Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hány cm-től számít egy kutya...

Hány cm-től számít egy kutya magasnak (marmagasságban)?

Figyelt kérdés
A kutyám 60-65 cm között van az magasnak számít ?

2014. febr. 2. 21:26
 1/9 anonim ***** válasza:
Mihez képest? A magas önmagában egy értelmetlen kifejezés, valamihez muszáj viszonyítani. Egy csivavához képest biztosan magas, de egy ír farkashoz már nem annyira. Vagy egy lóhoz, ha már itt tartunk.
2014. febr. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Egy átlagos kutyához képest .
2014. febr. 2. 21:57
 3/9 anonim ***** válasza:
Mekkora az átlagos kutya? Ki mondja meg, hogy melyik Az Átlagos Kutyaméret?
2014. febr. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

:D


60-65 centisen közepes, közepes-nagytestűnek mondanám. Az én rottim is 65 cm marmagas.

2014. febr. 2. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Akiteki ***** válasza:
Átlagos kutya a tacskó vagy a német dog? Összeadod az összes kutya magasságát és elosztod a számukkal?
2014. febr. 2. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Valószínűleg arra gondolt a kérdező, hogy kis, közepes vagy nagytestű kutyája van-e. Erre én még nem láttam semmi konkrétat, de ahogy a menhelyeken nézelődtem, olyan 55 cm körül volt a határ a közepes és a nagytestű kutya meghatározásánál. DE én a 62cm marmagasságú kutyámat közepesnek mondom. Egy németdog tuti nagytestű, a pincsi tuti kistestű. Közte meg ki-ki hogy ítéli meg.
2014. febr. 2. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A 60-65 közepesen nagynak számít.
2014. febr. 3. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Méret szerint kb. így lehet besorolni a kutyákat:


Ölebek - kb. 25cm marmagasság alatti és 8kg alatti kutyák (yorki, csivava, törpe pincher, stb.)


Kis termetűek - kb. 20-35cm, 5-12kg közötti kutyák (tacskó, foxterrier, beagle, whippet, si-cu, stb.)


Közepes termetűek - kb. 35-55cm, 10-30kg (bullterrier, puli, mudi, pumi, husky, border collie, amstaff, stb.)


Nagy termetűek - kb. 55-75cm, 30-55kg (németjuhász, magyar agár, vizsla, erdélyi kopó, rottweiler, doberman, labrador, akita, malamut, golder retriever, cane corso, berni pásztor, kuvasz, stb.)


Óriás termetűek - 75cm felett, 55kg felett (bernáthegyi, ír farkas, angol masztiff, komondor, kaukázusi, közép-ázsiai, orosz agár, stb.)


Persze átmenetek vannak. Egy német juhász, labrador, vizsla, inkább közép-nagy, mint nagy termetű.

2014. febr. 3. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
És persze a marmagasság és a tömeg sokszor nincs összhangban, mert pl. az agarak magasak, de kevésbé tömegesek. Orosz agár 75-90cm marmagassággal 40kg, az ír farkas 90cm marral 50kg, míg egy angol masztiff 85cm marmagassággal is simán van 80kg.
2014. febr. 3. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!