Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lakásba ilyen kutyus?

Lakásba ilyen kutyus?

Figyelt kérdés
Border Collie-t szeretnék vagy Huskyt.. fiúként valami fiúsabb kutyát szeretnék nem yorkit meg palota pincsit... csak sajnos az a hátul ütő, hogy ugye lakás.. és hogy délelőtt 8tól-14:10ig gimiben vagyok.. vélemény? Nagyon sok kutya nevelési könyvet olvastam.. és tudom, hogy nem jó.. de úgy szeretnék egy kutya barátot, hogy az nem igaz.. ( az olyanok véleményére nem igazán vagyok kíváncsi, aki azt mondja, hogy az első hétig foglalkoznék vele :) )
2014. febr. 3. 22:29
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
5%
Lakásba ne ilyen kutyát válasz, vagy megszívód.Nem tudok most mondani egy fajtát sem, ami jó lenne lakásba.Lakásba nem való kutya.Közepes termetű kutyák meg pláne nem. :)
2014. febr. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 Akiteki ***** válasza:
66%
8. emeleten volt huskym. Most is van olyan kiskutyásom, akiknek panelben 2 huskyja van. Nálunk reggel felkelnek, elvégzik a dolgukat, kicsit játszanak, aztán délig, 1-ig alvás van. Utána kezdenek felélénkülni. Szerintem nincs akadálya. Border collie az más, neki rengeteg foglalkozás kell.
2014. febr. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
50%
Jó, de Akiteki, te napi szinten szépen le is mozgatod őket, nem? :)
2014. febr. 3. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:

esetleg egy kisebb közepes testű keverék? olyan jópofák vannak,pl ő egy kisebb collie keverék:

[link]

2014. febr. 3. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Kedves hármas.. honnan tudod, hogy én nem vinném el őket? Már ne is haragudj, heti 4x van thaibox edzésem és minden este megyek futni.. szerinted nem vinném el a drágát magammal futni?
2014. febr. 3. 22:59
 6/26 anonim ***** válasza:

"Szerinted nem vinném el a drágát magammal futni?" :-)


Ó, ez haláli aranyos!!!

Bocsi, nem cikizni akarlak. De ez akkor is ari volt. Hány éves vagy?


Szomszédomnak vizslája van panelban, másik szomszédomnak meg német jucija, szintén panelban. (A kertes házunk pont szemben van a lakó teleppel.) Nagyszerüen vannak a kutyák. Kiegyensúlyozottak.


DE személy szerint, nem ajánlanám sem a Huskyt, sem a Border Colliet. Nem feltétlenül a mozgás miatt. Hanem azért is, mert irdatlan sok szőre van. Főleg a Huskyknak a vedlési időszakokban. A kis lakás tele lesz vele.

Szerintem jobban járnál valami bull típusú kutyával.


Beszéld meg anyukáddal, menjetek el egy menhelyre.

Ott kérdeznek majd az életviteletekről. Mond el, hogy milyen jellegű kutyát szeretnél és feltétlenül tedd hozzá, hogy alacsony, vagy közepes energiájú legyen. (azoknak is kell a futás)


Igaz, hogy nem Border Collie vagy Husky, de azok is fiús kutyák és meglásd, bele fogsz szeretni.

2014. febr. 3. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 Akiteki ***** válasza:
67%
Napi 5 séta volt, abból 2 futtatóban. Most már más a helyzet, mert kertünk van, nem kell napi 5x menni velük.
2014. febr. 3. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Nézd,ha neked van heti x edzésed az téged mozgat le,nem a kutyãt.Ha rendszeresen futsz,akkor az olyan kutya,ami csak inkább lemozgatást igényel és bírja a futást a jobb választás.A collinak az agyát is le kell fárasztani,egy husky meg nem tipikus lakás kutya,bár sokféle futó -húzó sportot lehet vele űzni.Azt kalkuláld be,hogy ez egy évtizednyi meló,gimi,majd gondolom fősuli,egyetem mellett.Szóval előbb utóbb másra marad a kutyázás napi gondja.Ezt ki tudja bevállalni,ha te nem vagy?
2014. febr. 4. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó: nemértem miért olyan nehéz nem belekötni abba, hogy választ egy kutyát a kérdező, majd normálisan gondját viseli. Feltételezem nem idióta, és nem fogja beadni az első telepre ha suliba megy.


Nagyon jó dolog kutyát tartani, remekül levezeti a stresszt, rosszkedvet, befásultságot. Igaz, én már nem tanulok, viszont marhasokat dolgozom, és hááát... ha nem lenne a kutyám, aki akkor is jön velem ha "beveremazarcod" hangulatom van, vagy ha depis vagyok... nehezebb lenne az élet. Komolyan.


Én napi 12 óra robot mellett ki tudom vinni a kutyát 3-4 órákra a közeli mezőre, úgy hogy egy ideje ez az egyetlen "sportom".


No m1. Németjuhász szerintem szép kutya, és fiúkhoz is "illik".

Előttem írta valaki, hogy "Huskynak" rengeteg szőre hullik ki, ami tényleg gázos lehet egy kis lakásban.Marha sokat kell takarítani,és fésülni, és úgy sem lesz tiszta soha semmi. :D


Nekem a Boxer az a kutya, ami eleinte nagyon nem tetszett. Viszont, egyel sikerült összebarátkoznom valamennyire, és kezd tetszeni a fajta. Ők is fiúhoz illő kutyák, szeretnek mozogni, játszani, okosak... ez az én tippem, sok sikert a majdani választáshoz.

2014. febr. 4. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
2014. febr. 4. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!