Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek/véleményük...

Mi a véleményetek/véleményük a Bichon Havanase kutyusokról? (természete, barátkozása, könnyen tanul-e stb. )

Figyelt kérdés

2014. febr. 3. 19:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nekünk 5 hónapos Havanese kutyánk van. Játékos, rengeteg energiája van, más emberekkel, kutyákkal rendkívül barátságos,.bár sötétben bizalmatlan még.

Nagyon könnyen tanul, ám nem olyan sok ideig lehet egyszerre tanítani, mert egy idő után megunja, nekem majdnem elütötte egy autó. Szőre viszonylag sok ápolást igényel mint minden hosszúszőrű fajta. Én mindenféleképpen ajánlom

Ha kérdésed van írj PÜ-t.

2014. febr. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ismerek néhány bichont (havanese, bolognese, és frise is van köztük) szerintem jó természetű fajta. Nem találkoztam még domináns, vagy agresszív egyeddel. Gyorsan tanulnak, a szőrük viszont gyakori ápolást igényel.

Én mondjuk nem tartanék, mert szerintem elég kommersz fajta, de ha Neked tetszik, akkor hajrá, egy kis odafigyeléssel, tanítással remek társ lesz belőle.

2014. febr. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Miénk tiszta fekete, illetve a mellkasán van pár fehér szőrszál, sokan rácsodálkoznak hogy létezik feketében.
2014. febr. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon jó fajta kezdő kutyásoknak. Alapvetően jó természetű (de ugye elrontható), könnyen tanul, és szerintem barátságos fajta.
2014. febr. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem négy éves bichonom van. Nagyon barátságos a felnőttekkel. Gyerekeket nem nagyon szereti, mindig megmorogja őket. Bár ez lehet azért is, mert nincs a közelében gyerkőc, csak felnőtt. Nagyon aktív kutyus, ezért is sok időt igényel. Nálunk minimum napi 2 óra csak játszással telik. Mi gyakran megyünk hosszú sétákra, lazán legyalogol 5-6 km-t és utána még vidáman játszik. :)

A legfontosabb dolog, amit meg kell róla jegyeznem az a szőrének ápolása. A fésülködéshez, (nyiratkozáshoz) való hozzászoktatást minél hamarabb érdemes elkezdni. Sajnos nálunk nagy "harcok" vannak miatta, mert kicsinek nem nálunk volt még és az akkori gazdi nem szoktatta hozzá.

Ja és nem nagyon szeret egyedül ez a fajta. Alapból azért lett tenyésztve, hogy társ legyen, ezért nagyon igényli is az ember társaságát.

2014. febr. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 russs válasza:
Nekem 1 eves havanesem van, kicsit bekepzelt lett XD mikor megkaptam fekete volt most meg feher, de nagyon baratsagos! mindenkit egyarant szeret...lehet az csovestol elkezdve kiralynoig is :D igaz hogy szore sok apolast igenyel, mi mar 2x lekellett szuper rovidre vagjuk a szoret mert nem fesultem es a bore nem kapott levegot a gubancok miatt. Azt meg elmondom, kenyes fajta, az enyem peldaul azt a kajat ami nem tetszik neki eltolja az oraval van felboritja a talikojat :D de a macskakonzervet szereti :DDD
2014. márc. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Russss: ha arréb löki a kajáját akkor vedd el tőle és majd legközelebb add oda neki, de mellette ne adj mást. Egy ideig lehet hogy ezt fogjátok játszani, de egy idő után annyira éhes lesz hogy kénytelen lesz megenni, és meg fogja tanulni hogy nincs más. De figyelj oda hogy ilyenkor ne adj neki mást.
2014. márc. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 russs válasza:
Probaltam mar es inkabb nem evett 1 hetig, es belebetegedett, annyiar elgeyngult hogy mar jarni is alig volt kepes, akkor mar tulsagosan sajnaltam es a kezebol adtam neki es ugy megette!
2014. márc. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az nem lehet, hogy a kaja minőségével van probléma és azért nem akar enni? Az én bichonom kapott rosszabb minőségű konzervet a szokottnál, ugyan nagyon ízlett neki, de pár nap alatt olyan beteg lett tőle, hogy orvoshoz kellett vinni.
2014. márc. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 russs válasza:
Nem az a baj, probaltam tobb kajaval de egyiket se ette barmenyire ehes volt, nem tudom mit tegyek. Csak a csirkehusit eszi es neha a pedigreet a kolykoknek valot de ennyi..
2014. márc. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!