Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi idős kortól lehet...

Mennyi idős kortól lehet ivartalanítani border colliet?

Figyelt kérdés
Fiút és lányt is!

2014. febr. 2. 21:37
 1/7 A kérdező kommentje:
Kant és szukát akartam írni!
2014. febr. 2. 21:38
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekünk 5 hónapot mondott az állatorvos, hogy akkor lehet a legkorábban.

Túl is estünk rajta az első adandó alkalommal.

Nekem egy jelenleg 7 és fél hónapos kan borderem van.

2014. febr. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én mindenképp megvárnám az ivarérést, tehát olyan 1, 1,5 éves korukban leghamarabb.
2014. febr. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg attól az orvostól akinél ivartalaníttatni szeretnéd. Eléggé eltérően csinálják. Pl a mi dokink szukákat 2. tüzelés után csinálja (kevésbé viseli meg a kutyát), kanoknál ha jól emlékszem bármikor, ha domináns a kutya, akkor ivarérettség előtt javasolja.
2014. febr. 2. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mi Amerikaban lakunk, itt letezik olyan, hogy a tenyeszto mar ivartalanitva adja oda 3 honaposan. Mi is igy hoztuk a mienket, most 4 eves, ja es szuka, es pont ugyanolyan mint a testvere, akit nem ivartalanitottak. Itt altalanos, hogy nagyon fiatalon 3-4 honaposan elvegzik a mutetet, mert gyorsabb a regeneralodas es nem viseli meg annyira az allatot.
2014. febr. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

[link]


A kant és a szukát is kölyökkorban viseli meg legkevésbé.Egy már működő,ivaros szervezetet jobban megvisel.


Nyugaton már bevett szokás akár 6 hetesen ivartalanítani,semmi baj nem származik belőle.A késői ivartalanításból annál több gond lehet.

Pl. az emlődaganat esélyét szinte 0-ra lehet csökkenteni,ivarérés előtti ivartalanítással.

Ivarérés utánival pedig csak szimplán csökkented az esélyt,de nem redukálódik 0-ra.

2014. febr. 2. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mi kevesebb mint egy hónap múlva költözünk ki Németországba, ahol a ház után első dolgunk volt kutyát nézni, és lefoglalózni :)

A tenyésztőtől majd 10 hetesen, és már ivartalanítva fogjuk megkapni a kutyulit. Én is csak azok táborát erősítem, akik szerint igenis lehet ivartalanítani korán kutyát, sőt, ekkor viseli meg legkevésbé a szervezetüket. Annak, hogy itthon még mindig a tüzelések utáni ivartalanítás (és hagyjuk a kutyát szülni/fedezni mentalitás) az elfogadott, az sok mindennek köszönhető, többek között a profithajhász, vagy csak tudatlan, esetleg berögzült tudatú állatorvosoknak. Minden tiszteletem a tényleg jó állatorvosoknak, de sosem fogom elfelejteni, hogy mikor az előző kutyámat akartam ivartalanítani, akkor 5 állatorvosból 4 azt ajánlotta, hogy hagyjam egyszer fialni. Grrr...

2014. febr. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!