Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Domináns tacskó kutyám mellé...

Domináns tacskó kutyám mellé milyen nyugodt, gyerekszerető kutyát ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Sok helyen olvastam (pl Cesar Millan könyvében), hogy egy domináns kutyát meg tud nyugtatni egy nyugodt energiájú kutya, ezt én is tapasztalom séta közben, ha ilyenekkel találkozunk. Tervben van az összeköltözés saját házba párommal, oda szeretnénk a domináns tacskó kutyánk mellé egy ilyen természetű kutyát, aki szereti a gyerekeket és a miénket kiegyensúlyozottabbá teszi. Ötletek? Előre is köszönöm:)
2014. febr. 3. 22:02
1 2
 1/14 anonim válasza:
Egy idősebb keverék kutyus esetleg?:)
2014. febr. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nem tudom értelmezni amit írtál. Nekem van egy domináns kutyám, és inkább ő nyugtatja meg a többi kutyát. Mellette a legzizibb kutya is visszafogja magát. Ja, és az enyém is nyugodt energiájú.
2014. febr. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ha probléma van a kutya viselkedésével,mielőtt új kutya jönne a házba,érdemes lenne megnevelni,ivartalanítani.Meg az sem mindegy,kutyával,emberrel,vagy mindkettővel szemben mutat e dominanciát.
2014. febr. 3. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
52%
vigyazz, mert ha vmi nagyobb kutyat fogsz ki, es a tacsko majd nem bir magaval, lehet rosszul jar, hidd el.
2014. febr. 4. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Szerintem a legjobb ha elmentek a tacskóval együtt egy menhelyre, pl Noé elmondjátok, hogy a domináns kutyus mellé szeretnétek egy nyugodtabbat, ők mutatnak néhány kutyát akiket megfelelőnek tartanak, és hagyjátok had válasszon a tacsi magának valakit akit elfogad :)
2014. febr. 4. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
ja és nem kell egyszerre elhozni, legjobb ha kimentek 2-3 szor hogy biztosak legyetek a döntésben és hogy biztosan elfogadja a tacsi :)
2014. febr. 4. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Ivartalanítva van, nevelésben minden tőlünk telhetőt megteszünk, de ez van. Az emberekkel semleges, de ha hozzá akarnak nyúlni idegenek azt egyáltalán nem tűri (ami szerintem nem nagy probléma), kutyákkal általában jól kijön, a hímekkel van, hogy domináns, olyankor ugat, olyan, mintha nekik akarna menni, de 10-ből 8 esetben ez csak duma, mert mikor odaengedem már játszanak. A gyerekeket nem igazán csípi, ezért szeretnék egy gyerekszerető kutyust mellé, aki nyugodt energiájú. A menhely jó ötlet, de nem pesti vagyok és nem hiszem, hogy ott annyira figyelnek a kutyákra, hogy tudják, melyik gyerekszerető/nyugodt, melyik nem, de megér majd egy próbát. Én elsősorban fajtákra lennék kíváncsi, ilyennek ismerem például a golden retrievert és a labradort, de ennél kisebb kutyára gondoltunk.
2014. febr. 4. 23:44
 8/14 anonim ***** válasza:
Labradort
2014. febr. 5. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Értem :) Melyik megyében laksz? lehet hogy tudok tanácsot adni, hogy merre érdemes elindulni :)
2014. febr. 5. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Szabolcs-Szatmár:)
2014. febr. 5. 13:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!