Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szabad a kutyaknak macskakajat...

Russs kérdése:

Szabad a kutyaknak macskakajat adni? Ugyertem hgy macska konzerce vagy stb?

Figyelt kérdés
2014. febr. 5. 17:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
13%
Persze, szinte tök ugyanaz a kettő. a mi kutyánk is megeszi a macskakaját, és semmi baja sincs.
2014. febr. 5. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
16%
nálunk kutya cica egyszerre kapja a kaját mert jól megvannak, van amikor macska konzervet kapnak vagy kutyaszalámit :D mindegyik nagyon a pocijukra való, szeretik!
2014. febr. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat...En is sokszor halottam hgy szabad, es mivel hogy az en kutyam nem eszi meg a kutya konzervet megprobalam a macskat amit IMAD!!!! :DD
2014. febr. 5. 18:03
 4/15 anonim ***** válasza:
a macskakaják egy részében van egy olyan anyag, ami a szőrlabdaképződést segíti, valamint annak felöklendezését...a kutya beteg lehet ettől az adaléktól, én inkább többféle konzervet/kaját próbálnék ki:S
2014. febr. 5. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Egy-egy alkalomból nem lehet gond, de hosszú távon egyáltalán nem egészséges. A kutya jó étvággyal fogyasztja el a döglött patkányt is, ettől még azért nem feltétlenül tesz neki jót, szóval ne abból induljunk már ki, hogy majd ő tudja. Konzervet, kutyaszalámit, stb soha semmi pénzért nem adnék a kutyámnak, semmi értékes nincs benne, viszont szar legalább. Adj neki normális tápot, vagy próbáld ki a nyers etetést. A kaja ne legyen kint egész nap, legyen egy rendszer, mondjuk reggel és este vagy csak reggel vagy csak este. Ha nem eszi meg elveszed, megkapja legközelebb. Hidd el, teli tál mellett nem fog éhen halni. Ne hagyd, hogy válogasson.
2014. febr. 6. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%
2. vagyok azt azért hozzáteszem nálunk a kutya nem is mindig eszik ilyeneket, többnyire maradékot eszik! :)
2014. febr. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Azt azért hozzá tenném, hogy a maradék meg a disznóknak való, nem egy kutyának.
2014. febr. 6. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%
kinél mi a maradék.. a rántotthús amit másnapra senki nem esz meg? esetleg a kolbász, a hurka talán a főttsonka? kedves válaszoló, nem értem a látatlan itélkezésed mire is van!
2014. febr. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

konzerv: önmagában kajának elégtelen sajnos...én táp mellé adom, ízesítésnek/puhításnak, mert a kutyusaink idősebbek, az egyik 14, a másik csak hét de sajnos elől nincsenek fogai (így került hozzám:()


maradék: kétféle maradék van: az, amit te is megennél/megeszel, tehát teljes mértékben fogyasztható, odafigyelve, hogy mit ehet és mit nem a kutya (miért ne ehetne például túróstésztát, rántott/sült husit, grillezett zöldségeket (nem mindenfélét persze), pörköltet a tápra, rizst tokánnyal...stbstb...persze ha nagyon fűszeres akkor nem kéne.


a másik fajta ak onkrét maradék, például rántás felengedve vízzel, sütőolaj, tésztafőzővíz, szárazkenyér, sütemények, az isten tudja mi, ráadásul összeöntve...mintha menzamaradék lenne...nah ezt nem kéne, nagyon nem, mert nem malac.


alapvetően én azt tanácsolom, hogy a konzervet keverd táppal legalább, esetleg egészítsd ki vitaminnal. Ez árban, csakhogy lásd nálunk úgy néz ki, hogy egy kutyakonzerv (a nagy), 250 ft. Mellé a táp, Aldi Romeo Excellence 3kg/1090 ft. mellé, most hogy hidegebb van, kaptak vitamint, ami 1000 ft/doboz. Tökéletesen néznek ki, vidámak, mozgékonyak (amenniyre két idősebb nyuszifül az lehet). Naponta ez kb 500-600 ft-ot tesz ki, de ez két kutya, amiből az egyik 30 kg kb, a másik 10. Egy kutya napi 300 ft-ból megvan.


nem olcsóbb egyébként macskakonzerv mint a kutya:)

2014. febr. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
hát, legalább valaki érti a maradék fogalmát :)
2014. febr. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!