Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lassan ölő mėreg?

Lassan ölő mėreg?

Figyelt kérdés
A környékünkön valaki évek óta mérgezi a macskãkat,mivel rövid idő alatt mindig hirtelen tűntek el a cicák.Nekem három ki bejárók macskám pusztult el vsz.mérgezés miatt.A doki nem tudta megmondani,mitől.Az egyiknek egyik óráról a másikra lettek egyensúly zavarai,majd lebénult és mire a dokihoz értünk másnap,elpusztult.A másik csak nem evett és egyre gyengébb lett,de a doki rajta sem tudott már segíteni.Azóta nincs cicánk.Viszont lett kutyánk,és észrevettem,hogy a házunk elől felevett valamit.Sajna mãr lenyelte,de mivel fura helyen volt,arra gondoltam,hogy lehet,hogy aki mérgezte a macskákat átállt volna a kutyákra is?Hogy lehet az ilyet kivédeni?
2014. febr. 5. 14:01
 1/6 anonim ***** válasza:
78%

Feljelentést kell tenni a rendőrségen, kivizsgálják.

Mi is így iktattuk ki a hátsó szomszédot, aki több kutya és macska haláláért felelős, köztük az egyik az én ciccem volt.

2014. febr. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Sajnos az egyik legnehezebb dolog, megtanítani a kutyát arra, hogy ne szedjen fel semmit az utcán vagy a kertből.

Nekem nagyon zabálós kutyám van. A kajáért mindent megcsinál, mindenkinek puncsol... még egy szem szotyit is képes kiszagolni a szemes mellett.

A kutyát ilyen szempontból csak te védheted meg. Ha sétáltok, akkor nagyon komolyan kell figyelni hogy merre fele mit szaglászik és hogy ne egyen fel semmit. Eleinte nálam mindig volt jutifalat és azzal próbáltam elterelni a figyelmét ha pl. egy csordultig teli és nagyon szagos kuka mellett mentünk el, de nem mindig jártam sikerrel. Mivel a blökim nem bahívható, ezért mi mindig pórázon sétálunk a városban és futtatón is először teszünk egy díszkört és ha találok vmi gyanúsat, akkor azt felszedem és kidobom.

2014. febr. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

1) feljelentes ismeretlen tettes ellen

2) kutyut megtanitani h ne kajaljon fel semmit es ne is fogadjon el ifegentol semmit. mi anno ugy csinaltuk, hogy megkertunk egy ismerost h dobaljon szet kajat a setautvonalon (parizsi, vagy valami jutifalat), csak elotte kenje be erospistaval, meg ilzenekkel. ha magatol nem vette eszre a kutyu akkor tobbszor fordultunk mig eszrevette, persze folyamatos tiltas es fujjnemszabad kiseretben. ezt jatszottuk egy ideig, tuti felkajalt vmit parszor a hatam mogott de egy ido utan uzembiztosan mukodott a dolog. a masik, meg hogy megkertuk szinten ismerost h amikor nem vagyunk otthon akkor setaljon felenk es kinalgassa a kajaval, es valahanyszor ertenyul a kutya adjon neke egy rohadt nagy pofont. ezt is tobbszor eljatszottuk, tobb ismerossel. ez is bevalt. legalabbis nekunk.

2014. febr. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Én is figyelek,nem is volt eddig felevéses probléma,csak amikor késő este elvittem a kutyát,még nem volt a ház előtt semmi,ezért nem számítottam rá,meg gyanús volt,mivel nem az a hely,ahova szemetet dobnak az emberek,meg forgalom sincs.A környėken csak egy kutya utáló család van,de mivel az ebem nem ugat,a kakát felszedem,a portájuk elé meg nem engedem,nem feltételezném róluk.
2014. febr. 5. 14:16
 5/6 anonim ***** válasza:
Tudod sok helyen macskát egyes elvetemült emberek egérfogásra kényszeritik, vagy lehet hogy nem is nagyon kell némelyiket noszogatni. Csakhogy itt jön be az hogy nem mindenkinek van macskája , az a másik alternativát használja a rágcsáló irtásra ,az egér, ill patkánymérget. És hidd el nem valószinű a szándékosság, némely macskában még jelen van az ősi vadászösztön ,és gyakorta olyan egeret kap el ,amelyik előtte evett a méregből. A többit úgy látom tapasztaltad. Mellesleg sok állami elelmiszeripari ,vagy hasonló cégnél kötelező jelleggel ,állandóan méreg van kihelyezve,és elég erős hatású lehet.
2014. febr. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ilyet a doki is mondott,hogy esetleg fagyálló,vagy valami felhalmozódó méreg lehet.De csak az volt furcsa,hogy amikor már tényleg nehezen tolerálható mennyiségben voltak a macskák / konkrétan nálunk is folyton öntözték a bejáratot,ablakot a hímek/ rövid idő alatt,hetek,néhány hónap,teljesen kihaltak a környékről és évekig nem is volt csak néhány veterán.Most viszont megint van egy család ,ahol elkezdtek szaporodni a cicák.Tartok tőle,hogy megint mérgezés lesz a vége.De most már végig gondolva tippem is van,ki lehet.Majd körbekérdezek,hátha más is észrevett valamit.Meg szólok a kutyás ismerősöknek,mert errefelé sokan sétáltatnak.
2014. febr. 5. 14:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!