Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyások! Ti is tapasztaljátok...

Kutyások! Ti is tapasztaljátok? Titeket ez nem zavar?

Figyelt kérdés

Mikor a kutyámmal sétálunk, rengetegszer jönnek oda hozzánk figyelmetlen szülők gyerekei, akik egy szó nélkül elkezdik simogatni a kutyámat. Persze nem azért aggódok, hogy a kutyám esetleg bántaná a gyerekeket, mert sose tenne ilyet. Csak egyszerűen nem szeretem, ha vadidegen emberek jönnek oda szó nélkül és taperolják a kutyámat... Nektek is szoktak lenni ilyen "élményeitek"? Titeket ez nem zavar? Ha igen, hogyan szoktátok kivédeni?

Félre ne értsetek, nyilván nem játszótereket célzok be sétáltatás helyszínének, hogy tudjak kicsit kötekedni valakivel... és itt sem kötekedni szeretnék, csak hasonló cipőben járók véleményére lennék kíváncsi a témával kapcsolatban.


2014. febr. 3. 16:15
1 2 3 4 5
 1/43 Viculi válasza:
0%
Szerintem ez rendben van biztos tetszik nekik a kutyád!Csak vigyázz egy óvatlan pillanatban nehogy ellopják!
2014. febr. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez egyáltalán nem normális. Ha hozzánk odajön bárki, akkor előtte megkérdezik, hogy megsimogathatják-e. Milyen kutyusod van?
2014. febr. 3. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 A kérdező kommentje:

Boxer, szóval még azt sem lehet mondani, hogy azért jönnek, mert jaj de cuki szőrgombóc... :D Persze, aranyos, szép kutya, meg jól nevelt, testvérem 2 éves lányát is nagyon szereti, nem ezzel van a bajom...

És már volt olyan is, hogy amikor a szülő meglátta, hogy a kutyát simogatja a gyerek, még én lettem a hülye...

2014. febr. 3. 16:25
 4/43 sippara ***** válasza:
100%

Az első másfél évben abszolút toleráns voltam, most már nem annyira, mivel konkrétan engem megkerülve, egy büdös szó (köszönés, kérdés, bármi) nélkül mennek oda a kutyákhoz simizni - ráadásul az egyik nem kifejezetten szereti az idegeneket. Konkrét 1-2 héttel ezelőtti eset, tizenéves csaj két kőkemény hasonló korú sráccal, padka szélén állunk, ültetem a kutyákat (a kicsi még most tanulja a padkaszabályt), mire átjön a díszes társaság az út túloldaláról(!!!), és a csaj szó nélkül nekiáll simogatni a kicsit (a "kicsi" egy 25 kilós roti szuka). A következőket mondtam (szintén köszönés és minden nélkül): Egyrészt először köszönünk, mielőtt odamegyünk egy vadidegen emberhez, másrészt kérdezünk, mielőtt bárkinek - legyen az állat, vagy ember - belenyúlkálnánk a személyes terébe, egyrészt, mert amit most csináltál, az tajparaszt dolog, másrészt azért, mert 50-50, hogy egy huszonkilós kutya leharapja-e tőből a kezed a bunkóságodért, vagy sem.

Hát nem kicsit kerekedett ki a "hölgy" szeme :) Ettől függetlenül miután hajlandó volt napszaknak megfelelően köszönni, mondtam, hogy nyugodtan simogassa meg, csak basszus, az ilyesmi marhára nem életbiztosítás.

2014. febr. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
100%

A szulo a hibas, ha odaengedi a gyereket.

Az lenne a normalis, hogy Szépen megfogja a gyerek kezet, nem mennek tul kozel és megkerdezi hogy meg szabad-e simogatni. Ha igen akkor sem uszitja ra a gyereket.

Es ha nem igy tortenik, olyankor mindig mondom a szulonek, hogy ha meg veletlen megharapja a kutyam, akkor meg rohan sirva a rendorsegre hogy altassak el a kutyat.

2014. febr. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 sippara ***** válasza:
100%
Egyébként ami tutira működik, az nővérem módszere: szó nélkül elkezdi simogatni a "kutyázó" idegen arcát, és vérengző kisgyerekes anyukák stílusában háborodik fel, ha ez már nem tetszik a delikvensnek :) Sajnos ennyire (még) nem vagyok bunkó :D
2014. febr. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 A kérdező kommentje:

Na igen, erről beszélek én is... csak ráadásul egy 5-6 éves kisgyereknek hiába mondod te, mint vadidegen, hogy figyelj, ezt nem szabad, légyszi ne.. szarik rád... egy nagyobb gyerekre, vagy esetleg felnőttre rá lehet szólni, neki leesik a dolog (jobb esetben :D), de egy kisgyerek...

És a gáz nem is az én kutyámmal van, mert érte tűzbe teszem a kezem... de mi van, ha más olyan kutyához megy oda szó nélkül, aki már nem ilyen türelmes?!

2014. febr. 3. 16:32
 8/43 A kérdező kommentje:
Ezt a kutyázó arcát simogatni dolgot lehet kipróbálom, ez tetszik :D :D
2014. febr. 3. 16:34
 9/43 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az öreglányok csinálják. Mivel a kutya remegni meg ugrálni kezd gyerekek láttán, inkább nem engedik oda szerencsére.


De pont most történt 15 perce, még mindig mérges vagyok. Öreglány elkezdené simogatni, egy szó nélkül. Tovább húzom, menjünk. Erre beér minket a járda szélén a 4 sávos autóút előtt, és elkezdi megint. A kutya persze örül, ugrál, majdnem kiugrott a száguldó kocsi elé, úgy rántottam vissza. És amikor megszólalok, hogy ugyan fejezze már be, még megsértődik. Azt remélem azért tudja, hogy ha elviszi a kutyát a kocsi, az öreglányt utána dobom. Felelőtlenek. Nem szeretem én sem. Már messziről visong a kutyának, aki persze beindul ettől. És basszus, kérdezze már meg, hogy megsimogathatja-e. Nem, hátulról utánanyúl. És ha egyszer megijed a kutya, és odakap? Akkor persze ő lesz agresszív, a neveletlen, az antiszociális.


Ilyenkor szoktam kérni, hogy Istenkém, adj türelmet, mert ha erőt adsz, leütöm mindet:D

2014. febr. 3. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
Nálam nem igazán fordul ez elő. Mindig megkérdezik, hogy meg szabad-e simogatni, de nem zavarna, ha csak random megsimogatnák, esetleg attól tartanék, hogy barátságosan bekapná valakinek a kezét, és picit erősebben megszorítaná. Ez nem jellemző, Goldenem van
2014. febr. 3. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!