szubmisszív. Tényleg "csak" a hormonok? Tavasszal szerettem volna ivartalanítani, most előrébb hoztam, és már a héten elvisszük, ha kapunk időpontot. Csak előtte jó lenne tudni, hogy ez azért van, mert nem megfelelően neveltem, vagy mert kamasz, és tombolnak a hormonjai....nagyon fura volt, nem győztem bocsánatot kérni.


2014. febr. 2. 17:16
 1/9 anonim ***** válasza:
80%

Igen, valószínűleg most kezdi bontogatni a szárnyait, ugyanis kamaszkorba lépett. Persze lehet kicsi félrenevelés is benne, mert azért nem kéne ezzel nyitni, hogy lepisil másokat... Az én kutyám soha nem csinált ilyet, pedig egy domináns rottweiler kan.


Az ivartalanítás az meg csak egy eszköz, nem valami csoda, ami majd megneveli helyetted a kutyát. És ezt nem csesztetésből írom, csupán azért, mert úgy látom, hogy sokan azt hiszik, hogy az majd megold mindent.

2014. febr. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Első szóra visszajön, egy keményebb rászólásra behúzza fülét-farkát, bárhonnan kiküldöm, kajámhoz nem nyúl stb.

Sose csinált még ilyet...

Két szuka volt a társaságban, az egyik nemrég tüzelhetett, azoknak a gazdáit találta be...

Nem hiszem, hogy alapjáraton nevetlen lenne, max azt tudom elképzelni, hogy keményebben kéne fogni. Most nem mentegetni próbálom magam, csak próbálom vázolni, hogy nem egy neveletlen gazdi neveletlen kutyája. Épp ezért nem értettem.

2014. febr. 2. 17:24
 3/9 anonim ***** válasza:

1-es vagyok.


Nem feltétlenül kell keményebben fogni. Egyes kutyáknál több problémát okoz, ha folyton ledominálják és folyton irányítani akarják. Nem tesz jót, ha egy kutya soha nem dönthet semmiben önállóan.


Nem kell ezen agyalni szerintem, hogy lepisilt mást. Tedd túl magad rajta, vond le a következtetést, aztán legközelebb figyelj jobban, hogy ha már látod, hogy ilyesmire készül, akkor rá tudj szólni!

2014. febr. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

OK, ok:)

Az egyik áldozat is ezt mondta, a másik meg hogy biztos a hormonjai(mmint hogy egyszerűen tiltsam). Mindenesetre a napokban visszamegyünk a tett színhelyére, hogy hibázáson kapjam, és helyretegyem.

2014. febr. 2. 17:31
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz gond :) Oda kell figyelni, de nem kell túlreagálni a dolgot. Mióta rottweilerezem, megtanultam, hogy nem kell rögtön pánikolni mindenen, meg többet gondolni bizonyos dolgokba, mint amik :)


Szokásos voltam :)

2014. febr. 2. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Egy éves.kamasz.Ennyi történt :D


Ivartalanítás jó ötlet,de alapból a szabályokon szigorítanék egy kicsit.Aztán ha elmúlt a dili,akkor vissza lehet venni a normálisra.

2014. febr. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nálunk az oldalbapisilés szintén probléma volt kamasz korban... kan, NJ.

A kutyasuliban 1,5 évesen a kiképző megpróbálta ledominálni, nem tetszett a kutyának és így reagált. Hirtelen köpni-nyelni nem tudtam. Kértem én is sűrűn bocsánatot. Azóta is levegőnek nézi a pasast, pedig már 5 éves. Megesnek kamasz korban ilyen balesetek, ne pánikolj.

Nálunk az ivartalanítás annyit oldott meg, hogy nem akar minden kant apró cafatokra szedni. Sétáknál a tüzelő szukáknak egyfolytában udvarol, de nem őrül meg. Nem varázsszer a golyótlanság, csupán kényelmesebbé teszi a mindennapokat.

2014. febr. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem sem kell túl sokat aggódnod. A hormonok miatt történhetett, meg persze mindentől függetlenül lehet domináns egyed. Még akkor is, ha amúgy tökre szófogadó.

Nekem egy kistestű szuka kutyám van, egy 7 éves ivartalanított terrier. Elképesztően okos, jól nevelt, és ő is szófogadó. Emberekkel, állatokkal nagyon szépen, problémamentesen ismerkedik, szóval egy rossz szavam nem lehet rá.

De lány létére az ivaréretté válás óta felemeli a lábát pisiléskor. Múlt héten volt a leghumorosabb, amikor egy villanyoszlopnál úgy felemelte a lábát, hogy azt a legtöbb fiú kutya megirigyelhetné :D mondjuk ő nem tudja oldalba pisilni, de faleveleket, fűszálakat szeret felemelt lábbal lepisilni. Emberrel viszont még soha nem próbálkozott, azért kapna egy tockost biztosan.

2014. febr. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Utolsó: Írtam, hogy kifejezetten szubmisszív a kutyám.


Köszi az eddigi válaszokat! Ivartalanítani mindenképpen fogjuk, csak a mai incidens miatt szerettem volna előrébbhozni.

2014. febr. 2. 19:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!