Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Értelmes kutyások! (Sippara,...

Értelmes kutyások! (Sippara, akumi, little red, többiek) Mi a jobb döntés?

Figyelt kérdés

Nos,a kérdés "nehéz",legalábbis nekem,nem tudom mi lenne a jó döntés.Nagyjából egy hullám hosszon vagyunk,ezért érdekel főleg a ti véleményetek.


Párom munkatársának a testvére hozott le egy alom staffot.Tipikus mezei szapi,nincs mit ragozni rajta.

Most jött a kérdés,hogy szeretnénk-e kutyát tőle?

(Nyilván nem)

Viszont,amennyiben nem mi visszük el,egy kedves kormos honfitársunk már toporog érte,hogy milyen jó lesz edző kutyának...


A mi döntésünkre várnak.Mi a helyes lépés ebben az esetben?

A kedves tulaj simán odaadja a cigónak is,csak vigye valaki...

2 napunk van válaszolni,ha mi nem visszük,akkor megy a cigókhoz..:S


2014. febr. 3. 00:27
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, hogy válaszolok, de nem vagyok felsorolva... Szerintem ha elhozod akkor úgyis lehoz még egy almot a cigónak is, mert "van rá igény". Szóval lehet, hogy ezt a kölyköt megmented, de gyárt úgyis a cigónak másikat :-( Ellenben neked lesz egy beteges kutyád. De kíváncsi vagyok a többiek mit gondolnak
2014. febr. 3. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
kivéve, ha a lelkére lehet beszélni. te tudod, hogy mennyi ész szorult a buksijába :D talán mégsem hoz le több almot. ha viszont nem szerettél bele ebbe a kutyusba, ne gondold, hogy a te felelősséged megmenteni a világot. ezer meg ezer szaporító van rajta kívül is, akik ugyanúgy odaadják a kölyköket minden rosszarcúnak. ha egyébként aktuális a kutyakérdés, akkor nézz be egy gyepire/menhelyre, onnan ugyanúgy megmentesz valakit és akkor a szaporítót sem támogatod, de bűntudatod sem lesz (amúgy se legyen).
2014. febr. 3. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Egyéb körülményeket nem tudok,csak annyit,hogy már nem olyan kicsik, 6 hónaposak.

Nyilván van esély arra,hogy folytatja a sorozatgyártást,de így hogy az orrom előtt van a dolog,bűntudatom van,hogyha hagyom elveszni.Annak ellenére,hogy egy gyökér kötsög az illető.

Ja,és csak az oltásokat kéne kifizetni.(Itt meglepődtem,hogy van neki olyan?:O)

2014. febr. 3. 00:46
 4/21 sippara ***** válasza:
18%
Hűűűha :/ kérdés, hogy a szülőkkel úgy amúgy mi a helyzet, tksak-e egyáltalán, ha igen, legalább szülők által mentesek-e csípő, könyök, gerinc tekintetében. Az a baj, hogy a józan eszemre hallgatva nemet mondanék, de a második kutyám nekem is szapis (bár nem közvetlenül a """gazdájától""" került hozzám, de akkor is), és bevallom őszintén, hogy a helyedben, ha amúgy is akarnék kutyát, amúgy is staffot, és adott esetben be tudnám vállalni az esetlegesen felmerülő költségeket, elhoznám, ha mást nem, ideiglenesbe, csak hogy ne cigókhoz kerüljön edzőkutyának... persze ha ez az alom elmegy, valószínűleg lesz másik... piszok nehéz döntés, nem szívesen lennék a helyetekben most, az biztos. Bocsánat, ha nem segítettem sokat, holnapig még gondolkozom, hátha eszembe jut valami értelmesebb érvelés is :)
2014. febr. 3. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Sem a tulajt sem a kutyát nem láttam még életemben sem.Szal nem ismerem egyiket se.A kutyába beleszeretés nekem 3 mp alatt megvan,és a fajta sem idegen,mert van már egy amstaffunk (ő törzskönyves) ivartalanított kan.

Képet kaptunk róla,amikor még 8-10 hetes volt,mostani kép nincs.

Állítólag 3-an vannak,és jelenleg 6 hónaposak,oltás áráért vihetjük,a másik kettőnek már van gazdája.


Őszintén kutyát nem terveztünk mostanság,mert én egy kiállítási minőségű német dogra vágyom és gyűjtök is:)

De most dilemmázok nagyon.

2014. febr. 3. 00:52
 6/21 A kérdező kommentje:
Szerintem sima sufnituning az egész.A szülők is.De ez még holnap kiderül...
2014. febr. 3. 00:57
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig azt mondom, hogy nem lehet mindet megmenteni, úgyis lesz 10 másik helyette, bla-bla, de ha ott van az orrom előtt, nem tudok nemet mondani. Egyszerűen befészkeli magát az agyamba, hogy annak a kiskutyának csak egy élete van és rajtam múlik, milyen lesz. Szóval én elhoznám, legalább ideiglenesbe.
2014. febr. 3. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
hozd el , és próbáljatok neki egy jó gazdát találni. igy ő is meg lesz mentve, s majd az álomkutyád is megveheted:)
2014. febr. 3. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Én sem vagyok a felsoroltak között, de ez a kérdés megfogott, nem hagy nyugodni. Nem vagy könnyű helyzetben, és nem is cserélnék most veled. Egyetértek azzal a válaszadóval aki azt mondta ennek a kiskutyának csak egy élete van. Valaki olyan akarja aki feltehetőleg kutyát harcoltat, ez a kicsi pedig gyakorló kutyus lenne. Nekem is van szapis kutyám, nem könnyű dolog. Én vele, általa értettem meg mi a különbség mivel nem a legtökéletesebb az egészsége. Ha teheted hozd el akár ideiglenesbe, vannak szervezetek akik esetleg tudnak segíteni végleges gazdihoz jutatni. Itt sajnos megint nincs jó döntés, de még talán helyes döntés sincs, csak a szívnek és az észnek esetleg a lelkiismeretnek a csatája.

Én azt hiszem elhoznám, a többi pedig kiforná magát. Nállam maradna-e vagy gazdit keresenék neki.

2014. febr. 3. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Elhozod és szintén oltási ãrban ,ivartalanítãsi kötelezettséggel keresel neki gazdit.
2014. febr. 3. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!