Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a világ legdrágább...

Melyik a világ legdrágább kutyafaja?

Figyelt kérdés
Kutya nevet írjatok

2014. febr. 5. 15:56
 1/9 anonim ***** válasza:
81%

Mint faj, valószínűleg a falklandi pamparóka, ugyanis elvileg kihalt, tehát ha előkerülne mégis néhány példány, akkor több millió dollár lenne az eszmei értékük.


De Te gondolom nem fajra, hanem fajtára gondoltál.

Ez esetben a tibeti masztiff. A legdrágább egyed forintra átszámítva 110 millióért lett megvásárolva.

2014. febr. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Szerintem valamit félre néztél. [link]

Vagy csak ez olyan olcsó oldal?

2014. febr. 5. 16:38
 3/9 anonim ***** válasza:
92%

Amit én írtam az a legdrágább egyed. Az egy tibeti masztiff. Találtam oldalt, ahol azt írják 1,6 millió dollár (több mint 300 millió forint). De az 1 kutya, amiért ennyit adtak.


Idehaza széles a választék. Szaporítótól lehet kapni kutyák 10-25ezer forintért is. Pl. németjuhászt. De egy jó vérvonalból származó németjuhászért van olyan tenyésztő, aki több százezer forintot is elkér.


A legolcsóbbak a magyar fajták (sajnos), bár így sincs kereslek irántuk. A legdrágábbak pedig a különleges divatfajták vagy a jó vérvonalból származó munkakutyák.

2014. febr. 5. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%

Hmmm... hát a legritkább az új-guineai éneklő kutya, gondolom kb lehetetlen beszerezni.

Meg minden országban az adott országban ritkaságnak számító kutyafajta. Illetve a dizájner kutyák.

2014. febr. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem egy fajtáról sem lehet kijelenteni, hogy igazoltan a világ legdrágább fajtája. Adott egyed adott fajtából lehet a legdrágább, de az nem jelenti azt, hogy a fajta minden egyede drágább minden más fajtájú kutyánál. Egy kivételes képességekkel, eredményekkel rendelkező egyed egy egyszerű fajtából lehet drágább, mint egy drága fajta adott egyed.
2014. febr. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem sem lehet, mert akár almon belül is változhatnak az árak, mivel vannak kiállítási/hobby kutyák nem is beszélve a munkavonalról. Meg persze függ a párosítástól is, egy nagyon ritka, vagy kiemelkedő vérvonalú kölyök lényegesen drágább lehet, mint egy átlagos ugyanolyan fajta. Viszont ne az expressz legyen a viszonyítási alapod, ott elvétve van csak tenyésztőtől kutya, nem jelent semmit, hogy van fönt 5 ezerért fajtiszta (sic!) kutya, tenyésztőnél ennél lényegesen drágább.
2014. febr. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
0%
a bulldogok nagyon drága kutyák olyan 70e-100e körül vannak
2014. febr. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A 70-100ezer nem is annyira drága. Vannak fajták, amikből 150ezer alatt nem is lehet kapni.
2014. febr. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Akkor kapaszkodjatok meg, mert a 150e egy teljesen átlagos ár tenyésztőknél.
2014. febr. 10. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!