Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeparációs szorongásra SOS...

Szeparációs szorongásra SOS megoldás kellene!?

Figyelt kérdés

Már minden interneten fellelhető módszert elolvastam és kipróbáltam, de semmi sem változik, minden egyre csak rosszabb.


A helyzet az, hogy a kutya alig 1 hónapja van nálunk, eddig is lakásban élt, gazdája meghalt, így, hogy ne kerüljön sintértelepre befogadtam. kb. 14 éves, SÜKET szuka.

Amint elindulok dolgozni, elkezd őrjöngeni, ugat, nyüszit, kapar, bontja az ajtót (másban, bútorokban nem tesz kárt, csak az ajtóban). Megkértem egy szomszédot, akivel viszonylag jóban vagyok, hogy hallgassa, meddig csinálja. Az eredmény, 10 órát VÉGIG ugatja!!!! 8 órát dolgozom + 1-1 órát utazom oda-vissza.


A helyzet tarthatatlan!


Amit eddig kipróbáltam:

-Lefárasztás, 2-3 órás séta munka előtt

-Fokozatos, pár perces magára hagyás, álldoglás az ajtó előtt, csak akkor belépni, ha csendben van

-Pozitív megerősítés, ha jól viselkedik, negatív, ha rosszul

- Homeopátiás nyugtató

-Játék, labda, rágócsont

-Boxba zárás


Egyik sem vált be!! Ötlet??


Ráadásul nem is egyedüli kutya, van még két másik, akik nem csinálják, szóval mégcsak egyedül sincs.



2014. febr. 4. 13:46
 1/10 A kérdező kommentje:

Persze, utána olvastam, hogy miért csinálhatja, változás az életében, stressz, még nem fogadott el falkavezérnek, stb...tudom.

De tegnap munka után arra értem haza, hogy az egyik szomszéd a kapu előtt várt és kért, hogy tüntessem el a kutyát "amelyik egész nap ugat".

Ezért SOS megoldás kell!

2014. febr. 4. 13:51
 2/10 A kérdező kommentje:
Egyébként más probléma nincsen vele, mindenkivel jól kijön, barátságos, bármit megenged, ha otthon vagyok, egy angyal.
2014. febr. 4. 13:53
 3/10 anonim ***** válasza:

Most kezdte, vagy az első naptól ezt csinálja? Mert mondanám, hogy kizárás, mert az sok esetben megoldás, de 14 évesen ilyen háttérrel közel sem biztos, hogy azért ordít, mert falkavezérségi gondjaitok vannak. Lehet, hogy legjobb lenne keresni neki egy olyan helyet, ahol mindig van vele valaki.

A boxba amúgy beszoktattad rendesen?

2014. febr. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Igen, az első naptól csinálja.

Múlt héten egész héten szabin voltam, hogy ezen dolgozzunk, de nem sikerült.

A boxba beszokott, ha otthon vagyok, magától bemegy (nyitva az ajtaja) és nyugodtan fekszik benne, de ha elmegyek, és becsukom, elkezdi az ordítást abban is.

2014. febr. 4. 14:21
 5/10 A kérdező kommentje:

Volt egy kutyatársa, egy fiatalabb, nagytestű szuka, aki máshoz került, mert én 4 kutyát már nem tudok bevállalni lakásba, ráadásul az elég nagy testű volt.

Lehet, ez a baj? De van egy 12 éves szálkás tacskóm, és egy 10 éves csivavám, szóval van társa most is.

2014. febr. 4. 14:24
 6/10 A kérdező kommentje:
Aki elvitte a fiatal társát, annak nem kellett öreg kutya.
2014. febr. 4. 14:26
 7/10 anonim ***** válasza:
Már mielőtt elmész, akkor is ordít? Egyáltalán nyugodt, amikor otthon hagyod, vagy eleve izgul, amikor kilépsz az ajtón? Mert az pl. sokat segíthet, ha "lebeszéled" vele, hogy nem kell izgulni, Cesar Millannál lehet pár ilyen megoldást látni, de elmagyarázni elég nehéz...
2014. febr. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Mindig jó alaposan megsétáltatom őket előtte, és adok egy-egy-egy rágócsontot mindháromnak, mielőtt elindulok dolgozni. Ekkor már menetkész vagyok (kabát, táska, minden), becsukom az ajtót magam mögött, és ekkor egyből otthagyja a rágócsontját, nyüszög, kapar, mikor zárom be az ajtót. Utána az utcán végig hallom, ahogy távolodok el...

Nem tudom, hogy tudnék beszélni a fejével, mert már süket szegénykém.

De köszönöm, hogy próbálsz segíteni.

2014. febr. 4. 14:37
 9/10 anonim ***** válasza:

[link]


Azért nézd meg ezt a cikket, hátha találsz benne valamit, ami megoldást jelenthet. Ahogy akumi is írja, érdemes elérni azt az állapotot, hogy a kutya nyugodt legyen már a készülődési idő alatt is, még mielőtt elmennél. Mert ha már akkor elkezd járkálni, nyöszörögni, akkor az egyenes út a "hisztihez". Próbáld meg semlegessé tenni számára az elmenetelt, az ajtó becsukását, bezárását. Ha akkor nyugodt tud maradni, akkor szerintem bírni fogja utána is.

2014. febr. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Azért tettem idézőjelbe, nem a konkrét beszéd a lényeg, sőt, a beszéd a legritkább esetben segít halló kutyánál is.

Szerintem nézesd meg szakemberrel, mert lehetne rajta javítani, bár garantálni persze semmit nem lehet. Nekem is van ötletem, csak látni kéne hozzá, hogy mi a helyzet, rajtatok a távgyógyítás már nemigen fog segíteni, és főleg nem elég gyorsan.

2014. febr. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!