Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyát szeretnék választani...

Kutyát szeretnék választani de milyet?

Figyelt kérdés
Jövőre költözünk és itt kell hagyjuk a nagy kutyánkat mamáméknál, mert kis lakásba fogunk költözni. imádom különben nagyon okos, csak nem volt megengedve neki, hogy bent legyen, de sokat játszottam vele, hiányozni fog nagyon. de anya megigérte hogy kaphatok egy kiskutyát, olyat amit vihetünk lakásba, annyit mondodd hogy kicsi legyen és gondozni tudjam. nekem külsőre nagyon tetszik a máltai selyem kutya, a si cu és a yorki, de melyiket amit inkább meg tudok tanitani hogy ne ugasson? és melyik az okossabb?
2014. febr. 2. 23:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
33%

En yorsky-t vennek, az kicsi is es aranyos.

Naponta MINIMUM 3-4x vidd ki pisilni, szaladni..

Minel tobbet setalsz, foglalkozol vele, annal kevesebbet fog ugatni es unatkozni:)

2014. febr. 2. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
55%
ne haragudj, de az írásod alapján elég éretlennek tűnsz. azért ne legyen kutyád, hogy tudj magaddal vinni valamit. ezek közül amúgy a máltai a legegyszerűbb eset nevelés szempontjából. a yorkival tuti meggyűlne a bajod.
2014. febr. 3. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 sippara ***** válasza:
79%

"Jövőre költözünk és itt kell hagyjuk a nagy kutyánkat mamáméknál, mert kis lakásba fogunk költözni."


Negyven négyzetméteren élek összesen 40 kiló kutyával (a nagyobbik még növésben van), és nem értem a kérdésed.

2014. febr. 3. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
70%

Hát,mi 58 nm-en élünk egy 30 kg-os kutyával és ideiglenesbe mikor milyen keveredik ide.Volt már egyszerre 80 kiló kutya is a lakásban.

Nem mérettől függ.


Ha onnan is elköltöztök,akkor megint új kutyát vesztek,amelyik passzol az új lakás méreteihez?

2014. febr. 3. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
81%
Nálam 90 kilós bullmasztiff van panellakásban (52 nm-en), köszöni boldog élete van, nem igazán tudnék megválni tőle. Itt a környéken mondjuk ő a legnagyobb, de németjuci, husky, roti, border collie, staffik, stb. mind-mind tök jól elvannak a lakásban, csendes, nyugodt kutyák a napi 3-4 óra mozgás mellett. Ellnben látnád az idegbeteg kis yorkikat, pincsiket, fehér kis izéket akiket lehoznak a fűre flexin, pisi-kaki és spuri vissza a lakásba mert gazdi unatkozik meg fázik... Egész nap ugatnak, hisztiznek, tiszta idegbetegek... Nem tudom mikor múlik már el az emberek fejében ez a lakásba csak kiskutyát baromság... Ugyanis nem ezen múlik. Nagyon nem.
2014. febr. 3. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
66%
na vajh engem miért kellett lepontozni? mert nem adnék kutyát olyannak, akinél az a szempont, hogy "anyukája kérte, hogy gondozni tudja"? valahogy úgy érzem, nem tudná kielégíteni egy kutya igényeit. "sokat játszottam vele". ez mit jelent, kérdező? nem mondtam, hogy akár egy bichont a kezébe is adnék, csak azt, hogy az a legkönnyebben nevelhető ezek közül, ami tény.
2014. febr. 3. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Milyen kutyád volt eddig? Mert engem személy szerint irritálnak ezek a kutyának nevezett valamik. Mennyi szabadidőd van? Mert ha a kutya kint van a kertbe akkor ugye nem kell folyton kivinni kaksizni meg stb. de ha bent van...meg ha igazán azt akarod hogy ne ugasson akkor felejtsd el ezeket... meg úgy általában mondom hogy a kisebb kutyák többet ugatnak pont azért hogy nagyobbnak tűnjenek. Macskára vagy valami más állatra nem gondoltál? Nekem a felsorolt kutyák közül pl. nekem egyik se kellene! És ha esetleg egy gyepiről vagy menhelyről örökbe fogadnál egy már 1 éves keveréket, azért 1 éveset mert azon látszik már hogy mekkora lesz! Én egy menhelyről hoztam egy 1 éveset és kicsit se hiányzott az hogy nem babakora óta ismerem! És képzeld szinte fajtatiszta! De vannak fajtamentők is, én nem támogatom a szaporítótól vásárlást egy az hogy lehet hogy nem is teljesen egészséges kettő az hogy tele vannak a menhelyek és gyepik! Rengeteg kutya hal meg azért mert nem kell senkinek! A tenyésztőkkel semmi bajom de szerintem ha csak hobbi célra akarod a kutyát akkor fölösleges egy vagyont fizetni érte.


Most én nem akartalak bántani ez csak egy tanács...

2014. febr. 3. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Most milrt kell mindenki kötekedjen?? Nem én találtam ki hogy a nagy kutya nem jöhet, anya nem engedi, eddig se engedte ameddig kertesbe voltunk. Mamámé a kertes onnan fogunk elköltözni, és ő is mondta hogy hagyuk ott a kutyát mert tök egyedül lesz ha mi elköltözünk ehez jön hozzá hogy anya alapból nem engedte be eddig se. Szal nem én találtam ki nem értem mért engem csesztek le. imádom a kutyánkat és igyis sirok amióta tudom h elköltözünk de most mit tok csinálni?? eddig is az volt h egyedül nem vihettem el sétálni csak ha jött velem féltesóm mert ő megvan vagy 100 kiló és nem húzza el, nah ezért van az h csak játszani tudtam vele eddigis a kertbe mert nincs mindig valaki itt h együtt mennyünk sétálni. jah és különben nem ideg bajos nem azért húz el,csak volt egyszer h odajött hozzánk egy kóbor kutya és elkezte hergelni a miénket és akkor volt elöször h elhúzott és az egész kömyökömről meg vállamról lejött a bőr. nah szóval nem ideg beteg csak ha ien történik akkor nemtudom vissza tartani. nah és ezért monta anya hgoy kicsit válaszak! és ha kicsit választok amit feltudok vinni ölbe a buszra akk hétvégén el tudom vinni mamámékhoz és találkozna a nagy ktyával, meg nemtud elhúzni, mge aludhat a szobámban ha kicsi. és levinném sétálni nem tom miért monjátok h nem fogom meg h nem adnátok kutyát, pont azér engedi meg anya mer látt a h kiakadtam h nem viszük a nagy kutyát meg tuddja h imádom és törödtem vele.
2014. febr. 3. 14:11
 9/11 anonim ***** válasza:

7. vagyok...


én nem akartalak megbántani én csak MEGKÉRDEZTELEK hogy mennyi időd van! de szerintem menj el egy könyvtárba és alaposan olvass végig egy kutylexikont! és utána írd össze azokat amik tetszenek neked és ha esetleg mégis keveréket akarsz néz körül egy menhelyen! a westire nem gondoltál? nekem nem volt még de rengeteget hallok róluk és az szinte mind pozitív és persze sokat is ismertek és azok is mind okosak és kedvesek!És lakásban tartottak... Én mondjuk sheltiekét szeretem a kissebb fajtákból DE azt csak drágán lehet tényezőtől és egy energikus juhaszkutya , ez persze nem jelenti azt hogy lakásban nem lehet tartani de neki igazán sok séta kell...nekem csak foxim van de imádom! Makacs és makacs és makacs ez egy tény de igazán értelmes!


És egyébként szerintem senki nem akart téged bántani csak tényleg....

UI.: Egy kutyalexikont mindenképp nézz át és ne az legyen hogy külsőre ő tetszik mert pl a mopsz az elvileg cuki (habár szerintem nem ) de büdös nagyon büdös...szóval érted...

2014. febr. 4. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Cavariel King charles spániel nekem az van.
2014. márc. 16. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!