Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kölyök szuka kutyusom a...

Kölyök szuka kutyusom a mellső lábaival körbefogja a lábszáramat, majd előre-hátra csípőmozgásokkal -szó szerint - dugja. Ilyenkor mit csinál?

Figyelt kérdés

2014. febr. 3. 06:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

Már meg is válaszoltad a kérdést. :)

Nagy franc kutyád lehet, mi lesz belőle, ha felnőtt lesz? :)

2014. febr. 3. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%
Letiltod,lezavarod,eszėbe ne jusson.Bár láttam mãr a tv ben kutyás lábhágó versenyt,nálunk mėg nincs ilyen.Dominancia jele ãltalában,nem kell hagyni.
2014. febr. 3. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem hagyom én, csak csodálkoztam rajta. Még ha kan kutya lenne akkor megérteném, de így nem igazán.
2014. febr. 3. 07:37
 4/11 lac1434 ***** válasza:
2%
Nekünk egy kis keverék kutya csinálta ezt, ugyan úgy szuka. Kb egy évig próbáltuk leszoktatni utána csak leráztuk a lábunkról. Kb 8 évig csinálta, azok mellett, hogy nem egyszer párzott is.
2014. febr. 3. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
82%
Gratulálunk utolsó, a felelős állatartás elrettentő példájának mai díjához! :)
2014. febr. 3. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Akiteki ***** válasza:
95%
Keress rá és olvasgass utána a falkavezérség témának. A kutyád úgy döntött, hogy ő a főnök és ezt is megteheti veled.
2014. febr. 3. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
93%

Tényleg olvashatnál egy kicsit kérdező.


Kutyafejjel "gondolkozva", csak az alfa dominálhat ilyen módon, ahogy a későbbieknek (mert a tiéd még kölyök) szintén csak az alfa párosodhat. A kutyád úgy véli, ő az alfa, ezt most megmutatja neked. Ennek semmi köze a neméhez, vagy hogy ivarérett-e már. Egyszerűen úgy gondolja, hogy ő a főnök. Az én kutyám, szintén szuka, és fél éves, egyszer csinálta egy másik szukával, de olyat kapott érte, hogy többször nem próbálta. Egyébként sokan hagyják, amitől rosszul is vagyok. Másképp is el lehet dönteni, hogy ki van feljebb a hierarchiában. Volt kb. 3 hónapos. A másik kutyám ráült a többire, úgy, hogy mozdulni nem bírtak, ez is egyfajta dominancia.


Olvass, tanulj. Ajánlom nézz ki egy kutyasulit, ahová majd elmész vele. Van egy domináns kutyád, ennyi. Ezt tiltani kell. Igazából ezt veheted egyfajta önigazolásnak is, hogy valamit elrontottál, amiből azt hiszi a kutyád, hogy ilyet megtehet.

2014. febr. 3. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
90%

Az előttem szólók mindent leírtak, igazuk van, kivéve az első és a negyedik válaszolónak. Rájuk ne hallgass.


Egyszerűen csak arra gondolj, hogy a kutyád éppen semmibe vesz téged, ledominál, most mutatja meg neked, hogy ki hordja a nadrágot. Ne hagyd, tiltsd határozottan és mutasd meg neki, hogy ki a falkavezér! Ugyanis jelenleg meg van róla győződve, hogy ő :)

2014. febr. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Kölyöknél azért még nem kell ennyire szörnyű nagy dominanciára gondolni.

Egyszerűen azt is gyakorolnia kell. Ugyanúgy meg kell tanulnia azokat a mozdulatokat, mint a verekedést, stb.

Mivel már elhoztad a testvéreitől, nem tudják egymáson gyakorolni. Csak a gazda van, senki más...

Amúgy meg ne hagyd neki, el kell zavarni.

Ha már kicsit nagyobb lesz a kutyád, akkor tiltsd neki, mert lehet dominancia jele is.

2014. febr. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Akiteki ***** válasza:
Nem. A dominanciahágást nem kell megtanulnia. Főleg nem a gazdi lábán. Ilyet az alomtestvérek is igen ritkán csinálnak, mert a felnőtt kutyák ott vannak mellettük és nagy bunkóság lenne ledominálni a tesót, mikor ott az anyu.
2014. febr. 3. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!