Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Technikai kérdés: behívásmegta...

Technikai kérdés: behívásmegtagadás büntetése?

Figyelt kérdés
Kamaszodik a kutyám, így párszor már előfordult a szelektív hallás. Ha nem jön, és nekem kell odamennem, akkor megy a grabancrángatás, mondjuk ezt kevésszer fordul elő, mert amikor már mozdulnék, akkor jön. Viszont volt már, hogy indultam felé, és mielőtt odaértem volna hozzá, visszafordult. Ha ilyenkor kap büntetést, akkor azt mihez köti? Vagy ha van rá jobb módszeretek, akkor írjátok...
2014. febr. 4. 12:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
inkább nem kéne ezért büntetni, ha nem megy, lehet, hogy direkt szivat... ha büntetsz, akkor egyszer, de akkor úgy, hogy többet ne kelljen.
2014. febr. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha megindul feléd,már nem büntethető,csak akkor,amikor még éppen mással van elfoglalva.Ez elég nehéz tud lenni,a távolság miatt,de nėhány sikeres rajtakapás nagyon hatékony..Az elsőre sikeres behívást néha jutalmazd meg egy finom falattal.
2014. febr. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Szinte mindig van nálam jutalomfalat, amiből egy-egy behívásra szokott kapni. Akkor is jön, ha nincs nálam, viszont akkor gyakrabban jön elő a szelektív hallás, vagy csak második szólásra kegyeskedik jönni. Most újra eljátszottuk a szituációt, és valószínűleg megértette, hogy mire ment ki a grabancrángatás (átvettem egy csomagot, ilyenkor kiengedem szaglászni, ő viszont most túl messzire ment, elindult a közeli tér felé, hiába hívtam... megbüntettem, másodszorra is eljátszottuk, most nem ment el a szoksásos szaglászós körből)
2014. febr. 4. 12:41
 4/8 A kérdező kommentje:
A második szituációban persze ment a dicséret és ki is oldottam utána, játszottunk egy kicsit...
2014. febr. 4. 12:42
 5/8 anonim ***** válasza:
Én nem szoktam büntetni, pont azért, mert nehéz jól csinálni. Inkább csak kizökkentem valamivel, esetleg ordítva megyek felé, hogy mégis mit képzelsz, stb, és akkor már kapcsol és odajön.
2014. febr. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Kemény dió. Én ha nem jött hozzám, hanem megállt 2 méterre akkor odamentem és a grabancánál fogva odahúztam ahova mennie kellett volna. A másik, amikor futtatóba nem jött oda, akkor fogtam és kimentem a futtatóból. Otthagytam. Elmentem pár métert, hátra se néztem. Aztán visszamentem, újra hívtam és érdekes módon száguldott hozzám. Kb 2 hónapig volt ilyen.(Csak futtatóba lehetett elengedni) Közben ha mégis bejött akkor jutifalat. Most első szóra bejön. Szidni nem nagyon érdemes, mert nem tudhatod hogy veszi le. Inkább a dicsérettel kell ráerősíteni.
2014. febr. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szidás nálunk sem volt, amikor nem volt hajlandó elsőre odajönni, egy szó nélkül határozottan odamentem érte, elkaptam a grabancát, és magammal rángattam az eredeti helyre. Erre csak 2-3 alkalommal volt eddig szükség, mondjuk ő elég könnyen kezelhető eset.
2014. febr. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ez szerintem ilyen kamaszos lázadás a részéről, mert eddig szépen bejött, sőt 10-ből 9 alkalommal első szóra jön most is, de néha rájön a dili, jellemzően magasabb ingerkörnyezetben sz.rik rám.
2014. febr. 4. 18:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!