Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi esély van arra, hogy...

Mennyi esély van arra, hogy egy tenyésztőnél egy kiskutya színhibálya van vagy valami más és olcsóbban el lehet hozni? És ha van akkor kb. mennyiért adná oda és honnan lehet megtudni, hogy van?

Figyelt kérdés

2014. febr. 4. 19:42
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Színhibája... először is.


Másodszor, igen, sok tenyésztő adja oda a nem megfelelő, nem tovább tenyészthető kölyköket olcsóbban, ivartalanítási kötelezettséggel (megtanulhatnának már szelektálni). Hogy honnan lehet ezt megtudni, azt nem tudom.

2014. febr. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell kérdezni a tenyésztőt, és megtudod. Nem esélytelen. Az ár mindig sok dologtól függ, pl. attól, mennyibe kerül nála egy jó kutya.
2014. febr. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
46%

Még meg sincs a kutya, de már spórolni akarsz rajta.


Javaslom a legközelebbi menhelyt, onnan hozz ki egy kutyát, és arra költsél rendesen, amennyit kell. Pl. kutyaiskolára.

2014. febr. 4. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Akiteki ***** válasza:
64%

Ideális esetben semennyi. Egy tenyésztőnek sem célja színhibás vagy valamilyen más hibás kölyköket létrehozni. De néha becsúszik. Esély annyi, mint hogy a lila tehén elrepül a fejed felett: 50 %

Hogy mennyi, az meg a reklámban is benne volt: Hívd fel, kérdezd meg.

2014. febr. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
75%
senkinek sem célja, de mivel a gentikát épphogy lehetetlen kiszámitani, akinél még nem volt fog, szin, herehibás kölyök, az hazudik. Általában az ár feléért szokták odaadni. De én ezt nem tartom spórolásnak, inkább hozzon egy ilyet, de tenyésztőtől, mint támogasson valami mocskot.
2014. febr. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Tenyésztő alatt mit ėrtesz?Jó kennelből nem nagyon kerülnek ki nagyon hibás egyedek,ha pedig nem ajánlott tovább tenyészteni,u.annyi az ãra,mintha hobbi célra vennéd és ivartalanítási kötelezettség van.Viszont szaporított kutyáknál simán kiszórják olcsóbban a "kisebb hibával" rendelkező,általában valamilyen rendellenességgel született kölyköt,amire később még lehet vagyonokat költeni.
2014. febr. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Alapból az első, hogy ivartalanítani kell. Ha jól tudom, nem is kap tk-et.

Viszont már olyat is hallottam, hogy a színhibás kutya annyira különleges volt, hogy drágább volt, mint egy normál (tk-ezett) kutya.

SzínhibáJa.

2014. febr. 5. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ilyen kutyám van. Kinéztem egy tenyésztőt, írtam neki, és mondta, hogy van egy 3 hónapos szukája. Pont szukát kerestem. Jelképes 100 euróért vettem, azaz 30.000 ft-ért. Ha nem lenne színhibás lett volna 150.000 ft. A hátán van egy 7 cm-s folt, aminek nem szabadna ott lennie. De ingyen kutyát nem nagyon fogsz kapni, színhiba ide-oda. Mondta a tenyésztő, hogy sokan erre pályáznak, de a hibától függetlenül, ugyanúgy benne van a pénze. Oké, hogy nem jön vissza az egész, de ingyen nincs semmi.
2014. febr. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Nem akarok ingyen kutyát csak kíváncsi voltam hogy így kb. mennyivel olcsóbb.

Utolsó, milyen fajta kutyád van?

2014. febr. 5. 18:28
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát az ismerősi körömben,akik tenyésztenek kennelnévvel normális,azoknál nincs kategorizálva sem a hobbi,sem a kiállítási minőség.A tenyésztő törekszik a legjobbra,és egy jó tenyésztő kutyái,mind lehetnek kiállítási minőségűek,ennek meg kell fizetni az árát.

Ha becsúszna egy hibás egyed,azt hobbi célra adja el,ismerőseim minimálisan olcsóbban,mivel a munka és az egészségi garancia ugyanúgy benne van.Tehát ivartalanítási kötelezettséggel és kb. 10-15% engedménnyel adja.

Ez egy 200 ezres kutya esetében ugye kb. 20 ezer ft engedmény.

2014. febr. 5. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!